Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Ќе седи Рашфорд уште многу во клубот, нема дилеми околу тоа мислам. А и нема потреба од муабети за продавање, има уште време да си ги среди негативните аспекти од играта. Сезонава неколку пати себичи во кучни моменти. Денеска да му додадеше на Кавани, Јунајтед многу веројатно ќе си заминеше со 3 поени и огромен буст во евентуалната борба за титула. Друго, мора да научи да финишира технички, а не на сила. Дури не научи тоа, нема да стане world class играч.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Глеј го Стоунс, почнал да го разбира фудбалот.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Што одиграа денес лошо Марсијал и Погба жити се? Или колку да се пише нешто?
Денес одиграа сосем океј, коректна утакмица.

Околу погба мислам дека се ни е јасно што и каков човек е, колку има покажано на терен за Јунајтед ти сигурно подобро знаеш од мене. Сакаш да ми кажеш дека заслужува да биде во клуб/прва постава? Или после неколку океј, просечни утакмици одма да смениме мислење? 100 милки платен, Погба требаше да има импакт како Бруно кога дојде ама...

Марсијал ми игра топло ладно, Кавани што му е замена има повеќе голови дадено на помалце утакмици (минути). Г+А исто имаат, и двајцата по 5 во лига. Плус е тоа што Кавани кога ќе влезе многу поопасно делуваат сите напади. Едноставно тимот заслужува подобар финишер напред.

А за утакмицава Лук Шо пријатно ме изненади, предобро се снајде дефанзивно. МекТоминеј од секогаш ми бил интересен играч, доста добро се покажа. Цела дефанзива беше баш на место.

Иако сум хејтер на Оле морам да признаам дека ме изненади во дербиво. Заслужија и 3 бода да земат ама јбг.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ќе седи Рашфорд уште многу во клубот, нема дилеми околу тоа мислам. А и нема потреба од муабети за продавање, има уште време да си ги среди негативните аспекти од играта. Сезонава неколку пати себичи во кучни моменти. Денеска да му додадеше на Кавани, Јунајтед многу веројатно ќе си заминеше со 3 поени и огромен буст во евентуалната борба за титула. Друго, мора да научи да финишира технички, а не на сила. Дури не научи тоа, нема да стане world class играч.
Мислам го правевме муабет ова во болдот! Ако за нешто се слагам со Мурџо тоа е дека или те бива или не те бива, толку. Чекајте вие Раш да научи техника на финиш, ќе се начекате.
Автоматски споено мислење:

Што одиграа денес лошо Марсијал и Погба жити се? Или колку да се пише нешто?
Погба денеска ораше, тоа е кај него техника и сила чок, акал јок! Пошто никој нема да сипе 80-100 милки за него, да се надеваме дека ќе продолжи да рине на терен!
Марсијал исто, единствен денес кој правеше нешто во напад, покрај фактот што се враќаше до 30-40 метри од гол!
Утакмицава е едноставно: Ливепрул толку можеше, ние толку знаевме :toe:
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Мислам го правевме муабет ова во болдот! Ако за нешто се слагам со Мурџо тоа е дека или те бива или не те бива, толку. Чекајте вие Раш да научи техника на финиш, ќе се начекате.
Автоматски споено мислење:


Погба денеска ораше, тоа е кај него техника и сила чок, акал јок! Пошто никој нема да сипе 80-100 милки за него, да се надеваме дека ќе продолжи да рине на терен!
Марсијал исто, единствен денес кој правеше нешто во напад, покрај фактот што се враќаше до 30-40 метри од гол!
Утакмицава е едноставно: Ливепрул толку можеше, ние толку знаевме :toe:
Добро, очигледно не е роден финишер, ама колку толку може да го подсреди финишот со работа. Има пак финти кои се учат, во кој случај на која висина да шутира, кој агол да го бара, движење на тело за да го прати голманот на спротивна страна и слично.. :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Добро, очигледно не е роден финишер, ама колку толку може да го подсреди финишот со работа. Има пак финти кои се учат, во кој случај на која висина да шутира, кој агол да го бара, движење на тело за да го прати голманот на спротивна страна и слично.. :)
Мислам дека не е проблемот само во финтите, тоа се вежба и учи! Повеќе е неговата надуеност и лоши одлуки кога треба и со кого да соработува. Во неколку утакмици го изигнорира Гринвуд 100%, како сега Кавани, а тоа е веќе карактер не финтаџиство. Што ли му удри во глава, лани со Марсијал беа супер тандем!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Носењето на правилни одлуки е нешто што го прави играчот world class или обичен играч. Рашфорд моментално е во минус во оваа категорија. Кога треба да се ослободи од топка, прави потег плус, кога треба да даде, шутира, кога треба да шутира, солира. Не е можно секоја одлука да му е погрешна.

На сето тоа додај дека има решено да не трча и да игра пресинг, и го имаш можеби најслабиот поединец моментално во Јунајтед. Затоа и сакам да земат саглам играч како замена. Денес остана на терен само заради тоа што Марсијал не беше целосно заздравен.

Со вака лош Рашфорд во прва постава, тешко до титула.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Да го донесат Грилиш, па уште да го стават на лево крило а Рашфорд на клупа ради тоа, инстантно ќе му проработи моторчето исто ко на Лук Шо. За Грилиш позиција не е проблем, секаде ќе игра.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Денес одиграа сосем океј, коректна утакмица.

Околу погба мислам дека се ни е јасно што и каков човек е, колку има покажано на терен за Јунајтед ти сигурно подобро знаеш од мене. Сакаш да ми кажеш дека заслужува да биде во клуб/прва постава? Или после неколку океј, просечни утакмици одма да смениме мислење? 100 милки платен, Погба требаше да има импакт како Бруно кога дојде ама...

Марсијал ми игра топло ладно, Кавани што му е замена има повеќе голови дадено на помалце утакмици (минути). Г+А исто имаат, и двајцата по 5 во лига. Плус е тоа што Кавани кога ќе влезе многу поопасно делуваат сите напади. Едноставно тимот заслужува подобар финишер напред.

А за утакмицава Лук Шо пријатно ме изненади, предобро се снајде дефанзивно. МекТоминеј од секогаш ми бил интересен играч, доста добро се покажа. Цела дефанзива беше баш на место.

Иако сум хејтер на Оле морам да признаам дека ме изненади во дербиво. Заслужија и 3 бода да земат ама јбг.
Погба ќе си оди во Јувентус на лето, тоа и пилците на гранка го знаат. Периодов ја имс кренато играта пошо му треба за лични услови, нека игра зошто е во интерес на двете страни. Од летово натака ќе се изгуби како и да е.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Носењето на правилни одлуки е нешто што го прави играчот world class или обичен играч. Рашфорд моментално е во минус во оваа категорија. Кога треба да се ослободи од топка, прави потег плус, кога треба да даде, шутира, кога треба да шутира, солира. Не е можно секоја одлука да му е погрешна.

На сето тоа додај дека има решено да не трча и да игра пресинг, и го имаш можеби најслабиот поединец моментално во Јунајтед. Затоа и сакам да земат саглам играч како замена. Денес остана на терен само заради тоа што Марсијал не беше целосно заздравен.

Со вака лош Рашфорд во прва постава, тешко до титула.
Реално и Марсијал тука има голем проблем, кога е носење одлуки во прашање барем. Ама кај него има напредок последните година дена во движење без топка и изнудување фаули. Знае да се намести на фаул и да извади жолт картон или пенал (на страна 2-3 срамни обиди што имаше за глумење во 16ник :D).

Како и да е, додавањата не му се најјака страна. Знае да закасни со пас или да го прати во грешна насока. Исто знае да направи вишак потег во 16ник, што страшно ме вади од такт.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Погба ќе си оди во Јувентус на лето, тоа и пилците на гранка го знаат. Периодов ја имс кренато играта пошо му треба за лични услови, нека игра зошто е во интерес на двете страни. Од летово натака ќе се изгуби како и да е.
Мислиш ќе истурат 80+ милиони, плус маржата на Риола? Некако чисто се сомневам!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислиш ќе истурат 80+ милиони, плус маржата на Риола? Некако чисто се сомневам!
Не мислам дека ќе истурат ништо, туку мислам како што пишав - дека ќе си оди во Јувентус. 27047382 милиони на година до истек на договор, тенко тоа
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom