Оргазам

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.626
Поени од реакции
34.814
Од секогаш ми било табу тоа фригидни, како бе им успева, јас затворам очи и нозе ми се шират под дифолт.
... фригидност не значи дека нема да ги рашири нозете, едноставно нема сексуален нагон кој е главен промотор за доживување оргазам, сите жени ги шират нозете, прашање колку од нив доживуваат вистински оргазам, без глумење за во Холивуд!:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.749
... фригидност не значи дека нема да ги рашири нозете, едноставно нема сексуален нагон кој е главен промотор за доживување оргазам, сите жени ги шират нозете, прашање колку од нив доживуваат вистински оргазам, без глумење за во Холивуд!:)
Јас и во сон добивам оргазам, се будам жива вода, Холивуд може да сања за оргазми ко мојте. Бич плиз.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.626
Поени од реакции
34.814
Тие жени/девојки што пробале со разни партнери и на разни начини да доживеат оргазам и не успеале, најверојатно проблемот е кај нив самите и тоа, најверојатно, во главата. Не е нешто физиолошко (или кој и да е правилниот израз).
... не е баш така, дека е све „од главата“ возбудувањето што доаѓа од клиторисот што медицински според надразнувањето е споредбено со пенис, доколку не се надразнува ритмички со интизитет и брзина што и' одговара на партнерката, таа никогаш и нема да доживее оргазам, па да е во ред со „паметот“, таа ќе биде сексуално надразнета, ама не и можност да доживее оргазам,
...да доловам споредбено, нека машкото доживи оргазам иако има максимална ерекција без да ја движи „кожата“ на пенисот горе доле или дали во максимална ерекција женската го земе пенисот во рака и го тресе само лево десно како џојстик палка наместо доле горе, дали тоа мушко ќе доживее оргазам, ќе се надразнува ама крајниот оргазам тешко дека ќе го доживее лесно!
Јас и во сон добивам оргазам, се будам жива вода, Холивуд може да сања за оргазми ко мојте. Бич плиз.
... ако се фаќаш самата со рака т.е. мастурбираш несвесно во сон, нормално дека ќе доживееш оргазам, но ако немаш никаков допир на клиторисот и колку да ти е еротски сонот нема да биде класичен оргазам, ќе мислиш дека си доживеала, но не е тој класичен, а и машките често се будат лом во гаќите од некој еротски сон, ама сепак раката ќе им помине или ќе се притиснат за душекот,
не е тоа знаме...па ќе се вее на ветер и ќе „фрла искри“ :D
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Хормонален дисбаланс исто може да е причина за неможноста да се доживее оргазам. Има многу фактори не е само еден.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.708
Јас и во сон добивам оргазам, се будам жива вода, Холивуд може да сања за оргазми ко мојте. Бич плиз.
А сите вие обични смртници заедно со Холивуд можете да сањате за интензитетот на мојот оргазам во сон.
Ма каков Биг Бенг, тоа е по Биг и по Бенг од сите Биг Бенгови во сите паралелни универзуми (доколку постојат). Ја пробивам основата на концептот за оргазам ван просторно - временсккот континуум.

Туку остај тоа.
Сакам да застанете за момент, турете си алкохол, запалете цигара. Мавнете го на екс, тргнете од цигарата длабоко и додека го испуштате чадот замислете си колку е ванвременски и божанствен женскиот оргазам. Па тоа е божја уметност која и најзакоравените атеисти ги претвора во верници. Само слепи, глуви и мрачни не знаат да го испоштоваат со восхит и почитување:oleee:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Хормонален дисбаланс исто може да е причина за неможноста да се доживее оргазам. Има многу фактори не е само еден.
Тестостерон.....не е лошо ако некоја има проблем да провери у авицена нивоа на андроген хормони.
Може да се проба DHEA едно месец дена ако е низок тестостеронот, да се види резултат. Исто може да пробаат маџунче :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Јас и во сон добивам оргазам, се будам жива вода, Холивуд може да сања за оргазми ко мојте. Бич плиз.
И ја така понекад,два три дена коа нема чакија да направам се будам,перископот кренат,гаѓиве залепени,ко туба неостик у сон да сум истискал..со хебла да ги симнувам...
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Значи ко ќе прочитам/слушнам "не ми е убаво да мастурбрирам" од женско, ми иде да зеам и да се отепам. Иначе како маж кој многу, многу сака да дава и пружа внимание на жената додека имаме секс, ќе ти кажам дека проблемот во огромна мера ти е кај партнерот, не знае како со тебе, а мала доза и ти грешиш зошто по мое, според ова шо го кажуваш, не си се имаш истражено себе си. Убав совет ти дадоа неколку луѓе тука. Застани си сама дома, спружи се на кревет, и сработи се сама. И да не ти е убаво на почеток, како што кажуваш, дај си време, опушти се и терај до крај.

Абе леле бе, не се правам ебач, не се филмам, ама кога ќе слушнам вакви проблеми дека имаат девојките си викам дали е возможно? Жена ми има една другарка, која исто така не можела да доживее оргазам со дечковците, ми вика жена ми на смеење "Никад нема да и кажам на другарка ми дека јас те молам да не ме правиш да свршам првите 2 минути, ќе сака и таа да те проба, ќе си направам проблем."

Пак ќе кажам, не сум ебачиште, не се стегам, ама бре ако треба на глава ќе застанам, вилица од лижење ќе ми опадне, партнерката ќе си ја задоволам. Затоа ти велам дека најголем проблем е кај партнерот твој.

Бегај да одам, се нервирам ко ќе слушам вакви муабети.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.708
Значи ко ќе прочитам/слушнам "не ми е убаво да мастурбрирам" од женско, ми иде да зеам и да се отепам. Иначе како маж кој многу, многу сака да дава и пружа внимание на жената додека имаме секс, ќе ти кажам дека проблемот во огромна мера ти е кај партнерот, не знае како со тебе, а мала доза и ти грешиш зошто по мое, според ова шо го кажуваш, не си се имаш истражено себе си. Убав совет ти дадоа неколку луѓе тука. Застани си сама дома, спружи се на кревет, и сработи се сама. И да не ти е убаво на почеток, како што кажуваш, дај си време, опушти се и терај до крај.

Абе леле бе, не се правам ебач, не се филмам, ама кога ќе слушнам вакви проблеми дека имаат девојките си викам дали е возможно? Жена ми има една другарка, која исто така не можела да доживее оргазам со дечковците, ми вика жена ми на смеење "Никад нема да и кажам на другарка ми дека јас те молам да не ме правиш да свршам првите 2 минути, ќе сака и таа да те проба, ќе си направам проблем."

Пак ќе кажам, не сум ебачиште, не се стегам, ама бре ако треба на глава ќе застанам, вилица од лижење ќе ми опадне, партнерката ќе си ја задоволам. Затоа ти велам дека најголем проблем е кај партнерот твој.

Бегај да одам, се нервирам ко ќе слушам вакви муабети.
Демек јак ебач се напрае сега.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Демек јак ебач се напрае сега.
Не... не сум ебач. Ама пресериозно си ја сфаќам обврската да ми биде задоволена партнерката, така било и пред да се женам, а и од ко се женав. Крајно несебичен сум.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
17.999
Не... не сум ебач. Ама пресериозно си ја сфаќам обврската да ми биде задоволена партнерката, така било и пред да се женам, а и од ко се женав. Крајно несебичен сум.
Скромен ебач, ебаш не се фалиш ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom