Polandball

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
929
Очи имам видено со тие едни тешки будали од групата United Countryballs....тешки националисти има таму, посебно соседиве, но повеќе дечурлаана има.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Дајте некое околу Македонија бе, админ сум на Macedoniaball на FB ама страната полека изумира, можеби има повеќе од 1 год. откако сме ставиле некој countryball comic, немам идеи и не знам да цртам инаку...
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Дајте некое околу Македонија бе, админ сум на Macedoniaball на FB ама страната полека изумира, можеби има повеќе од 1 год. откако сме ставиле некој countryball comic, немам идеи и не знам да цртам инаку...
Создајте нешто, ебаве мрзите.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Создајте нешто, ебаве мрзите.
Другар мене ме поставија за админ бидејќи сум добар со англискиот и имам познавање околу областа на историјата и политиката, за да се спротиставам на некои вжештени бугарски, грчки, српски и албански глави, не за друго, мене не ме бива околу тоа (цртањето). Тие двајца админи што цртаа се откажаа и сега сме 10 админи на страната ама се' се деца + мене, само јас имам 19 год., другите се по 12-13 и само глупости ставаат, еве баш сега пред некој час споделија нешто од Дончо Трамп (top kek) за HAARP системи... а странава мислам има 4к лајка од кои 95% се странци, кого го боли курот Дончо Трамп што објавил... а ја немам таа опција да бришам а и не сакам да се карам со дечишта...
PS. Ik it's a too long but read it xddddd
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Другар мене ме поставија за админ бидејќи сум добар со англискиот и имам познавање околу областа на историјата и политиката, за да се спротиставам на некои вжештени бугарски, грчки, српски и албански глави, не за друго, мене не ме бива околу тоа (цртањето). Тие двајца админи што цртаа се откажаа и сега сме 10 админи на страната ама се' се деца + мене, само јас имам 19 год., другите се по 12-13 и само глупости ставаат, еве баш сега пред некој час споделија нешто од Дончо Трамп (top kek) за HAARP системи... а странава мислам има 4к лајка од кои 95% се странци, кого го боли курот Дончо Трамп што објавил... а ја немам таа опција да бришам а и не сакам да се карам со дечишта...
PS. Ik it's a too long but read it xddddd
Само Балканците значи не научија да прифаќаат хумор на своја сметка, што беше главна тема на поландбол стрипчињата. Нашиве овде лечат комплекси и мислат дека ќе исправат некои криви дрини. Вака барем беше дури ги следев, ама по товоето кажување се нема ништо сменето.

Следи ги овие поголемите страници, што цртаат поквалитетни стрипчиња, следи ги Поландбол на Редит, Твитер, Тамблр, сегде ги има, одвреме-навреме ќе налеташ и на нас, па споделувајте нивна содржина.

А цртањето е многу лесно, во freaking MS Paint се цртаат, и треба да изгледаат грдо. Имам објавено на темава нешто некоја страница наназад. Треба само да имаш идеја и два саата време, толку.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Само Балканците значи не научија да прифаќаат хумор на своја сметка, што беше главна тема на поландбол стрипчињата. Нашиве овде лечат комплекси и мислат дека ќе исправат некои криви дрини. Вака барем беше дури ги следев, ама по товоето кажување се нема ништо сменето.

Следи ги овие поголемите страници, што цртаат поквалитетни стрипчиња, следи ги Поландбол на Редит, Твитер, Тамблр, сегде ги има, одвреме-навреме ќе налеташ и на нас, па споделувајте нивна содржина.

А цртањето е многу лесно, во freaking MS Paint се цртаат, и треба да изгледаат грдо. Имам објавено на темава нешто некоја страница наназад. Треба само да имаш идеја и два саата време, толку.
Па тоа отсекогаш било и така и ќе остане, пр. ако се стави некој мим(meme) или country ball comic за Хрватска, веднаш се појавувавуаат Срби со нивните "историски аргументи" и како денешните Хрвати се католички Срби. Исто е и со Босна, а за Македонија да не зборувам... Што и да се стави веднаш се појавуваат српски, грчки, албански а ОСОБЕНО бугарски "историчари" кои што само ја спамираат страната со нивните глупости, мислам дека имам банирано околу 100 Бугари на страната. горе-долу таа е бројката. Ако ја провериш Bulgariaball на FB 80% од нивните comics се за Македонија, неверојатно е колку се искомплексирани, не знам на што ги учат во нивното општество.. јас прифаќам хумор на наша сметка, ама претерување си е претерување... не ми е за мене туку создаваат лоша слика за нас за другите (странци)...

Ги знам Polandball на reddit (другиве не) ама не паметам кога последен пат сум видел нешто поврзано со Македонија...

Абе ги знам правилата само lack of ideas :/
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.544
Дајте некое околу Македонија бе, админ сум на Macedoniaball на FB ама страната полека изумира, можеби има повеќе од 1 год. откако сме ставиле некој countryball comic, немам идеи и не знам да цртам инаку...
poveli

 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
HAAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAGHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAAAAHJAHAHAHHAHAHAHHAAHGAHAHAHAHAHAHAHAAJAHAHHAAHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHA...

Ме насмеа многу ама WAAAY TOO OFFENSIVE TO US :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom