No Ordinary Family

Член од
9 август 2008
Мислења
218
Поени од реакции
109



Семејството Пауел се трансформира од обично во необично семејство. После 16 години брак, врската на Џим и Стефани никогаш немала необични расправии и слично, па така нивниот семеен живот се состои од балансирање на работата и нивните две деца, оставајќи малку време за семејните обврски. Џим смислува идеја, да заминат на одмор целото семејство, се‘ со цел да се поврзат повеќе, но нивниот авион се срушува во реката Амазон. Но овде започнува вистинската забава на Пауелови, откако тие сфаќаат дека всушност нешто не е како што треба. Секои од нив одеднаш забележува случајни и несфатливи супер моќи. Но со новите моќи нивното семејство ќе се обидува да остане во нормален живот по откривањето на чудната ситуација. Како и да е, Пауелови се фамилија која и се случува да биде малце поневеројатна од секое обично семејство.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Може наместо за секоја нова серија со одвај една сезона да се отвори тема за друга, веќе докажана серија?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Одлична серија, што е битно дали е завршена сезоната? Треба да чекаме да заврши серијата за да може да има тема? :S
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ја изгледав пилот епизодата кога започна да се прикажува серијата и некако тапа ми се чинеше... Добра е понатака и колку епизоди има излезено до сега? Ќе подразмислам, можда и ќе ја симнам :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
има испаднато 13 епизоди. мене лично ме бендисуе серијата у стилот на heroes е,.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom