Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.307
Ги мрзеше другите да пишуваат историски лекции за англискиот фудбал, па за Премиер лигата, па анализи на сите екипи детално, секако имињата на тимовите ќе бидат обоени во нивните клупски бои, и сето она што веќе на памет го знаеме.

Потоа во продолжение требаше да се напишат сите трансфер активности на сите 20 екипи, нешто со кое сме и повеќе од доволно запознаени ама ете, требало сето тоа у ред така да се скоцка пошто темава сега ќе иде на преглед во Харвард како стручен труд а потоа и во поголемите светски спортски медиуми.

Се извинувам што ви го скратив тоа брзо скролање на таквиот вовед па ве остаив со моите рандом нафрлани ствари.

Нека ја избрише модераторот темава.

:misticen:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
катастрофа вовед, финти у насловот на анкетата, дај друг нека отовори тема.
И самата анкета е местена, ако ги собереш процентите се ќе ти стане јасно. Како членот што ја отворил темата да ги пресметувал.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Очаен е воведот и темата. Искрено.

Сметам дека требаше да се пристапи посериозно. Историја, трансфер активности, очекувања, барем две интервјуа со Теди Шерингем и Алан Ширер, како и неколку гостување на еден форумџија на Антена 5 кај Борис.

Нема смисла ваква тема да ги трпи експертските мислења на мк_ганер, напушувањата на Ставрогин и hahaha Haland/Nunez/Sterling/Bruno drvoto после два одиграни меча, на секој втор член.

Предлагам нова тема да отвори некој неутрален, @Ернесто ЧЕ Гевара еве, ама некако со низа линкови од Твитер да биде тоа проследено.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Дајте малце сериозно.

Дали Пепе даде гол како против Гимараеш?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.688
Поени од реакции
7.271
Јас имам пофалби за креативноста браво за Џонтеавола, не е ич лошо за фан на жабарски клуб. :bravobe:
Автоматски споено мислење:

Дајте малце сериозно.

Дали Пепе даде гол како против Гимараеш?
Пепе ???
Кој Пепе ???
Има ли таков играч во премиер лига? :свиркам:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Друже ја навијам за јунајтед ама дај кажете бе што дрога зимате и број од дилерот наравно

Моја прогноза
Јунајтед
1.Сити
2.Пул
3.Тотенхем
4.Челзи/арсенал
5.Арсенал/челзи
6.Пак бе јунајтед само ова Б тимот :)
Друже и @mkgunner и остала екипа кликаат со години дека Арсенал ке освои па никој не им ги побара дилерите
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.463


Резултатот? Пораз 4-0.
Не пропушти ниту на една вест поврзана со Арсенал да изреагираш. Тешки комплекси ти имаат набацено некои ганери што се понашаш ко некое детенце последниве неколку месеци на форумов со сите овие досетки и хаха за Арсенал. Буквално спиеш во Фан Клуб Арсенал и чекаш да ставиш некое саркастично смајли. Ретко тажен лик си станал, не памтам да беше ваков.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945


Резултатот? Пораз 4-0.
Па не беше таа лоша утакмица за Арсенал, бар не во првото полувреме. Се држеа до крајот додека Мане не им даде гол во судиско продолжение.
Второ, Тавареш киксираше два пати и се распаднаа како кула од карти, што е очекувано за млад и неискусен тим.

Овакви симулации на вистински утакмици треба да се воведат на тренинзите за да дадат по реалистичен приказ на вистинскиот меч, и да може играчите да се носат подобро со притисокот кога ќе играат таму.
Овака некое 20 годишно дете, колку и да е добро, кога ќе ја чуе атмосферата, ќе му се фатат ноџињата чим стапне на терен.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.463
Па не беше таа лоша утакмица за Арсенал, бар не во првото полувреме. Се држеа до крајот додека Мане не им даде гол во судиско продолжение.
Второ, Тавареш киксираше два пати и се распаднаа како кула од карти, што е очекувано за млад и неискусен тим.

Овакви симулации на вистински утакмици треба да се воведат на тренинзите за да дадат по реалистичен приказ на вистинскиот меч, и да може играчите да се носат подобро со притисокот кога ќе играат таму.
Овака некое 20 годишно дете, колку и да е добро, кога ќе ја чуе атмосферата, ќе му се фатат ноџињата чим стапне на терен.
Ваква идеја е за поздрав, ама и искусни состави имале проблем со атмосферата таму. Имам читано бајаги изјави на фудбалери на Јунајтед од Ферги ерата кои го потенцираа тој стадион како најтежок за играње, а се работи за играчи како Кин, Руни, кои знаат да се носат со притисок.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Si mozel da napises po 3-5 recenici za timovite plus transferite. Na SportKlub forumot taka pravea.
Fulam jojo klub i siguren patnik za Championship uste sega.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.688
Поени од реакции
7.271
Si mozel da napises po 3-5 recenici za timovite plus transferite. Na SportKlub forumot taka pravea.
Fulam jojo klub i siguren patnik za Championship uste sega.
За трансфери да пишуваме пред да играат официјални натпревару е банално затоа што може да флопнат.
Автоматски споено мислење:

Si mozel da napises po 3-5 recenici za timovite plus transferite. Na SportKlub forumot taka pravea.
Fulam jojo klub i siguren patnik za Championship uste sega.
За трансфери да пишуваме пред да играат официјални натпревару е банално затоа што може да флопнат.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
За трансфери да пишуваме пред да играат официјални натпревару е банално затоа што може да флопнат.
Автоматски споено мислење:


За трансфери да пишуваме пред да играат официјални натпревару е банално затоа што може да флопнат.
Ne si me svatil eve ti primer

Mancester Siti

Ke se kaze deka ja osvoija minatata sezona ligata
Ambiciite za ovaa sezona na klubot
Nekoj kuotes od Gvardiola od predsezonata 1-2 recenici
Transferi
Zaminaa
Dojdoa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom