Rabota od doma

Член од
28 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
3
Ova e rabota od doma za nekoj koj shto e zainteresiran da zaraboti nekoj denar plus. Zarabotkata zavisi od toa kolku vreme kje posvetite pred kompjuter. Obichno se zarabotuva okolu od 150$ - 300$ dnevno, no i kako bonus dobivate od referalite koi se lugje registrirani na vashiot link shto go dobivate od samata strana koga sakate da povlechete pari. Se shto treba da napravite e da se registrirate na ovoj link i da vidite samite sebe. So srekja.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 мај 2019
Мислења
10.490
Поени од реакции
4.086
Само 300 долари дневно? Ќе се зрачам пред монитор цел ден за семки ебаго..... не се исплати..
Што семки ти се тие толку скапи, со бисер внатре!?

Море да знам дека е вистина и ќе се зрачам по цел ден за тие пари, но не ми се верува :rolleyes:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.747
Поени од реакции
3.552

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
3.311
Поени од реакции
3.532
Ova e rabota od doma za nekoj koj shto e zainteresiran da zaraboti nekoj denar plus. Zarabotkata zavisi od toa kolku vreme kje posvetite pred kompjuter. Obichno se zarabotuva okolu od 150$ - 300$ dnevno, no i kako bonus dobivate od referalite koi se lugje registrirani na vashiot link shto go dobivate od samata strana koga sakate da povlechete pari. Se shto treba da napravite e da se registrirate na ovoj link i da vidite samite sebe. So srekja.
фала ти брат, господ да те благослови, веќе почнав со работа и зарабоутувам по некој 300 долари плус на тие што 200 ги заработувам со работа, веќе им дадов попис на работа дека ја напуштам работава.Кој ги ебе ко можело и вака, си дремеш пред компјутер, ни coding skills ни бутур, и 300че во џеб, кој ти ги дава ебаго..
 
Последно уредено од модератор:
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.176
Поени од реакции
3.775
Прошлиот пат беа малку платени кодови. Ова е далеку поедноставно и поисплатливо
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Ajde da ne se 300, neka se 10 pati pomalku t.e. 30 dolari dnevno, pa mesecno toa e 900 dolari odnosno okolu 49 000 denari.
Link ako moze :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.378
Поени од реакции
31.378
Како да ви кажам, ама, работа што е платена 300 долари дневно (додуша и 30 долари дневно) - нема потреба да се рекламира од страна на ботови на форуми.
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
4
Поени од реакции
3
Zdravo decki, se registrirav ovde za da ponudam nesto sto e razlicno vo internet marketnig. Ako saka nekoj ingo neka pise vo inbox.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.176
Поени од реакции
3.775
Zdravo decki, se registrirav ovde za da ponudam nesto sto e razlicno vo internet marketnig. Ako saka nekoj ingo neka pise vo inbox.
Не, поарно понуди го овде, транспарентно. Да можеме сите да коментираме
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
4
Поени од реакции
3
Ајде па ќе кажете дали ова ќе донесе пари. Значи вака се стартува нова социјална мрежа In face invest gupe, некој може слушнал за ова, јас искрено дознав пред еден месец, а почната е пред една година. Да знаев ќе влезев порано па сега ќе имав искуство да споделам. Значи мрежата се гради и до сега има 10.000 луѓе, не сум сигурна но таргетот му е 1 милион луѓе, сега е затворена после ќе ја отворат. Идејата е тргната од Хрватска, а осмислена од двајца ит-стручњаци. Со тоа што сега додека му е у старт, нуди бизнис модел. Влегуваш имаш 90 дена да зачлениш барем еден човек, така те смета сериозен и ти нуди ако сакаш да потпишеш фрнаншизен договор. Кога ќе влезеш треба да платиш 30 долари/евра зашто има некои провизии. Ако не успееш после 3 месеци ти ги враќа системот парите. Е сега пошто франшизата не е евтина и реално не кошта 30 долари се нуди можност преку системот да ти се отплати, а за тоа е предвиден рок од околу една година.Со тоа што во таа една година, ти се полни твојата мрежа, што овде е разликата што ти не ја полниш туку системот, тој ти спушта членови , по некој свој прорачун и ред. Значи големата мрежа ја полнат сите, после од таа големата се спушта кон тебе. Во твојата лична може ќе паднат членови од Словенија, Австрија, а твои ќе отидат таму, но тоа не е важно. И сега заработките им се занимливи. Вика вака ако, во тој период додека си се полнела фрнашизата си зачленил еден човек-(директен) тој ти го брои, не и твоите луѓе што зачлениле тоа не го занима системот, тоа иде кај нив во нивна кариера, заработуваш до 1000 долари месечно, ако имаш 3 -мислам 3000 беа и така со ред.Социјалната мрежа ќе биде врзана со њеб-шоп, но тој ќе отвори откако ќе ги создаде франшизерите и за тоа моментално подготвува платформа. Тоа е укратко колку јас сум разбрала. У меѓу време за оваа една година над 50 луѓе ги наполниле нивните матрици и веќе заработуваат (но тие се од минатата година). Ќе пуштам и кратко видео на хрватски јазик, погледајте, па кажете.

 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.176
Поени од реакции
3.775
Имаше повеќе обиди за вакви пирамидални шеми во Македонија. Можеби првите членови нешто и заработија, ама најголем дел изгубија. Некои од шемите беа со мали влогови, а некои со огромни, ако добро се сеќавам, по 2-3000 марки.
Не чув дека некој отишол во затвор, пред се заради недостаток на регулатива во земјава. А многу изгубија. И токму тие договори (како во случајот договор за франшиза) ги ослободуваа организаторите од одговорност. Обврска на секоја нормална држава е да го информира народот за вакви појави, да објасни како навистина функционираат тие шеми, да ги заштити своите граѓани. Ама...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom