Polandball

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Не најдов тема за ова, а мислам заслужува. Поландбол е тим на интернет меме каде што државите се нацртани како топки. Тие зборуваат на лош англиски на повеќе теми, историја, географија и комплекси на инфериорност.



















Па ставајте други интересни да се смееме, закон се. :D

Slavic family.



еве нешто и за нас...



sneeaky kebab :D
 
Последно уредено од модератор:

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Темата може да се преименува во Countryballs ,зашто не е само Polandball што постира вакви работи,ги има 100тици вакви страни..
Тука би сакал да ја испромовирам и страната водена од Македонци - линк ,а воедно и автор на сликава:
 
А

Антоние

Гостин
Hehehe eve uste nesto za nas............... ucete istorija zaedno so vasite bugarski i grcki prijatelcinja preku internet i kazete im na site drugarcina na vasa vozrast za poland ball............. xD













 
Последно уредено од модератор:

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Една од најчестите финти во Polandball е "Poland cannot into space". Тоа е пандан на нашиве локални „Битола нема аеродром“, „Скопје нема езеро“, „Неготино нема семафори“ и уште безброј слични.

Кога на времето се препукувале Полјаци и Руси на интернет, оти нели размислуваат бетер од нас, најпаметно што им текнало на Русиве било "Poland cannot into space", бидејќи Полска нема своја вселенска програма, а за руската нели, не треба да се прави муабет. И тоа направил некој среќно да си го затвори јазичето од неговиот пребарувач.

Оваа фора станала ептен популарна и сега се користи за најразноразни теми, во форматот "X cannot into Y". Мене омилените ми се, горенаведените, "Macedonia cannot into NATO" и "Macedonia cannot into EU". Како измислени за нас се.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.183
Започнав да правам еден поландбалл стрип пред малку но утре или во среда ќе го довршам па ќе ви покажам а сега само почетниот дел
HARD CHOISE XDDDD.png
За Етничка Македонија се работи
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.183
REMOVE KEBAB FROM WORLD :vozbud:[DOUBLEPOST=1402392226][/DOUBLEPOST]Ја утнав работата :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom