PayPal (официјална тема)

Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Drugari pak jas, se izvinuvam ako zamaram,

Napraviv account, no prvo mi pobaraa tel broj kako aktivacija, go staviv mojot tuka sto mi e... se ok go srediv profilot so adrsata od bugarskiot pasosh... za den-dva treba da mi ja odobrat kartickata Mastercard.

Issuing Cohntry Bulgaria
Passport Number Bugarskiot

Ve molam videte gi slikite sto gi prikaciv

Dali nesto zgreshv?
Dali PayPal direktno me vnese vo PayPal Makedonija? Damn it!!!

Ne mozev da ja pocnam registracijata bez tel na koj mi pratija sms i duri posle toa mozev da pocnam so registracija na sajtot... mislev deka ne bi bilo problem?

Edit probav www.paypal.com/bg i se logirav...

Ve molam tie sto imaat account, vaka li treba da izgleda? Ne gledam nikade withdrawal ama seushte ne mi e aktivirana kartickata...

Oh jesus, se izvinuvam sto zamaram
Ve molam sorry :(

Help please:(
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
28 септември 2014
Мислења
980
Поени од реакции
1.396
Drugari pak jas, se izvinuvam ako zamaram,

Napraviv account, no prvo mi pobaraa tel broj kako aktivacija, go staviv mojot tuka sto mi e... se ok go srediv profilot so adrsata od bugarskiot pasosh... za den-dva treba da mi ja odobrat kartickata Mastercard.

Issuing Cohntry Bulgaria
Passport Number Bugarskiot

Ve molam videte gi slikite sto gi prikaciv

Dali nesto zgreshv?
Dali PayPal direktno me vnese vo PayPal Makedonija? Damn it!!!

Ne mozev da ja pocnam registracijata bez tel na koj mi pratija sms i duri posle toa mozev da pocnam so registracija na sajtot... mislev deka ne bi bilo problem?

Edit probav www.paypal.com/bg i se logirav...

Ve molam tie sto imaat account, vaka li treba da izgleda? Ne gledam nikade withdrawal ama seushte ne mi e aktivirana kartickata...

Oh jesus, se izvinuvam sto zamaram
Ve molam sorry :(

Help please:(
Треба да направиш vertification со кредитна картичка. Тоа се прави така што кога ке ја внесеш картичката тие ке ти одбијат околу 1 евро и во опис на трансакцијата ке имаш код, на е-банкарство наједноставно можеш тоа да го видиш. И тој код ке го внесеш на Paypal после тоа ке ти се пушти Withdrawal , и кога ке повлекуваш парите на таа картичка што си ја вертификувал ке ти легнуваат.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.589
Провери прво во settings или profile негде под која држава си регистриран
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Yeah the saga continues :(

Karticka Mastercard So billing address na taa od mk za da se sovpadne... taa mi e primary kako billing address. Ako ja stavam bg adresa kako primary vajda ke mi pravi problem bidejki ne se sovpaga so adresa od mk Mastercard? Procitav vo help centre deka billing address treba da bide taa od karticata.

Zatoa ja staviv Mk adresata... na taa mi e kartickata od Mastercard od mk.

Tel toj od mk... kartickata i tel mi se samo privremeno se dodeka ne izvadam broj i karticka vo Bugarija.

Koga staviv passport iskoci nesto ko region I imam country Bulgaria i broj na pasos.
Slikata podole e od Settings.
Kako na drug nacin da proveram na koja zemja se vodam?

Ah... aj ve molam za sovet kako da gi podesam?

Jas se izvinuvam za volku zamaranje :(
Koga imate vreme pisete
Please sorry
 

Attachments

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Yeah the saga continues :(

Karticka Mastercard So billing address na taa od mk za da se sovpadne... taa mi e primary kako billing address. Ako ja stavam bg adresa kako primary vajda ke mi pravi problem bidejki ne se sovpaga so adresa od mk Mastercard? Procitav vo help centre deka billing address treba da bide taa od karticata.

Zatoa ja staviv Mk adresata... na taa mi e kartickata od Mastercard od mk.

Tel toj od mk... kartickata i tel mi se samo privremeno se dodeka ne izvadam broj i karticka vo Bugarija.

Koga staviv passport iskoci nesto ko region I imam country Bulgaria i broj na pasos.
Slikata podole e od Settings.
Kako na drug nacin da proveram na koja zemja se vodam?

Ah... aj ve molam za sovet kako da gi podesam?

Jas se izvinuvam za volku zamaranje :(
Koga imate vreme pisete
Please sorry
Ама чекај, ти сакаш со МАКЕДОНСКА картичка (MasterCard) да се внесеш како Бугарија? Ако добро те разбрав.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Ама чекај, ти сакаш со МАКЕДОНСКА картичка (MasterCard) да се внесеш како Бугарија? Ако добро те разбрав.
Da dodeka ne ja smenam so bugarska
Ova mi e privremeno resenie. Procitav deka im uspealo na luge so karticka od tutunska banka. Kako i da e, ke vidam sto ke napravam... Cekam da mi stigne verifikacija po email za 3 rabotni dena kako sto kazaa od tamu. Fala za odgovorite
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Da dodeka ne ja smenam so bugarska
Ova mi e privremeno resenie. Procitav deka im uspealo na luge so karticka od tutunska banka. Kako i da e, ke vidam sto ke napravam... Cekam da mi stigne verifikacija po email za 3 rabotni dena kako sto kazaa od tamu. Fala za odgovorite
Друже, не читав многу уназад коментари ама глеам дека ти пишале со Словенски да пробаш па лимит као 1000 еур/1500 еур.

Не е 1000 евра, може преку ноќ да ти го блокираат и на 100 и на 500 и на 10 евра. Нема правило. Дали Словенски, дали Грчки си се регистрирал исто е. Смени УРЛ горе, пример paypal.com/bg или paypal.com/gr и пак ќе се регистрираш ама пак ќе немаш доказ за сметка/живеалиште.

Единствено нешто што ќе ти е легално и ќе функционираш и во иднина, е да извадиш постоечка адреса во Бугарија со нивна сметка во банка. Другачие нема решение, топла вода џабе ќе измислуваш ќе се нервираш уште повеќе.

Имам пробувано со сите можни шеми, со бизнис картички, со приватни картички, со Виса, Мастер, НЛБ, Стопанска, Комерцијална... У моментов преку наша држава, немаш опција како да си мирен.

А тоа што ги посочија горе, контактирај го goranzoran од ИТ форумот, човекот работи со Пејпел со години веќе и на многу им завршува работа. Не му е тука регистриран Пејпелот затоа и функционира (верифициран му е со документи).
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
48
Друже, не читав многу уназад коментари ама глеам дека ти пишале со Словенски да пробаш па лимит као 1000 еур/1500 еур.

Не е 1000 евра, може преку ноќ да ти го блокираат и на 100 и на 500 и на 10 евра. Нема правило. Дали Словенски, дали Грчки си се регистрирал исто е. Смени УРЛ горе, пример paypal.com/bg или paypal.com/gr и пак ќе се регистрираш ама пак ќе немаш доказ за сметка/живеалиште.

Единствено нешто што ќе ти е легално и ќе функционираш и во иднина, е да извадиш постоечка адреса во Бугарија со нивна сметка во банка. Другачие нема решение, топла вода џабе ќе измислуваш ќе се нервираш уште повеќе.

Имам пробувано со сите можни шеми, со бизнис картички, со приватни картички, со Виса, Мастер, НЛБ, Стопанска, Комерцијална... У моментов преку наша држава, немаш опција како да си мирен.

А тоа што ги посочија горе, контактирај го goranzoran од ИТ форумот, човекот работи со Пејпел со години веќе и на многу им завршува работа. Не му е тука регистриран Пејпелот затоа и функционира (верифициран му е со документи).

Si imam dvojno drzavjanstvo i legalna postoecka adresa, licna karta pasosh se.
Za privreneno dodeka ne otidam vo Bugarija mislev da probam so Mastercard od kaj nas. Kako i da e ke otidam najskoro do bg i ke zamam bg Mastercard.

Fala vi na site za ogovirite.
Pozdrav mnogu
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Si imam dvojno drzavjanstvo i legalna postoecka adresa, licna karta pasosh se.
Za privreneno dodeka ne otidam vo Bugarija mislev da probam so Mastercard od kaj nas. Kako i da e ke otidam najskoro do bg i ke zamam bg Mastercard.

Fala vi na site za ogovirite.
Pozdrav mnogu
Не троши време со наш акаунт, нема ништо да добиеш. Ако имаш адреса и лична карта Бугарска, уште само сметка во банка ти треба. Незнам што се замараш со Македонски профил, иди извади си уште сметка и регистрирај се пак или верифицирај си го веќе постоечкиот (ако си го пишал како Бугарија).
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Здраво,
дали има друг тип на физичка картичка (освен Payoneer и Paypal) која може да пристигне во Македонија.
На клиентот му ги одбиваат трансакциите од Payoneer, па барам некоја алтернатива.
Skrill не испорачува картички во Македонија.
Гледав за Black cat card, дали некој има искуство?
Или некоја друга картичка од таков тип која може да се направи со македонски документи.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
26
Поени од реакции
2
zdravo sakam da prasham imam vrateno pratka preku kupena preku aliexpres e sega mi pishaa taa firmata deka moze da mu gi vrati parite samo preku Pay Pal jas probav da se registriram ama ne sakashe sakam da prasham koja e procedurata dali moze nekoj da mi pomogne fala odnapred
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
zdravo sakam da prasham imam vrateno pratka preku kupena preku aliexpres e sega mi pishaa taa firmata deka moze da mu gi vrati parite samo preku Pay Pal jas probav da se registriram ama ne sakashe sakam da prasham koja e procedurata dali moze nekoj da mi pomogne fala odnapred
Да им ги побараш парите исто како што си ги платил. Ако не сака кажи му дека ќе се жалиш. Финти прават кинезите...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.837
Поени од реакции
7.589
dali imal nekoj takov problem kako mojot?
За колкава сума на пари се работи?

Ако е мала сумата и имаш картичка од НЛБ, тогаш отвори словенечки Пејпал, пробај да ја верифицираш картичката и ако помине успешно нека ти ги пратат парите на таа сметка. Потоа повлечи ги во банка и завршена работа.

Преку македонски Пејпал не може да примаш пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom