Placebo

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
јас се видов со појз'н г'рл на таксират фестивалот.. така да неа ќе ја препознам одма, а за другите... ќе се видиме :)
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
P.S. Мислам дека и со KohlBass се видов .. :)
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
кај загинавте бе??? :) ште два дена!!! ќе се договориме да се видиме или не??? :)
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Концертот почнува во 21:00.
Скопјани кажувајте вие збирно место, да не ви се мешам дури од Велес. :helou:
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Tonchie напиша:
Леле колку ќе има како тебе... туку ај, те иам гледано по сфирки... овојпат ќе ти пријдам и ќа кажам...
Хелоу, мај нејм из Тончи, енд ај ем еј гуд мен!
Абе, мене тоа ми е стандард фаца :) Али ако ме видиш дојди, пошо ја ем ќора сум ем мислам дека не те знам :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Mmmm ova me potsetuva na Vardarce, on isto taka praveshe na vremeto, sam so voz/bus, patot pod noze i na vremeto go imashe na site deshafki.
Heppa Dark Angel... jas sum so 2 golemi druzhini, ako sakash dojdi, the more, the merrier
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Ајдееееееееееееее јееееееееееееееееееееееее дојде денот.Јеееееееееееееееееееееееееееееее:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
ааааааааааааааааааааааааааааауууууујееееееееееееееее :):)
моментално се наоѓам во нет кафевоново лисиче :( Че се видиме тунајт људи? :):) хоупфули...:)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
e tie sto ke odat na placibo stvarno ke gi mrazam za cel zivot... hr
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Ехехеее...душава ми плаче за пеерчињава...Ама ај другпат...
И нејќев да одам оти се они - они (не викам дека не вредат, ама и не ги слушам баш) туку колку да ја искусам атмосферата и урликањето...А ќе ја има до бесвест...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
вечерва нстапуваат, сакав да одам,ама не можам, тоа е, здравје
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Ја не сум задоволен, дали затоа што пласибо ептен ретко ми налетуваат у ВинАмп па не им ги знам сите песни. Или поради ептен лошата предгрупа, или поради тоа што не се вратија на Бис...
После концертот дознаф дека едвај чекале да завршат со свирење и да киднат со џип у хотел, ич не им се свирело.

Интересни моменти:
- Се онесвести дете позади мене, за минутка дојдоа од обезбедување и медицинска сестра и го средија детето и го изнесоа на страна.
- Се запознаф со Посион Грл и Томас.
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
Tonchie напиша:
Интересни моменти:
- Се онесвести дете позади мене, за минутка дојдоа од обезбедување и медицинска сестра и го средија детето и го изнесоа на страна.
- Се запознаф со Посион Грл и Томас.
како бе? ц ц ц па и јас бев на 10 метри од случувањава... то е... друг пат ќе се видиме :) иначе, ОК беше, ама тоа шо не се вратија на бис стварно не е за оправдување.. Англиска работа... :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
English fagets!!!
Indeed!
Crazy Rasmus се шегуваше дека ќе му се пушти на пејачот да види дали е педер. Ама после неискачање на бис, таа заклучи дека навистина е педер.

Инквизитор, ај следна сфирка ќе се запознаеме у живо или у парк.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Никогаш не сум бил фан на Placebo, ама супер беше концертот. Не најдов ниеден организациски пропуст, освен тоа што не се вратија на бис, ама сепак, тоа си е нивни избор. За сет листата нема да коментирам зашто и така никогаш нема да бидат задоволени сите што дошле...


P.S.
Tonchie, со мене се запозна...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom