Once Upon a Time

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ја гледаме бе.
Епизодата од вчера беше интересна.
Е сега само не ми е јасно дали ќеркава на Maleficent има моќ да се претвори во змеј ко мајка и, или пак во волк.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.131
Е сега само не ми е јасно дали ќеркава на Maleficent има моќ да се претвори во змеј ко мајка и, или пак во волк.
Хм, па ја имаме веќе Црвенкапа,т.с. ја имавме, таа беше волкот..
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Хм, па ја имаме веќе Црвенкапа,т.с. ја имавме, таа беше волкот..
Да. Што знам, јас го изгледав промото за наредна епизода и очите на Лили во еден момент и станаа жолтеникави, што ме асоцираше на врколак. Плус, тоа куче, волк, што и да беше што и го попречи патот на Ема вчера, можда беше она.
Не знам, ќе видиме наредна епизода, мене ми се интересни епизодиве од четвртава сезона, поготово вториот дел од сезонава со овие Queens of darkness.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.131
Не знам, ќе видиме наредна епизода, мене ми се интересни епизодиве од четвртава сезона, поготово вториот дел од сезонава со овие Queens of darkness.
А Зелена, баш ми е мило што повторно се појавува. Мене ми беше глупава првата полусезона, со Frozen.
Немаау ништо кажано за наредна сезона, а се мислам што би можело да биде? Црвенкапа беше, Снежана - беше, Ариел - беше... Пепелашка ?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
А Зелена, баш ми е мило што повторно се појавува. Мене ми беше глупава првата полусезона, со Frozen.
Немаау ништо кажано за наредна сезона, а се мислам што би можело да биде? Црвенкапа беше, Снежана - беше, Ариел - беше... Пепелашка ?
Стварно мислев дека се откачија од Зелена, али пак од друга страна некако мило ми падна за Реџина и Робин дека Марион е мртва.
Пепелашка се појави во неколку епизоди, не ја тумачеа нејзината приказна многу. Таа плавата што беше бремена и не знаеше што понатака.
Не знам дали имаат и петта сезона закажано. :unsure:
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.131
Actor Josh Dallas confirmed that the fantasy series will return for a fifth season, with production starting in July, BC expected to make it official at the upfronts in May.

Да Пепелашка беше некаде на почетокот.. Затоа реков можеби ќе се разглаба за неа повеќе којзнае.. Останува да видиме наесен :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Actor Josh Dallas confirmed that the fantasy series will return for a fifth season, with production starting in July, BC expected to make it official at the upfronts in May.

Да Пепелашка беше некаде на почетокот.. Затоа реков можеби ќе се разглаба за неа повеќе којзнае.. Останува да видиме наесен :D
Е ова не го имав прочитано, секако во мај ќе кажат значи официјално.
Можеби. Има уште негативци кои може да ги вметнат во приказните.
 

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.371
Поени од реакции
3.131
Hope more superpowers, Ема има моќи ама слабо ги користи
 
Член од
4 август 2011
Мислења
35
Поени од реакции
14


Серијава ја обожавам. Едвај го чекам двочасовното финале :ojeaa::aplauz:
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Ја изгледав полусезонава вчера и денеска, прејако *.*
Само се надевав дека конечно Голд ќе биде само The Dark One и наредна сезона да го убијат, им треба смрт на некој главен да ги размрда, а и он ја претера со сплеткиве...
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Искрено серијата на почетокот ми се допаѓаше. Добро беше осмислена, сите тие приказни да се стават во едно. Но ја гледав негде до сезоната со подземниот свет, против Хад кога се бореа. Понатаму веќе со Аладин овие, оние ми стана досадна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom