OZ

PLACEBO

it's all in your mind
Член од
23 април 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
OZ. TV-Serija. Dali ja imate gledano, sto mislite za nea? Spored mene eden od najdobrite televiziski serijali.

 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Ауууу.....закон серија...ја глеаф секој ден порано на ХРТ коа ја даваа....:)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Имам позитивни работи слушано ама штета што ја немам гледано никогаш. Како и да е, порано или подоцна ќе се најде во мои раце и ќе се гледа. Па да се види дали навистина е така добра или само со погрешни луѓе имам зборено...
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Додека имаше ХРТ2 по кабловскиве ја глеав обавезно (таа репризата што беше у 3-4 кога и да беше :) ) Серијата е лудница ! Има интересна несекојдневна и стандардна приказна, и буквално секоја епизода остава место за размислување. Многу повеќе од безначајното брборење на најголемиот дел од денешниве ТВ серии ( и тие останатите што се декларираат како ТВ серии)

п.с. Најзакон ми е она типчено у количка што е... шо игра улога на наратор од време на време, и те навлекува на поентата на приказната!
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Vnuce напиша:
Додека имаше ХРТ2 по кабловскиве ја глеав обавезно (таа репризата што беше у 3-4 кога и да беше :) ) Серијата е лудница ! Има интересна несекојдневна и стандардна приказна, и буквално секоја епизода остава место за размислување. Многу повеќе од безначајното брборење на најголемиот дел од денешниве ТВ серии ( и тие останатите што се декларираат како ТВ серии)

п.с. Најзакон ми е она типчено у количка што е... шо игра улога на наратор од време на време, и те навлекува на поентата на приказната!
Абе Адебиси е најзакон! :)
Какоф ѕвер е... :) :)
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Mesaja напиша:
Абе Адебиси е најзакон! :)
Какоф ѕвер е... :) :)
Чоек го скинаа Адебиси и тоа Саид го уби...
Инаку сега се репризите од лани на ХРТ2 ги гледам пропуштените што ми биле. Серијата е закон!!!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Spoilers да ставеше Мицкеѕ_к не ќе беше лошо :tapp: :tapp:
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Bada Bing! напиша:
Spoilers да ставеше Мицкеѕ_к не ќе беше лошо :tapp: :tapp:
Аман бе!!! Не е проблем сакаш да ти ја раскажувам секоја епизода како оди од дена на ден? :lud:
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Објансни тогаш...
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Финтата беше да не пишуваш ништо големо што се десило, а не ти ми кажуваш кој од ликовите ќе умре. :pos: :tapp: Затоа ти реков да не предупредиш пред да пишуваш такво нешто. Или пиши ко шо треба или не се мачи.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Ok, извини! и ја мразам некој ко ке ми каже предвреме што ке се деси.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Нема проблем. :)

Како и да е, ги има некој овие серии да ги даде или да се наканам да ги симнам? :wink:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Bada Bing! напиша:
Нема проблем. :)

Како и да е, ги има некој овие серии да ги даде или да се наканам да ги симнам? :wink:
Накани се да ги симнеш... и да ги спржиш... и да ми ги пратиш мене :poss: :poss: :poss:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom