Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Лига Европа не е голем трофеј. Последен што освоил голем трофеј со Јунајтед е Фергусон.
за кого како ама добар дел у фан клуб кај нас гледаа на тој трофеј како на месијата, конечно Оче да го скршел мразот а и помладиве да осетеле
еве пример и [mention]Донев [/mention] викаше смешки била ЛЕ ама кофжга освои Челзи се радуваше ко циганче у фонтана и го возвишуваше као вече не. ило тоа натпреварување лесно итн итн итн


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
за кого како ама добар дел у фан клуб кај нас гледаа на тој трофеј како на месијата, конечно Оче да го скршел мразот а и помладиве да осетеле
еве пример и [mention]Донев [/mention] викаше смешки била ЛЕ ама кофжга освои Челзи се радуваше ко циганче у фонтана и го возвишуваше као вече не. ило тоа натпреварување лесно итн итн итн


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ај цитирај ми ги тие постови каде го возвишувам. Ваљда десети пат го барам ова од тебе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Ај цитирај ми ги тие постови каде го возвишувам. Ваљда десети пат го барам ова од тебе.
сериозно мислиш дека сеа ке се замарам и ке губам време тебе да ти барам постови
го возвишуваше и тоа долго време, сто пати сум кажал и пак ке кажам дека поголем сончоглед од тебе неам сретанато у виртуелниов простор


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
сериозно мислиш дека сеа ке се замарам и ке губам време тебе да ти барам постови
го возвишуваше и тоа долго време, сто пати сум кажал и пак ке кажам дека поголем сончоглед од тебе неам сретанато у виртуелниов простор


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сто пати го имаш кажано тоа, секој пат барам да го поткрепиш, и не можеш. Значи си измислуваш, лажеш.

Ниту сум го правел небитен трофеј, ниту сум го возвишувал кога Челзи се прошета и го освои два пати без капка пот.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Секако дека гол во 93-та за победа е без капка пот. Секако :pos:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Сто пати го имаш кажано тоа, секој пат барам да го поткрепиш, и не можеш. Значи си измислуваш, лажеш.

Ниту сум го правел небитен трофеј, ниту сум го возвишувал кога Челзи се прошета и го освои два пати без капка пот.
Screenshot_20210612-183533_Chrome.jpg

Тука нешто као си го бранел Челзи дека освоил ЛЕ, и дека ЛЕ веќе не било како порано т.е. дека се вртеле многу поквалитетни тимови од Стеауа...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Прегледај го приврзокот 298169

Тука нешто као си го бранел Челзи дека освоил ЛЕ, и дека ЛЕ веќе не било како порано т.е. дека се вртеле многу поквалитетни тимови од Стеауа...
И што ми покажа сега? :D
Ова е година пред да освои пак Челзи и кажувам дека порано бил послаб квалитетот. А тоа дека последниве неколку сезони има поквалитетни тимови во завршница ЛЕ е факт. Зошто? Затоа што сега победа значи загарантирано место во прв шешир ЛШ. Како е ова возвишување на трофејот?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
И што ми покажа сега? :D
Ова е година пред да освои пак Челзи и кажувам дека порано бил послаб квалитетот. А тоа дека последниве неколку сезони има поквалитетни тимови во завршница ЛЕ е факт. Зошто? Затоа што сега победа значи загарантирано место во прв шешир ЛШ. Како е ова возвишување на трофејот?
Па си осетил дека ќе освојат и си почнал пред време да се браниш, пошто сте завршиле 5-ти...

Шала на страна тоа го најдов на keyword Лига Европа и член Донев...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Сто пати го имаш кажано тоа, секој пат барам да го поткрепиш, и не можеш. Значи си измислуваш, лажеш.

Ниту сум го правел небитен трофеј, ниту сум го возвишувал кога Челзи се прошета и го освои два пати без капка пот.
и зашто би измислувал? се препуцававме нешто јас и ти? те спомнувам зашо знам што пишеше


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Лига европа е голем и битен трофеј само и само кога освојува Челзи. Другото е боранија.
Слично како Пул кога освои Премиер...само таа е битна.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Ливерпул во јануари на гости со Кристал Палас планирајте го х
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Бенитез у Евертон, kawabunga.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom