Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.261
Поени од реакции
3.858
@KaWa Денес ќе не поздравиш од Молињу? :) Шала на страна во 1 недела му проживеа утакмици од ПЛ колку што би бил задоволен да имам посетено до крај на живот хаха. Од посетениве на кој стадион ти имаше најдобра атмосфера? Вила Парк или Енфилд претпоставјам?
Мене лично ми беше најдобро на Craven Cottage со навивачите на Њукасл. Но и атмосферата на Енфилд беше доста добра, но за тоа придонесоа 5-те гола против Норич, и 4-те гола против Челзи вчера.

Вила Парк беше исто доста добро, но атмосферата спласна дека губеа 0:3 па чекаа само да заврши утакмицата.

Од Милвол се разочарав, џабе сите фурања со тие peaky blinders капчињата и некој хулигански филм :ROFLMAO:

Посакувам на сите вас да си ја исполните желбата да одите да го бодрите вашиот тим во ПЛ, па и да не сте фанови на некој специфичен клуб, да одите да доживеете еден фудбалски викенд со локалци и многу пиво. Супер искуство сѐ на се, како да сонувам се чувствувам моментално.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.062
Поени од реакции
64.429
Мене лично ми беше најдобро на Craven Cottage со навивачите на Њукасл. Но и атмосферата на Енфилд беше доста добра, но за тоа придонесоа 5-те гола против Норич, и 4-те гола против Челзи вчера.

Вила Парк беше исто доста добро, но атмосферата спласна дека губеа 0:3 па чекаа само да заврши утакмицата.

Од Милвол се разочарав, џабе сите фурања со тие peaky blinders капчињата и некој хулигански филм :ROFLMAO:

Посакувам на сите вас да си ја исполните желбата да одите да го бодрите вашиот тим во ПЛ, па и да не сте фанови на некој специфичен клуб, да одите да доживеете еден фудбалски викенд со локалци и многу пиво. Супер искуство сѐ на се, како да сонувам се чувствувам моментално.
Све убаво, само не кажа од кај ти толку пари да се шеташ...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.261
Поени од реакции
3.858
Све убаво, само не кажа од кај ти толку пари да се шеташ...
Имам GoFundMe профил каде што фанови ми праќаат пари за да го поддржат моето патување. Ако имате и вие таква желба, ќе ви пуштам линк во ПП. :smirce:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.289
Поени од реакции
58.248
Имам GoFundMe профил каде што фанови ми праќаат пари за да го поддржат моето патување. Ако имате и вие таква желба, ќе ви пуштам линк во ПП. :smirce:
Не лажи, те видов пред Тиго пред недела дена.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.221
Поени од реакции
5.024

Kajgana Shop

На врв Bottom