Progressive Rock

Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.601
Поени од реакции
2.459
Prog Rock почнав да слушам од пролетоска и ми се чини нема каде да одам више...Тоа е кулминацијата во музиката. :)
Сега се останато ми е под ниво. Квалитетно конзумирање на Camel, Uriah Heep, King Crimson, Genesis, Oldfield, Solaris па до новиве Haken, Riverside, Rishloo и на нашите Chromatic Point.....
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
379
Поени од реакции
476
Kalap

Македонски прог-рок/метал кој вреди да се спомне на темава.
 
На врв Bottom