Nikon објективи !

Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Nikon AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G
Nikon 55-200mm VR AF-S f/4-5.6G ED
И двата објективи со Lens hood ,многу малце користени,не гребнати,како нови !
за цена и информации на тел.070 282 515
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
ме интересира многу 35ката, читај инбокс
 
Член од
26 април 2012
Мислења
28
Поени од реакции
19
Барам Никон објектив AF-S DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR. Прифаќам и користен но добро зачуван, на амерички амазон дојдов до користен за околу 7.000,00 ден. со се трошоци за праќање до МК. Спремен сум да дадам и нешто повеќе ако го има нов кај нас.

Не мора да е баш тој објектив, барам Ultra Wide што би пасувал на Nikon D40 со DX големина на чип, па овој погоре излезен како идеален. Имам обичен објектив што би го користел за секојдневно (онака) сликање, но овој ми треба стриктно за сликање ентериер. Пожелно е да имам VR, и добар добар квалитет на слика.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
19
Поени од реакции
4
Можам да ти понудам 18 - 105 VR за 8.000, немора да зимаш 18 - 55, а верувам дека овој исто ќе ти заврши работа. Со објективот имам направено 12.000 фотографии, гланц нов е, нема гребаници, VR и аутофокус функционират. Пиши ми приватна порака да ти дадам контакт информации.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Добр добар квалиет од кит објектив тешко. Барај фиксен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom