Puzzles

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Аха, 2-3 дена. Јас со месеци еве се мачам. :D

Додуша, немам повеќе од 10 дена посветено од по 1 час. Не е лесно:toe:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
zalepena e na hamer, iskreno nemam tolku golem sid vo kukava, ke treba soba kade sto nemame komoda, za da ja zalepam, momentalno belime doma, i e staveno pod kilim za da ne ja dofatat decata, da sredime ke ja izvadam i ke se slikam so nea. imam mnogu slagalici od po 2-3 000 parcinja napraveno, no onaa e dosta golema sprema niv, ja kupiv koga diplomirav i skoro godina ja redev. 5 000 parcinja nekade e samo neboto.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.925
Како мал мајка ми купи сложувалка од замокот во Баварија што е, седеше по цели ноќи и ја нареди за неколку дена.



Јас добив пред некое време подарок сложувалка па конечно се решив летово да ја наместам, ќе почнам деновиве.

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали може да се најде слагалка што свети навечер?
Другар од Америка ми донесе правоаголна со 500 парчиња што свети навечер, но овде во Скопје не можев да најдам...
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
16
Каде може да се најде поголем избор на сложувалки од 1500 парчиња освен во Гоблин во Скопје?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Во Рамстор продавницата?
да, супермаркетот што е, а исто имаш и горе на спрат во рамстор во крш, или во било која продавница во крш. Гледај да земеш поквалитетна, оти колку е поефтина, толку по не пасуваат парчињата.
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
16
да, супермаркетот што е, а исто имаш и горе на спрат во рамстор во крш, или во било која продавница во крш. Гледај да земеш поквалитетна, оти колку е поефтина, толку по не пасуваат парчињата.
Фала ти, немав забележано во маркетот во Рамстор иако секој ден влегувам. Да не знаеш отприлика како се движат цените во Крш тука негде се со Равенсбургер или до плафон? Деновиве немам прилика да идам до Крш, а ме копка, на нет видов застапници на Трефл се. Фала ти уште еднаш.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Цените последно за 1000 и за 1500 парчиња беа некаде околи 1000 денари, не ме држи за збор, Трефл според мене се најквалитетни, не ги гледај Равенсбургер. јас имам повеќе од 10 наредено кој 1000, кој 1500, 2000, 3000 и слично, најголемата што ја редев е 13.200 парчиња, ја купив после дипломирањето и ја редев некаде година дена, ако се земат во предвид некои паузи кога ме фаќаше криза, ама имај во предвид,дека 3-4000 парчиња ако не и повеќе парчиња беа само небо.
 
Член од
28 септември 2019
Мислења
37
Поени од реакции
16
Цените последно за 1000 и за 1500 парчиња беа некаде околи 1000 денари, не ме држи за збор, Трефл според мене се најквалитетни, не ги гледај Равенсбургер. јас имам повеќе од 10 наредено кој 1000, кој 1500, 2000, 3000 и слично, најголемата што ја редев е 13.200 парчиња, ја купив после дипломирањето и ја редев некаде година дена, ако се земат во предвид некои паузи кога ме фаќаше криза, ама имај во предвид,дека 3-4000 парчиња ако не и повеќе парчиња беа само небо.
Да да имам редено од Равенсбургер, знам за тие како се движат цените. Мислев конкретно за Трефл, порано имав една, како што ми е останата во сеќавање како да имаше исти парчиња што се уклапаат, а не се за на тоа место што не е така кај Равенсбургер, но не се сеќавам многу добро затоа и прашав не знам како стојат со цени Трефлот, знам дека тогаш беа поевтини од другиве, но немам видено каде се продаваат, на Клементони има во Мк, но премалку избор има за тие што се над 1000 парчиња да не речам 4-5 имам начекано кои не ми се свиѓаат исто и тие се бајаги поевтини. Пример 4000 или 5000 парчиња на Клементони е 1000 денари, багатела но 1на слика имаат само додека Равенсбургерот е 3500-4500 толку парчиња и исто нема избор во Гоблин. Па затоа ме интересираше дали има други места каде што се продаваат сложувалки од 1500 пазли па нагоре а да не се со астрономски цени и да има избор. Знам дека за во оваа земја многу барам хахаха ама што знам може ќе ми каже некој ново инфо.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Па затоа ме интересираше дали има други места каде што се продаваат сложувалки од 1500 пазли па нагоре а да не се со астрономски цени и да има избор.
Во Крш има голем избор од Трефл, во книжарницата Матица има Равенсбургер и Клементони, а се наоѓаат и во големите супермаркети и Џамбо. Изборот на тие со многу парчиња секаде е ограничен, најмногу избор има во опсег до 1000.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom