Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Другар, ако завршите ви сас ваш атомски фудбал у топ4 наредну сезону, ја ќе испију едну чашу воду.
А може и да се кладимо на акаунт дека Арсенал завршуе пред вас. :D
Сериозно сакаш да се кладиме кој ќе заврши погоре на табелата помеѓу Јунајтед и Арсенал? Размисли убаво, не сакам да кажат дека сум ти измамил некако.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Сериозно сакаш да се кладиме кој ќе заврши погоре на табелата помеѓу Јунајтед и Арсенал? Размисли убаво, не сакам да кажат дека сум ти измамил некако.
Знаеш колко ме боли таквото дали ќе се кладу или не, ја сам убеден дека Арсенал завршуев пред Јунајтед. Извини што не живу у ист имагинаран свет сас вас фанови на Јунајтед.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Сезонава Челзи ми се најинтересни за следење. И лани играа убав фудбал, а сега со засилувањата очекувам уште подобра игра.
Се надевам дека промената на средината нема многу да им влијае на Вернер и Зијеш.
Не знам што ќе биде епилогот од Хаверц, но мене многу повеќе ме интересира што ќе прават со дефанзивата. Голман и квалитетен стопер се поважни за Челзи во моментов. Тоа очекувам да им гарантира сигурно мессто во топ 4 и значително помала разлика од првата позиција во однос на ланската сезона.

Од желби, последна сезона да им е на Барнли во ПЛ, а може и на Брајтон.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Знаеш колко ме боли таквото дали ќе се кладу или не, ја сам убеден дека Арсенал завршуев пред Јунајтед. Извини што не живу у ист имагинаран свет сас вас фанови на Јунајтед.
Еве, во 10 000 денари сакаш да се кладиме?
 
H

HoT _iCe

Гостин
Еве, во 10 000 денари сакаш да се кладиме?
Види овакој, ја носу фармерке од средњу, размисли још едн пут дали би се кладија парично.
На акаунт ако сакаш може, ама ако изгубиш немој после друг акаунт да правиш, него да те снема за добро. Ако изгубу ја, ќе ме снема.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Види овакој, ја носу фармерке од средњу, размисли још едн пут дали би се кладија парично.
На акаунт ако сакаш може, ама ако изгубиш немој после друг акаунт да правиш, него да те снема за добро. Ако изгубу ја, ќе ме снема.
Кладење во акаунт е за мали деца. Јас мислев ти сериозно сакаш да се кладиш.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.047
Јас па некако не го сфаќам овој култ околу Марсело Биелса, ко најмаркантен фудбалски лик, доктор по фудбал, револуционер и слични епитети небаре станува збор за Јохан Кројф.
Ликот апсолутно нема никакви резултати во кариерата за да се вбројува како врвен тренер, професор и што ти ја знам уште.
Eве еден краток осврт на неговата кариера ко тренер:

Блам допре со Аргентина на Светското 2002ра, освои Олимписки игри 2 години подоцна.
Чиле го пласираше на Светско.
Со Билбао играше финале Лига Европа.
Со Марсеј ништо.
У Лацио беше 15 минути тренер.
У Лил напраи тежок хаос и го избркаа на полусезона.
Со Лидс лани се избламира за сите пари, годинава му успеа да биде Шампион.

4 лигашки титули од кои 3 у аргентинско првенство на почетокот на кариерата и 1 второлигашка од оваа сезона т.е ланска.

Никаков тренер, освен што изводи со формации, има понашање на шизофреник, надмен и накурчен лик као да е Ариго Саки. Поише скандали него резултати.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Јас па некако не го сфаќам овој култ околу Марсело Биелса, ко најмаркантен фудбалски лик, доктор по фудбал, револуционер и слични епитети небаре станува збор за Јохан Кројф.
Ликот апсолутно нема никакви резултати во кариерата за да се вбројува како врвен тренер, професор и што ти ја знам уште.
Eве еден краток осврт на неговата кариера ко тренер:

Блам допре со Аргентина на Светското 2002ра, освои Олимписки игри 2 години подоцна.
Чиле го пласираше на Светско.
Со Билбао играше финале Лига Европа.
Со Марсеј ништо.
У Лацио беше 15 минути тренер.
У Лил напраи тежок хаос и го избркаа на полусезона.
Со Лидс лани се избламира за сите пари, годинава му успеа да биде Шампион.

4 лигашки титули од кои 3 у аргентинско првенство на почетокот на кариерата и 1 второлигашка од оваа сезона т.е ланска.

Никаков тренер, освен што изводи со формации, има понашање на шизофреник, надмен и накурчен лик као да е Ариго Саки. Поише скандали него резултати.
Не ме дупи.
Шо да напраи со Марсеј и Билбао бе брат,да освои лига? :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Јас па некако не го сфаќам овој култ околу Марсело Биелса, ко најмаркантен фудбалски лик, доктор по фудбал, револуционер и слични епитети небаре станува збор за Јохан Кројф.
Ликот апсолутно нема никакви резултати во кариерата за да се вбројува како врвен тренер, професор и што ти ја знам уште.
Eве еден краток осврт на неговата кариера ко тренер:

Блам допре со Аргентина на Светското 2002ра, освои Олимписки игри 2 години подоцна.
Чиле го пласираше на Светско.
Со Билбао играше финале Лига Европа.
Со Марсеј ништо.
У Лацио беше 15 минути тренер.
У Лил напраи тежок хаос и го избркаа на полусезона.
Со Лидс лани се избламира за сите пари, годинава му успеа да биде Шампион.

4 лигашки титули од кои 3 у аргентинско првенство на почетокот на кариерата и 1 второлигашка од оваа сезона т.е ланска.

Никаков тренер, освен што изводи со формации, има понашање на шизофреник, надмен и накурчен лик као да е Ариго Саки. Поише скандали него резултати.
Да, ама е единствен тренер на светот кој има играно со 3-3-3-1 формација. Никој ни пред него ни после него тоа не го примени.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Сити ќе фејлни оваа сезона и Пеп ќе си ги спакува парталите :rolleyes:

Лани обратно пишав оваа година намерно вака :gjavol:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Види овакој, ја носу фармерке од средњу, размисли још едн пут дали би се кладија парично.
На акаунт ако сакаш може, ама ако изгубиш немој после друг акаунт да правиш, него да те снема за добро. Ако изгубу ја, ќе ме снема.
Клади му се по пари, јас ќе те поддржам. Ако изгубиш, заедно ќе му должиме 10 000 денари :coffee:
 
H

HoT _iCe

Гостин
Клади му се по пари, јас ќе те поддржам. Ако изгубиш, заедно ќе му должиме 10 000 денари :coffee:
Брат ја и ти како почнасмо да се задужуемо прво куде Стефита, сга куде њега ќе ни дојде Мијалков на врата :D
Ама шала на страну, убеден сам дека ако Арсенал га потпише Габриела од одбрану ќе имав бољу екипу од Јунајтед. Од рестарт навамо сам позитивно изненаден како играв под Артету, организирано и све, Јунајтед су дива лига и сматрам дека ќе останев док е Оле на клупу. Плус имав много пациенти у екипу како Линделофа, Лингарда, Марсијала, Погбу што су куроболие од играчи, много неизбалансирана екипа, што знам.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Брат ја и ти како почнасмо да се задужуемо прво куде Стефита, сга куде њега ќе ни дојде Мијалков на врата :D
Ама шала на страну, убеден сам дека ако Арсенал га потпише Габриела од одбрану ќе имав бољу екипу од Јунајтед. Од рестарт навамо сам позитивно изненаден како играв под Артету, организирано и све, Јунајтед су дива лига и сматрам дека ќе останев док е Оле на клупу. Плус имав много пациенти у екипу како Линделофа, Лингарда, Марсијала, Погбу што су куроболие од играчи, много неизбалансирана екипа, што знам.
А да се кладиме дека пред Челзи ќе заврши Јунајтед, ама по пари, не по фармките од средно?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
1.497
Рано е за било какви предвидувања, има време за трансфери а 1-2 можат да сменат мнг. Посебно кај Ливерпул би ја зголемиле сигурноста. Три работи се сигурни: првата четворка ист состав како прошла сезона, Јунајтед нема да бидат први и Сити нема да бидат четврти.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom