Post rock/post punk

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
UNI_FORM - SHADOWS

Можи имам кажано околу бендов али пак ќе кажам. Околу 2009-та или 10-та беше, требаше Интерпол да издаваат нов албум. Излезе албум по нетото предвреме со наслов Интерпол како и бендот и го симнавме и го преслушавме со братучед ми. И ок беше албумот, интересен, го вртевме неколку пати. По една недела интерпол излегоа со соопштение дека не е тоа нивни албум и дека нивнот албум ќе излези по некој месец. На крај така и испадна, а тој албумот првичен да ти бил од бендов. Плус подобар на крај според мене испадна од оној на интерпол.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
the six parts seven - saving words for making sense

Сега ги расчепкувам првпат. Досегашен впечаток од 3 песни слушнати е дека станува збор за некој зиморлив пост рок состав кој би влегувал најдобро во уше додека се пие некое кафе во мало кафуле со пригушено осветлување, дури надвор подврнува тивко снег.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Siekiera - Jest Bezpiecznie

Во случај да не ви е слушан бендов, а сакате пост панк, пожелно е прва работа што ќе ја нправите е да го преслушате единствениот студиски албум нивни.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дека си фан џој дивизон ова ти е блиску до нив немаш промашај пробај си ги и моторама си газат башка руси :Dмал вовед од мене понатаму ти си знаеш



 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
^ Овие ги отпревртив пред неколку години со сета сила :D Особено Human Tetris и Утро. Моторама имаат прекрасен звук, само малку повеќе одат некогаш и на кај алтернатива.

Опасни се русите, добра е оваа руска школа во пост панков.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Overhead, The Albatross - Flubirds

Фино пост-рок бендче со многу јако име што ќе го бендисаат љубителите на Pink Floyd. Заради името, мислам, музиката си е типичен инструментален пост-рок со троа гудање и тук-там некои електронски примеси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom