Rabota vo Germanija so mkd pasos

Член од
18 мај 2022
Мислења
3
Поени од реакции
7
Zdravo decki, da ve prasam ima na Facebook sto postira eden vo ime na Zoran nudi rabota vo Germanija, se uplakja na ime na Golubanka Nilolova i bara pari za rabotna viza , za neznam gluposti vauceri. Uplativ i cekam ko bozem kje ispratat dogovorite da se potpisat. İma li nekoj ist sto ceka od niv ili sto idel preku niv u Germanija? Kolku se sigurni ?
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Zdravo decki, da ve prasam ima na Facebook sto postira eden vo ime na Zoran nudi rabota vo Germanija, se uplakja na ime na Golubanka Nilolova i bara pari za rabotna viza , za neznam gluposti vauceri. Uplativ i cekam ko bozem kje ispratat dogovorite da se potpisat. İma li nekoj ist sto ceka od niv ili sto idel preku niv u Germanija? Kolku se sigurni ?
Ау брате немој да ми кажеш дека пред да ги имаш документите си му дал пари..Те молам не ми го кажувај тоа
 
Член од
18 мај 2022
Мислења
3
Поени од реакции
7
Ау брате немој да ми кажеш дека пред да ги имаш документите си му дал пари..Те молам не ми го кажувај тоа
Ne se nekoi golemi pari do 120 evra se na se nek si ebe majkata i da e prevarant, no me interesira da li ima nekoj sto gi znae
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Треба да знаеш и да ти е јасно за друг пат.Секој што ти бара однапред пари со обеќање дека ќе ти среди документи,виза или било што за во странство,НЕ ДАВАЈ пари однапред,НИКОГАШ.А од овие најверојатно опрости се,пошто се лажно претставени и со лажни ветувања..Дај боже да не е така,ќе ми биде мило..
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Druze ja ke ti sredam za 150 evra :D. Kako be taka tuku taka pari davate na lugje od fb.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.508
А оти не си аплицираш за лотарија за Германија? Секој месец мислам имаат извлекувања. Не го сфаќај ова здраво за готово. Распрашај се.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Zdravo decki, da ve prasam ima na Facebook sto postira eden vo ime na Zoran nudi rabota vo Germanija, se uplakja na ime na Golubanka Nilolova i bara pari za rabotna viza , za neznam gluposti vauceri. Uplativ i cekam ko bozem kje ispratat dogovorite da se potpisat. İma li nekoj ist sto ceka od niv ili sto idel preku niv u Germanija? Kolku se sigurni ?
Брату жал ми е ама овие те заебале,
единствено што можеш да направиш да ги пријавиш..
Еве и други што уплатиле на тоа име голубинка николова и биле измамени..
 

Attachments

Член од
18 мај 2022
Мислења
3
Поени од реакции
7
Брату жал ми е ама овие те заебале,
единствено што можеш да направиш да ги пријавиш..
Еве и други што уплатиле на тоа име голубинка николова и биле измамени..
Pa i da gi prijavis sto ke bide neznam. Ko da ima pravda kaj nas.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
Pa i da gi prijavis sto ke bide neznam. Ko da ima pravda kaj nas.
malku ti zele... trebale 2-3k evra da te repnat...

sedi si u mk i ne se zamaraj so stranstvo prmnogu glup si em te zaebale ovie em glup si da sfaris zosto treba da prijavis.

realno nema sto da baras vo stranstvo ako si tolku naiven, samo ke se macis...
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
99
Поени од реакции
76
Pa i da gi prijavis sto ke bide neznam. Ko da ima pravda kaj nas.
Брат од кај знаеш ,
еве не си само ти зезнат,има и други,гарант и они го пријавиле,ништо нема да изгубиш ако ги пријавиш,напротив може само да добиеш,
ништо не се знае,а н нив може баш твојата пријава да им пресуди,не се знае,треба да се проба..
Автоматски споено мислење:

malku ti zele... trebale 2-3k evra da te repnat...

sedi si u mk i ne se zamaraj so stranstvo prmnogu glup si em te zaebale ovie em glup si da sfaris zosto treba da prijavis.

realno nema sto da baras vo stranstvo ako si tolku naiven, samo ke se macis...
Добро брату,полека, многу го нападна
човек е згрешил,и јас се имам така зезнато затоа и го прашав дали први му побарале пари на незавршена работа,така и јас се зезнав па сега знам за друг пат,немој така одма да го омаловажува и да го обесхрабуваш,ќе научи за друг пат,не е крај на свет!
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Зарем не ве учеа дека се што е навидум лесно, или е евтино, дека е превара?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.107
Брат од кај знаеш ,
еве не си само ти зезнат,има и други,гарант и они го пријавиле,ништо нема да изгубиш ако ги пријавиш,напротив може само да добиеш,
ништо не се знае,а н нив може баш твојата пријава да им пресуди,не се знае,треба да се проба..
Автоматски споено мислење:


Добро брату,полека, многу го нападна
човек е згрешил,и јас се имам така зезнато затоа и го прашав дали први му побарале пари на незавршена работа,така и јас се зезнав па сега знам за друг пат,немој така одма да го омаловажува и да го обесхрабуваш,ќе научи за друг пат,не е крај на свет!
ne. mora malku tough love za vakvite. moze sum grub ali samo vaka nekoj ucat. ne moze be da si tolku naiven pa i da ostavis toa taka da pomine. ako pari se uplateni na smetka i ako sekoj prijavuva na kraj policijata mora urgira i da gi uapsi izmamnicite. inace toa so mu kazav taka e, ako e tolku naiven i taka lesno se predava togas bolje neka si sedi doma.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Добро бе, Голубанка Николова?

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
23 септември 2022
Мислења
3
Поени од реакции
1
Некој да знае нешто за Голубинка Николова и А1 Балкан Скопје за работа со макдонски пасош, за виза и се останато во Германија , бара пари и средува работа за две три недели да заминеш. Вистина или лага искуство????? Дали да уплатам и дали има шанси да се среди вакво нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom