Pantera vs Iron Maiden

Pantera или Iron Maden

  • Pantera

    Гласови: 28 32,9%
  • Iron Maden

    Гласови: 57 67,1%

  • Вкупно гласачи
    85

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не сакам коментари од видот:Не се споредува, вака така.
Едноставно кој бенд повеќе ви лежи.
Инаку земајте ја во предвид целокупната работа на Пантера а не само додека беа Хеви.Значи според мене Пантера.Група која ме вади од такт со секој риф исвирен и секој удар на тапаните.Секој тон на бас гитарата и секој тон испеан од легендарниот и незаборавниот Фил Анселмо.
Солажите на Димбаг дарел се врв на музичката сцена во тоа време.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
И двата бенда се мноооооогу добри, ама сепак Железната Девица ја слушам цел мој живот и за неа би се определил. Пантера исто така се едни од моите поомилени бендови.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Работи википедиа

Админи провоцира буљашов не ги знае турбофолк слуша далеку е од метал бан ве молам
 
C

cige

Гостин
Не за друго,
вака со линкови е поедукативно.

Немој многу да с'скаш. Не е воа пцуење, или провоцирање, не спомнав ничиј јузер.

Работи википедиа

Админи провоцира буљашов не ги знае турбофолк слуша далеку е од метал бан ве молам
Кој провоцира, кој е за бан?
 
Х

Ханзо

Гостин
Ај вака: отворете теми за СИТЕ бендови против СИТЕ бендови! Така форумов ќе биде едно среќно и преполно место за препукување меѓу квазиметалчиња (а и по миљарда постови ќе имате, кењл). Next up: Pantera vs Pantera! :vozbud:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Админи оф топик зборува и провоцира ве молам барем од тема бан
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
А да прекинете да отварате глупи теми кај што се споредуваат бендови па да не бидеме офтопик?

Едит:еве и тема специјално за метал споредби

http://www.forum.kajgana.com/showthread.php?t=27915
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
на сите подобри светски форми си има посебен topic Polls, и наједноставно луѓето си поставуваат вакви анкети.
а Мајден за мене у оваа анкета
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
Добро бе мајку му како споредуеш бендови....посебно па Пантера и Мејден. Пантера си немаат везе од мелодии и такви ствари, повеќе се kick ass riffage и по некое добро соло. Мејден па цело време имаат некои мелодични делови па хармонизации (двете гитари коа свират у исто време едната повисоко од другата...незнам на македонски како се вика) па асално пеење. И ај спореди... најди нешто заедничко.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Гоце Арнаудов vs River Dance...

Е таква ти е споредбава. Лоша идеја за отварање на тема. Не е подфорумов музика само метал.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Ајрон Мејден некако повеќе ми се допаѓаат, што не значи дека Пантера не ги почитувам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom