Podzemni vodi

Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
ima li nekoj programa ili da znae strana za podzemni vodi vo skopje??
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Каква ти е таа програма за подземни води?
На мапа да не мислиш?
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Mapa bill sto.mislev I progrce da.ne I'ma pa da ides satelicki do mestoto dali lezi na voda
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ne sum slusnal da ima takvo nesto a i da ima kolku ke bide precizna?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Тешко да се најде такво нешто. Имам слушнато од постари луѓе дека реонот кај Кале НЕМА подземни води, а Водно населбата има. За другите делови немам слушнато никаква информација
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Mene 2ca mi baraat Lani voda edniot so bakarni cevki drugiot so visak.se pogodia I dvajcata na edno mesto ovoj so zicite najde dobra voda a na drugo so poslaba.ovoj so visokot go viknav Posle nedela Dena I ne ni setase Po nivata tuku ja nacrta na zemja I kruzese Po nejze I gi pogodi istite mesta. Duri koga odevme da go najde centarot na zafrkancija mu vikame da NE ti smetame tolku blisku radi energijata.ne zacudi STo pogodi deka nema nikoj do nego so negativna krvna grupa.na prolet busam pa ke vidime kolku e tocno
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Mene 2ca mi baraat Lani voda edniot so bakarni cevki drugiot so visak.se pogodia I dvajcata na edno mesto ovoj so zicite najde dobra voda a na drugo so poslaba.ovoj so visokot go viknav Posle nedela Dena I ne ni setase Po nivata tuku ja nacrta na zemja I kruzese Po nejze I gi pogodi istite mesta. Duri koga odevme da go najde centarot na zafrkancija mu vikame da NE ti smetame tolku blisku radi energijata.ne zacudi STo pogodi deka nema nikoj do nego so negativna krvna grupa.na prolet busam pa ke vidime kolku e tocno
Во Сопиште да не барате?
Ако е таму интересно ќе биде, у глобала источната страна на Водно е тенка со вода.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
А шо е финтата со подземниве води? Објаснување, вовед...?
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Mapi od skopje koj del I'ma Voda na koe nivo takvi informacii
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Сега се сетив,пред 6-7 години,беше еден човек кај мене,ги испита сите соби,и констатира дека во спалната испод креветот има подземни води,кој се штетни за здравјето.Кога татко ми почина,мајка ми се префрли на креветот кај што спиеше татко ми и после само три години почина и она.
Језа ме фаќа на самата помисла.Не знам дали има врска, ама може има:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom