Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2021
Мислења
398
Поени од реакции
1.043
И плус тоа што конкуренцијата е претешка и лигата прејака ПЛ веќе полека станува трофеј на нивото на ЛШ и е доволен престижно да ја освоиш лигата за да добиеш некаква почит...а камоли три пати во 5 сезони.

Бидејќи како што тргнало секој натпревар во ПЛ ќе биди дерби...нереално се засилуваат сите клубој и агресивно вложваат во своите екипи
Јас тврдам дека во моентов е полесно да освоиш ЛШ отколку ПЛ. Во лига на шампиони треба среќа, да вкрстуваш добро, и да те посака малку при крајот. Не се многу натпревари и среќата игра огромна улога. Во ПЛ треба викенд по викенд да победуваш, и тоа не само со топ екипите, треба да ги добиеш Астон Вила, Евертон, Тотенхем, Лестер, Арсенал. Прејака е конкуренцијата и повеќето екипи фрлаат големи пари. Еден Брајтон е тешко да го добиеш на нивни терен, да не зборуваме за другите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
И плус тоа што конкуренцијата е претешка и лигата прејака ПЛ веќе полека станува трофеј на нивото на ЛШ и е доволен престижно да ја освоиш лигата за да добиеш некаква почит...а камоли три пати во 5 сезони.

Бидејќи како што тргнало секој натпревар во ПЛ ќе биди дерби...нереално се засилуваат сите клубој и агресивно вложваат во своите екипи
Тешка, тешка, ама 2 сезони имаш екипи што земаа скоро 100 поени.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Тешка, тешка, ама 2 сезони имаш екипи што земаа скоро 100 поени.
Абе не ја гледаш големата слика, сите во премиер лига трчаат нагоре. Тие екипи што ги викаш изгледа го качиле Водно веќе па надоле трчаат сега затоа такви времиња :)
Шала на страна монструозни сезони покажаа двата клуба реални да бидеме
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Ај може ќе се изглупирам ама да прашам, по која логика Фулам е фаворит вечерва според кладилнициве?
Автоматски споено мислење:

Ај може ќе се изглупирам ама да прашам, по која логика Фулам е фаворит вечерва според кладилнициве?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Јас тврдам дека во моентов е полесно да освоиш ЛШ отколку ПЛ. Во лига на шампиони треба среќа, да вкрстуваш добро, и да те посака малку при крајот. Не се многу натпревари и среќата игра огромна улога. Во ПЛ треба викенд по викенд да победуваш, и тоа не само со топ екипите, треба да ги добиеш Астон Вила, Евертон, Тотенхем, Лестер, Арсенал. Прејака е конкуренцијата и повеќето екипи фрлаат големи пари. Еден Брајтон е тешко да го добиеш на нивни терен, да не зборуваме за другите.
И јас истото мислење го имам...само ме мрзи да се објаснувам со падобранци бидејќи сигурно некој ќе ме направи ретардиран(не дека не сум)....тоа е непопуларно мислење и нема секој да се сложи.
Автоматски споено мислење:

Тешка, тешка, ама 2 сезони имаш екипи што земаа скоро 100 поени.
Тоа беше така бидејќи екипите (тие што беа шампиони) беа пресилни, а не дека другите се слаби...ПЛ пополека станува НБА во фудбалот...секој натпревар на нож се игра
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
И пак рутински тепале Сити... Како само убација во петта брзина и ја решија лигата. Пред 5-6 недели Јунајтед беше прв, сега отидоа на минус 10.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
И пак рутински тепале Сити... Како само убација во петта брзина и ја решија лигата. Пред 5-6 недели Јунајтед беше прв, сега отидоа на минус 10.
Јунајтед се посраа начисто последни 2-3 недели, со тешка боранија од екипи киксаа ...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јунајтед се посраа начисто последни 2-3 недели, со тешка боранија од екипи киксаа ...
tie nema ni da fatat mesto vo LS, kakvi teski natprevari im doagjaat, bog neka im e na pomos
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom