Nudes (интимни фотографии / Јавна соба)

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Релевантно ти е прашањето, задира во нашата дисфункција, капитализмот на тоа профитира.

Во мојот социолошки експеримент дојдов до заклучок дека жената е пооптеретена со социјалната валидација, она со фризурата расмислува не само тетките и другарките на свадбата да ја валидираат, туку и на фејсбук сите да ја видат и така натаму пошто она нели мисли на се, ги прави конекциите од сите гледни точки, бидејќки сме социјални сувштевства и не може сама да опстане во светот. Па за неа пола плата е инвестиција во валидацијата, и не и е проблем да ги даде, ти се буниш а она вика ... ех машко ништо не разбира.

Ти од друга страна плаќаш 200 ден. за фризура колку да ја поминеш свадбата, се прашуваш зашто уопште и даваш илјадници еура за свадба кога со тие пари може станот да го опремиш колку толку за заедничкиот живот, или до Венеција, Париз да отидете, не ти е јасно ама го правиш викаш... ај у пм тоа е животот.

Али и мажи го прават, гледа да прај пари за да купи порше или ламбурџини, тотслно непрактична кола, ама влажни вагини со неа и е социјално валидиран од Столе, Миле на позиција, а и татко му.

Но најчесто кога на некој ќе му пукне филм и оди во шума сам да живее, тоа е машко. Жената живее најчесто во релација со други хомосапиенси.

Соушл гејм, стави на тоа и неконтрола на нагон и полека станува јасно зашто е и целата тема со нудс.

Можеби грешам, експериментот уште ми трае.
Дисфункција или продавање муда за бубрези.Па ено го Фока 13ка рекетарот носеше версаче влечки од 500 евра.Ама ништо чудно пошто е потопен со женски хормони.Па такви грди влечки во шутка можиш да најдиш за 100 денари.Исто те подржувам за тоа за свадбата.Инаку малку се тргнавме од темата,само ќе пофторам дека ситуацијава е далеку излезена од контрола.Ако некоја будала пушти приказна меѓу тинејџерки дека е ин да прави групњак,само ако има морален код всаден од родителите може да ја спречи во тоа.Ама родителите се премногу зафатени со трка по пари и со тоа да бидат модерни по секоја цена и резултатот го имаш!Nudes колку ти душа сака,ама знајш како е нас секогаш некој друг ни е крив!
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Ете тука е животната вистина, на Сања единствен капитал у живот и е таа меѓу нозете.
Без разлика дали Сања е доктор на науки или чистачки,Сања практично нема никаква вредност како битие освен репрудуктивните органи. Никој не ја сака Сања поради нејзината способност за длабоки и значајни разговори, никој не ја сака Сања поради не знам какви други причини Сања нема никаква реална вредност. Се што му треба на еден маж било каков без разлика дали е чистач, пекар, цео, доктор на науки итн од Сања му треба само лојалност и здрави репродуктивни органи, во спротивно Сања може да се пердаши со секој следен што ќе налета во потрага по поголем комфорт и подобар живот со цел така да си обезбеди подобар живот обезбедувајкиго со меѓуножјето.
Као на пример да се омужи со некој во некоја далечна земја пошто дома е мизерна, па одкако ќе се здобие со државјанство и можност за престој таму Сања да премине на некој нареден тип во кој што ќе бара да речеме подобра финансиска положба а на другиов да му дае нога пошто со него целта е постигната, затоа се етикетите курва не поради тоа што некоја се сликала или се плескала со некого. А тие што ти ги нарекуваш курвари всушност се дечки кој што знаеле да ја препознаат манипулацијата на Сања.
И да замисли тој дури и ќе биде по почитуван и пореспектиран за тоа што го направил од останатите и ќе си најде некоја Соња која што ќе биде привлечена од тоа пошто бил " заебан " и го спопикал на Сања :D Двојни аршини ? Можеби но почнаа и муживе да ги имплементираат научувајки ги од модерниве жени :D
Надвор од темата, сепак сакам да се произнесам во врска твоето мислење. Добра една година, го имав апсолутно истиот став како твојот, можеби и порадикален, во врска со жените. Тоа што мене ми го направи сега веќе бившата жена, и нејзината намера да ја одземе ќерка ми и да оди да живее во странство со новиот ебач, кај мене побуди длабока омраза кон се што е женско и со дупка меѓу нозете. Бев спремен и во затвор да лежам, само да го спречам тоа. Веројатно сфати, а и ме знае колку мене кур не ме боли и не ми значи овојземјашкиот живот, и се откажа од таа идеја. Тоа остави траги врз мојата психа и жените ги гледав како нешто најдолно, најзлобно, малициозно нешто на планетата Земја. Сакав само да ги плаќам за секс за да им ја покажам нивната безвредност и курварлук кој го носат во генот. Тоа се смени со текот на времето, зашто сфатив дека сум бил во погрешно опкружување што воопшто не е тешко, затоа што 90 посто од жените одговораат на твојот опис. Меѓутоа и една да има да е различна, не можеш тогаш сите исклучиво да ги стаиш во ист кош. Како што има жени курвичиња, што освен ширење нозе и смрдлива пичка немаат никаков друг капитал, така имаш и машки волови, кои трчаат по истите жени и им ја одржуваат нивната фиктивна вредност.

Пробај да не се дружиш со шабани и шабанки, ова ти е најдобар совет.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Надвор од темата, сепак сакам да се произнесам во врска твоето мислење. Добра една година, го имав апсолутно истиот став како твојот, можеби и порадикален, во врска со жените. Тоа што мене ми го направи сега веќе бившата жена, и нејзината намера да ја одземе ќерка ми и да оди да живее во странство со новиот ебач, кај мене побуди длабока омраза кон се што е женско и со дупка меѓу нозете. Бев спремен и во затвор да лежам, само да го спречам тоа. Веројатно сфати, а и ме знае колку мене кур не ме боли и не ми значи овојземјашкиот живот, и се откажа од таа идеја. Тоа остави траги врз мојата психа и жените ги гледав како нешто најдолно, најзлобно, малициозно нешто на планетата Земја. Сакав само да ги плаќам за секс за да им ја покажам нивната безвредност и курварлук кој го носат во генот. Тоа се смени со текот на времето, зашто сфатив дека сум бил во погрешно опкружување што воопшто не е тешко, затоа што 90 посто од жените одговораат на твојот опис. Меѓутоа и една да има да е различна, не можеш тогаш сите исклучиво да ги стаиш во ист кош. Како што има жени курвичиња, што освен ширење нозе и смрдлива пичка немаат никаков друг капитал, така имаш и машки волови, кои трчаат по истите жени и им ја одржуваат нивната фиктивна вредност.

Пробај да не се дружиш со шабани и шабанки, ова ти е најдобар совет.
Заебана ситуација, мислејќи така за жената мора истото да си го помослувал и за ќерката.

Ти честитам што си го надминал....

Се е ова релевантно со темата, ајде да израснеме ќерки во добри жени, со љубов без деди ишјуз.

Но шабаните и идиоти сеуште ги има многу, па да се вратам на почетокот....

295eea5fed08cf7c7669e792cb1d82f7-1.jpg
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Пак те сакам, само сум реален, ко Исус со лихварите.

За воздигнат не знам, но мислам дека унниверзумот прави баланс, ве има премногу нормални на форумот па не носи овде и нас ... ненормалните.

Туку да се вратиме на темата, битна е.

Ај овие со нудс шо у група омаловажувале женски пол, ами како шо го копираме запад, ме загрижува дека ќе дојде момент и сексуално исфрустрирани маженца кои мама не ги сака, да земат калашников и да хараат по школи, на работа, во клубови.....

Па се надевам дека читаат што им пишуваме, можеби ќе им помогне да искусат секс.

Мотивиран сум најмногу од Рон, он толку напредна што почна и совети да дава во темата психолог.
Секс или ќе го пукам! :uzi:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Порано ме сакаше, последниве години не ме сака...
Батали хејтање брат...гледаш дека не ти враќам неколку месеци на назад. Ем си шуто ем сакаш да бодеш, ако имаш нешто конкретно по темите да прашаш или констатираш направи го тоа, ова е лингурска работа. Мислиш дека нешто си попаметен....ако сакаш ќе ги мериме, што сакаш...ама батали на форумов со тие фори....иначе добро дете си, сум го имал тој став и уште го имам....не се замарај со баграта...ок!
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Надвор од темата, сепак сакам да се произнесам во врска твоето мислење. Добра една година, го имав апсолутно истиот став како твојот, можеби и порадикален, во врска со жените. Тоа што мене ми го направи сега веќе бившата жена, и нејзината намера да ја одземе ќерка ми и да оди да живее во странство со новиот ебач, кај мене побуди длабока омраза кон се што е женско и со дупка меѓу нозете. Бев спремен и во затвор да лежам, само да го спречам тоа. Веројатно сфати, а и ме знае колку мене кур не ме боли и не ми значи овојземјашкиот живот, и се откажа од таа идеја. Тоа остави траги врз мојата психа и жените ги гледав како нешто најдолно, најзлобно, малициозно нешто на планетата Земја. Сакав само да ги плаќам за секс за да им ја покажам нивната безвредност и курварлук кој го носат во генот. Тоа се смени со текот на времето, зашто сфатив дека сум бил во погрешно опкружување што воопшто не е тешко, затоа што 90 посто од жените одговораат на твојот опис. Меѓутоа и една да има да е различна, не можеш тогаш сите исклучиво да ги стаиш во ист кош. Како што има жени курвичиња, што освен ширење нозе и смрдлива пичка немаат никаков друг капитал, така имаш и машки волови, кои трчаат по истите жени и им ја одржуваат нивната фиктивна вредност.

Пробај да не се дружиш со шабани и шабанки, ова ти е најдобар совет.
Другар, женет сум со три деца :D и истиве муабети што ги праам овде ако дојде муабет за машко женски односи ги праам и со жена ми, и не од сега туку уште како дечко и девојка сум и кажал што е како е. Игри, местенки, тестови нек си најде некое муле или играч, и сега и тогаш и кажав ако сакаш иди си ич кур не ме боли земи деца остави ги се едно ми е. Ама прв момент кога ќе осетам непочитување јас ќе ти ја отворам вратата и јас ќе те спакувам, па иди кај сакаш прај шо сакаш ич кур не ме боли.
Сакав да истакнам моменти на двојни стандарди, лицемерие немање на грам морал а се дрзнуваат истиот да ти го продаваат од женскава популација што општо владее во светов па и овде кај нас.
Автоматски споено мислење:

Дисфункција или продавање муда за бубрези.Па ено го Фока 13ка рекетарот носеше версаче влечки од 500 евра.Ама ништо чудно пошто е потопен со женски хормони.Па такви грди влечки во шутка можиш да најдиш за 100 денари.Исто те подржувам за тоа за свадбата.Инаку малку се тргнавме од темата,само ќе пофторам дека ситуацијава е далеку излезена од контрола.Ако некоја будала пушти приказна меѓу тинејџерки дека е ин да прави групњак,само ако има морален код всаден од родителите може да ја спречи во тоа.Ама родителите се премногу зафатени со трка по пари и со тоа да бидат модерни по секоја цена и резултатот го имаш!Nudes колку ти душа сака,ама знајш како е нас секогаш некој друг ни е крив!
Родителите немаат никакви морални вредности нити се воспитани, не пак деца да воспитуваат. на 90% децата им се ко аксесори.
Автоматски споено мислење:

Ево едно прашање од мене?Како е можно женска свадбарска флизура да кошта 8000 денари?Значи шо е финтава,жена со супер коса, после свадбарскава флизура изгледа ко кич новогодишна елка.И ја дава пола плата на таа глупава флизура.Дали одкога флизурата ја изгуби формата невестава ја изгуби самодовербата?Ај објасни ми ко на машко,пошто мојата машка свадбарска флизура кошташе 200 денари?
Имаше една флизерка пред некоја година што објави слики на фб од невеста, ја праеше од гомно подоле дека ја излажала немало да биде невеста туку старосватица на свадбата, толкава фама се дигна мислиш невестава украла пари од фонд за инвалидизирани лица а не дека платила 1000 денари за флизура која што ако се кажела дека е невеста ќе и била наплатена 7/8000 денари :D
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Пак те сакам, само сум реален, ко Исус со лихварите.

За воздигнат не знам, но мислам дека унниверзумот прави баланс, ве има премногу нормални на форумот па не носи овде и нас ... ненормалните.

Туку да се вратиме на темата, битна е.

Ај овие со нудс шо у група омаловажувале женски пол, ами како шо го копираме запад, ме загрижува дека ќе дојде момент и сексуално исфрустрирани маженца кои мама не ги сака, да земат калашников и да хараат по школи, на работа, во клубови.....

Па се надевам дека читаат што им пишуваме, можеби ќе им помогне да искусат секс.

Мотивиран сум најмногу од Рон, он толку напредна што почна и совети да дава во темата психолог.
Ако алатките што ги имам на располагање покажат дека си дупли јузер (zoranC), казната за тоа е перманентен бан.
Имаш нешто да ми соопштиш, да ме убедиш дека грешам или?
Мислам... ко возрасни луѓе да се разбериме, па можеби и ќе прогледам низ прсти...
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Ако алатките што ги имам на располагање покажат дека си дупли јузер (zoranC), казната за тоа е перманентен бан.
Имаш нешто да ми соопштиш, да ме убедиш дека грешам или?
Мислам... ко возрасни луѓе да се разбериме, па можеби и ќе прогледам низ прсти...
Провери си ЛП, да се разбереме ко возрасни.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Вообичаено е деца и адолесценти „малце да се заиграат“, во секоја генерација имало “„понапредни“ момчиња или девојчиња (вториве скоро секогаш добивале повеќе внимание) кои се прославиле со еден или повеќе невообичаени излети. Само што порано овие авантури биле посведочени од релативно мал круг лица, ретко кога биле овековечени и со текот на времето биле и подзаборавени, дури и во средини како нашава, со што на инволвираните им бил оставан простор за послободно дишење, и шанса дел од нив (дел од нив, бидејќи кај некои шоуто едноставно мора да продолжи) да имаат релативно нормални животи.

Сега е гадно што огромни се шансите одреден „испад“ да заврши на социјалните мрежи и/или да биде зачуван за некоја позгодна прилика, да биде искористен за уцена, ремет, бесконечно подјебавање и така целосно да се заебе животот на 13-18 годишно дете кое нема баш јасна претстава што прави. Тоа може да има (а често, низ светов а можеби и кај нас, и има) фатални последици, бидејќи и на зрела личност и' е тешко да се соочи со некои состојби, а да не зборуваме за наивни детишта.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Другар, женет сум со три деца :D
Се' ти веруваме, другар, нема проблем. (y) Особено затоа што некои три теми наназад кои ги тангираат машко-женските односи, ти влегуваш во некакви лични напади контра членови на форумов и ја префлаш вината исклучиво на жените. Ок, сфативме дека си мизогинист и инцел и од прва. Ја поддржувам @EmilijaS во сите искажани ставови на темава, но не би завлегувала во подетални експликации и демистификации на женската природа, вака е поинтересно. :)
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Се' ти веруваме, другар, нема проблем. (y) Особено затоа што некои три теми наназад кои ги тангираат машко-женските односи, ти влегуваш во некакви лични напади контра членови на форумов и ја префлаш вината исклучиво на жените. Ок, сфативме дека си мизогинист и инцел и од прва. Ја поддржувам @EmilijaS во сите искажани ставови на темава, но не би завлегувала во подетални експликации и демистификации на женската природа, вака е поинтересно. :)
Мене па повеќе ме интересира демистификација на машката состојба, отколку женската природа, ко да коренот на проблемот лежи таму.

Ко да жената е реакција на состојбата на мажот.

Но се слагам, илузорно е и наивно, поинтересно е тема во сеир да отвориш и да ја посматраш состојбата :)
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Среќа па има нешто да се демистифицира кај машката состојба.
Точно, а дел од машката состојба е да не сака да си ја погледне состојбата.
Тоа оние хиндусите гуруата на Говинда го викаат Maya, илузија....
Од таму потекнува и името на Autodesk Maya... знаеше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom