Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Со ваква конкуренција како Ливерпул, Челзи, Јунајтед .... на Сити мора да му се случи некој страшен крах па да не освојат на пола сезона!
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Тројца од Габон со срцеви проблеми од кои еден е Обамејанг, вчера Алфонсо Дејвис од Баерн, пред тоа Агуеро и после имало антиваксери и теории на заговор, е ај да нема. Работава е многу сомнителна, најверојатно сите овие се веќе предходно вакцинирани.
Класична теорија на заговор реченица, инсуинираш дека ради ова има антиваксери и дека е поврзано едното причниско последично со примањето на вакцина. Ја не знам што сум прочитал грешно у случајов.

Прво прочитај што пишав.
Никаде не реков дека проблемите со настанале како последица на вакцината туку дека според мене како последица на нетранспарентност, кревање паника, дефакто неефикасни вакцини, отфрлање на фактот дека стекнатиот природен имунитет дава многу поголема заштита ( хинт 45дена Венко Филипче) и уште куп други небулози и ширење паника и страв даваат повод и создаваат отпор кај народот што е одлична прилика за теории на заговор.
Нареден пат докторати по медицина, ковид и вакцини пишувај на тема кај што е место и не ми објаснувај мене затоа што ич к.р не ме боли.
За црвениот болд


За зелениот болд секој кретен си мисли дека е у право и дека мнозинството е грешка, ама на тебе ќе оставам да заклучиш кој е кој :свиркам:, а ја ќе гледам нареден пат помалку факти да ти пишувам, да не патиш од акутно куроболие, гледам дека доктори многу многу не љубиш (не се сеќирај обострано е):ojeaa:
stay golden :pijanco:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Да се разбереме. И да победеше Челзи денес, Сити повторно ќе станеше првак. Шансите за кикс со малите екипи ги имаат сведено на минимум. Челзи без проблем, овој Челзи, би кикснал веќе во вторник со Брајтон.

Кажував неколку пати и пред и во текот на сезоната. Сити беше и е јасен фаворит. Шест ипол години со врвен тренер и конструиран тим за долги стази, нема промашување. Особено што некои други фактори им се погодија. Фит се цела сезона, не кубурат со повреди и отсуства, таман.
Најголемата предност нивна пред останатите е симетричноста во тимот. Нешто кое на Челзи ужасно му недостасува.

Коментарите за интегритетот на лигава и воопшто целава сезона се оправдани во голема мера. И тоа не значи дека некој ја оспорува потенцијалната титула на Сити. Дополнително, затоа што Сити покрај Челзи е единствена екипа која не ползуваше од овие одложувања и пандемиски околности.

Лигата го загуби интегритетот кога дозволи надворешни фактори да влијаат врз борбата за топ четири, борбата за опстанок. Само, залудно муабет.

Честито до симпатизерите на Сити, Гвардиола, што и да е. Само, далеку е овој колектив од разноразни суперлативи и хвалоспеви. Овој Сити е послаб од Сити од пред две-три сезони и тоа убаво ќе се види во ЛШ. Барем така мислам. А дека генерално се фантастични и заслужено на прво место, нема збор.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Класична теорија на заговор реченица, инсуинираш дека ради ова има антиваксери и дека е поврзано едното причниско последично со примањето на вакцина. Ја не знам што сум прочитал грешно у случајов.


За црвениот болд


За зелениот болд секој кретен си мисли дека е у право и дека мнозинството е грешка, ама на тебе ќе оставам да заклучиш кој е кој :свиркам:, а ја ќе гледам нареден пат помалку факти да ти пишувам, да не патиш од акутно куроболие, гледам дека доктори многу многу не љубиш (не се сеќирај обострано е):ojeaa:
stay golden :pijanco:
Значи ако не се подложиш на 24 часовното перење мозок и си даваш за право да носиш сопствен заклучок по дифолт си антиваксер, Зоран Заев анти НАТО анти ЕУ размислување.
Мој став е дека како прележан апсолутно на памет не ми паѓа да се вакцинирам особено не со неефикасна вакцина, па ти толкувај го како сакаш.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Многу добар тим е Волфс, секоја чест за тренеров. И ова голманчето од каде го собраа, брани не се заебава.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.689
Поени од реакции
7.271
Би им ја честитал титулата на Сити ама немаат фан база така да ....
МАНЧЕСТЕР ИС РЕД!!! :D
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
напаѓачон Џоелинтон, шо Њукасел го платија 40м фунти, почнал во средина да игра Б2Б.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.689
Поени од реакции
7.271
Демнев досега. Време е за два гола и асистенција. Без Роналдо ќе играте поубаво.
Лаганица го чуваме Роналдо за во среда. :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:


Бруно го направи Мартинез негова кучка :ROFLMAO:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom