Podzemni vodi

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Ќе пробам да ви најдам по нешто добро како за основни поими од Радиестезијата. Се се сведува на дисбаланс и баланс, на геопатогени и космички зрачења во оваа наука. Иначе да, радиестезистите тврдат дека подземните води и зрачења знаат да бидат и смртноносни.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Mene 2ca mi baraat Lani voda edniot so bakarni cevki drugiot so visak.se pogodia I dvajcata na edno mesto ovoj so zicite najde dobra voda a na drugo so poslaba.ovoj so visokot go viknav Posle nedela Dena I ne ni setase Po nivata tuku ja nacrta na zemja I kruzese Po nejze I gi pogodi istite mesta. Duri koga odevme da go najde centarot na zafrkancija mu vikame da NE ti smetame tolku blisku radi energijata.ne zacudi STo pogodi deka nema nikoj do nego so negativna krvna grupa.na prolet busam pa ke vidime kolku e tocno
Те лажат само парите да ти ги земат, луѓе на брод леб вадат, таму има вода поприлично, па пак се живее.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Девојче/Момче
Ти ко оние Американците на дискавери да не се праиш, случајно злато од вода да не ќе копаш ?[DOUBLEPOST=1526868408][/DOUBLEPOST]
Те лажат само парите да ти ги земат, луѓе на брод леб вадат, таму има вода поприлично, па пак се живее.
Абе тие изгледа многу Gold Rush гледале па си мислат ќе најдат нешто ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom