Nikon D70-со софтверски дефект!

Член од
14 ноември 2011
Мислења
142
Поени од реакции
363
Опиши го дефектот ако може...
Има копче за ресетирање на фабрички сетинзи доколку е софтверски.

Доколку не се оправа со ресетирање, тешко ондак. Погрешен флеш може да го направил апаратот цигла.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Другарче верувај никој овде од форумот нема да ти го купи апаратот. Доколку немаше дефект би ти го купел за 3000 ништо повеќе, но се дефект не ми треба, бидејќи ќе платам дупло.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Другарче верувај никој овде од форумот нема да ти го купи апаратот. Доколку немаше дефект би ти го купел за 3000 ништо повеќе, но се дефект не ми треба, бидејќи ќе платам дупло.
никој не те праша дали ќе го купи некој апаратот или не,викаш 3000 за исправен а,а да ти дадам ја тебе 100 еур да ми купиш canon 5d mark 3,пошто си толку опасен
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
никој не те праша дали ќе го купи некој апаратот или не,викаш 3000 за исправен а,а да ти дадам ја тебе 100 еур да ми купиш canon 5d mark 3,пошто си толку опасен
Давам само мое мислење, не избувнувај одман. Да не се караме сега.

EDIT: Кажи што е дефектот барем, можеби можам да се снајдам и поефтино да го поправам.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Давам само мое мислење, не избувнувај одман. Да не се караме сега.

EDIT: Кажи што е дефектот барем, можеби можам да се снајдам и поефтино да го поправам.
хаха,не избувнувам,ама убаво напишав,ама џабе,кој е заинтеренсиран да ми пише пп,а не овде да објаснуван на секакви стручњаци,што увек ќе најдат нешто да промрчат,ако си заинтеренсиран пишими пп,се тично ќе ти кажам и што му е и колку кошта поправката.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
земав потврда од Refoto(nikon servisot)што точно треба да се замени и колку точно ќе кошта,кој е заинтеренсиран нека ми пише Лична порака да му кажам или покажам колку ќе кошта.
Овде не одговарам на никави коментари!:rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom