Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Непишаното правило дека аргументот е добиен кога немаат што да прават освен да почнат да ти кењаат на лично ниво се повторува :)

Башка како да не е за ремет ова. Речиси две години го прават дека е месијата и спасителот на клубот, пошто заборавиле како е да имаш малку натпросечен играч у тимот. И сеа месијава му џапна топка на легендарниов играч што едвај чекаа да се врати, и им ја посра у трибини у клучен момент. Секојдневна ситуација бе, ништо посебно :D
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Непишаното правило дека аргументот е добиен кога немаат што да прават освен да почнат да ти кењаат на лично ниво се повторува :)

Башка како да не е за ремет ова. Речиси две години го прават дека е месијата и спасителот на клубот, пошто заборавиле како е да имаш малку натпросечен играч у тимот. И сеа месијава му џапна топка на легендарниов играч што едвај чекаа да се врати, и им ја посра у трибини у клучен момент. Секојдневна ситуација бе, ништо посебно :D
Па ништо страшно, се случува. И после промашениот пенал до крајот на утакмицата, цел стадион го скандираше неговото име. Интересна е ситуацијата за правење мемиња по социјални мрежи и тоа е ок, но ништо не може да го промени фактот од колкаво значење е тој играч за тимот.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Непишаното правило дека аргументот е добиен кога немаат што да прават освен да почнат да ти кењаат на лично ниво се повторува :)

Башка како да не е за ремет ова. Речиси две години го прават дека е месијата и спасителот на клубот, пошто заборавиле како е да имаш малку натпросечен играч у тимот. И сеа месијава му џапна топка на легендарниов играч што едвај чекаа да се врати, и им ја посра у трибини у клучен момент. Секојдневна ситуација бе, ништо посебно :D
Пријател, легендата Стиви Џи ви се лизна и изгубивте титула... :icon_lol:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па ништо страшно, се случува. И после промашениот пенал до крајот на утакмицата, цел стадион го скандираше неговото име. Интересна е ситуацијата за правење мемиња по социјални мрежи и тоа е ок, но ништо не може да го промени фактот од колкаво значење е тој играч за тимот.
Знам бе брат, не сум од вчера. И ние му аплаудиравме на Кариус по финалето :)

Пријател, легендата Стиви Џи ви се лизна и изгубивте титула... :icon_lol:
Абе супер тоа, али после тој максимално исцеден момент со ремет, ја се изнаглеав тимот како ми освојува трофеи. Онака, више дури тешко ми е да памтам што све точно кренавме.

Со вас од тој момент досега што бидна? Да те потсетам, уште малце и 10 години ќе правиме од тогаш :rolleyes:

Некако долго време... almost as if.. хистори.. ченл..
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.040
Поени од реакции
55.498
Абе супер тоа, али после тој максимално исцеден момент со ремет, ја се изнаглеав тимот како ми освојува трофеи. Онака, више дури тешко ми е да памтам што све точно кренавме.
:pos:
Многу бе, се утепавте од освојување на точно 2 битни титули.

А и ист број на титули има Ливерпул и Манчестер од кога капитенот ги предупреди да не дозволат да им се лизне. :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.699
Непишаното правило дека аргументот е добиен кога немаат што да прават освен да почнат да ти кењаат на лично ниво се повторува :)

Башка како да не е за ремет ова. Речиси две години го прават дека е месијата и спасителот на клубот, пошто заборавиле како е да имаш малку натпросечен играч у тимот. И сеа месијава му џапна топка на легендарниов играч што едвај чекаа да се врати, и им ја посра у трибини у клучен момент. Секојдневна ситуација бе, ништо посебно :D
Се ќе беше кул да беше некој решавачки момент во сезоната. Вака до нареден меч ќе се памти, и тоа е тоа. Промашен пенал во фудбал, големо чудо. :)

Плус, и да погодеше и завршеше 1:1, Јунајтед пак ќе изгубеа поени. За мене лично Х, посебно дома против Астон Вила во овој дел од сезонаѕа, е рамно на пораз. Револтот кон лошата игра, задоцнетите измени и неефикасноста ќе беше ист. Ќар од пеналот ќе видев евентуално на фантази ама и таму ме дозакопа Бруно, да му ебам тоа испиената фаца и ушите големи.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ќе ја крева Арсенал.

Дробилица, уживам во потопов. Се надевам дека ќе бројат до осум.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.735
Arteta menadzer na mesecov?? 3 pobedi, 0 primeni golovi.. :icon_mrgr:
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.747
Поени од реакции
2.669
Ovoj Arsenal e konkurent za titula. :D
Vakva dominacija odamna nemame gledano od Arsenal.
Smith Rowe deckoto e maestralen, sekoja cest :bravobe:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Нека ми закачи некој пет-шестнајсет шамари да се разбудам.
Што е ова сунце ти јебем

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Рики, 1 ПЛ и 1 ЛШ имате од поголемите трофеи во пост САФ. Се оправте од трофеи стварно . Да не прати човек фудбал ќе помисли година за година двојни, тројни сте освојувале.
30 год. пост помеѓу две титули во ПЛ, ја разбирам фрустрацијата кон Јунајтед .

Инаку Нуно за дефанзивен тренер како не успеа да предевиди дека Арсенал ќе го чека на контри и да се фокусира да мининизира вака празен простор стварно не разбирам.


Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.584
Поени од реакции
62.651
:pos:
Многу бе, се утепавте од освојување на точно 2 битни титули.

А и ист број на титули има Ливерпул и Манчестер од кога капитенот ги предупреди да не дозволат да им се лизне. :icon_lol:
Што сум кревал рака у недела сабајле...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom