Nightwish

Oleander

Witch of Portobello
Член од
24 март 2009
Мислења
34
Поени од реакции
3
Nightwish momentalno imaat najdobar bubnjar u cel svet toa e fakt!!
NIghtwish mi go promenia zivotot za 100 %
Edna od grupite sto ima najdobri textovi
I eden golem minus za ANETTE OLZON!

Gi slusam od 2004 i ke gi slusam do kraj na zivotot !

Nemo
Phraoh sails to orion
Sleeping sun
Poet and the pendulum
Romanticide
Wanderlust
Higer than hope
The kinslayer
Nemo
Creek mary's blood
Beauty of the beast
Slaying the dreamer
Bless the child
Planet hell :vozbud: :vozbud:
 
А

Александра Д.

Гостин
Анетте повеќе оди накај нивниот фолк или поп...бар јас така мислам. А на најтвиш за изведба на песните им треба оперска пејачка како Тарја...Сега по јутјубе почнаа да се вртат снимки како Анетте ги пое песните на Тарја со Најтвиш и мислам дека тоа е само да и докажат на неа дека и Анетте може да ја замени..мислам дека тоа е сепак увреда...а за снимките..ич не ми се допаѓа како Анетте пее таму..
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Анетте повеќе оди накај нивниот фолк или поп...бар јас така мислам. А на најтвиш за изведба на песните им треба оперска пејачка како Тарја...Сега по јутјубе почнаа да се вртат снимки како Анетте ги пое песните на Тарја со Најтвиш и мислам дека тоа е само да и докажат на неа дека и Анетте може да ја замени..мислам дека тоа е сепак увреда...а за снимките..ич не ми се допаѓа како Анетте пее таму..
се согласувам со тебе.... моментално не е тој Nightwish како што сакаме да биде ние фановите
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
Одлични се Nightwish...имаат интересни песни и исто така се закон што имаат женски вокал..тоа добро се уклапа со метал музиката
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Али морам да спомнам дека Тарја Турунен ми е неверојатно секси! Бре да имаш таква жена... со песна ќе ти иде сексот :)
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Али морам да спомнам дека Тарја Турунен ми е неверојатно секси! Бре да имаш таква жена... со песна ќе ти иде сексот :)
Се согласувам :vozbud:

Некој рече дека не постои Најтвиш, зошто не постои? Заради Анет, е сега секој си има различен вкус на некој повеќе му се допаѓа Анет на некој Тарја мене лично ми се допаѓаат двете но ја преферирам Тарја. Гласот на Анет многу добро се вклопува во некои песни од новиот албум.
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Nightwish in heart Nightwish in soul samo toa ke kazam ne profakam drugi teorii MENE MI SE EDNI I EDISNTVENI DURI I KE TETOVIRAM SEA NIGHTWISH:drk:
 

Oleander

Witch of Portobello
Член од
24 март 2009
Мислења
34
Поени од реакции
3
Svaka cast za pomarandja...i jas planiram da se tetoviram.....
Koga ja dovedoa ovaa anette imav na plan da prestanam da slusam nightwish..ama koga dobro ke razmisli coek...za edna Hana montana jas da ne slusam takva muzika ne vredi...Pozz i hug do site nightwish fanovi...

BTW Tuomas is the only fucking man i have suffered for........(L) for him!:smir::smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Што толку сте запнале која подобро пее и дека Nightwish не се тоа со старата пејачка????
Вие да имате типка некоја што ви се фура на турнеи и сака се по нејзино да биде па да видиме дали ќе нема да бидете прсилени да ја кикнете од бенд колку и да е добра. Мене лично повеќе ми се допаѓа со новава пејачка ама затоа не ја ругам старата како што 100% од луѓето прават*

*Ова мислев дека повеќето им се допаѓа старата пејачка па сите ја мразат новава. Ако нешто не се разбравме.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Не ги знам најдобро најтвиш али само знам дека старата пеачка како и беше име не ми текнува е боље него новата.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
јакооо:vozbud:
Овие на плејбек се жими се :hihi: Стварно секоја чест исто како на ЦД да ги слушам.

 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Не дека новава пејачка е лоша, ама не е Тарја. Тарја знаеше да пее, а и Најтвиш како група можеа многу повеќе. Никогаш не ги имам слушано, а и не ми имаат оставено некоја голема импресија, иако како музичари премногу ги ценам.
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Добри беа со Тарја, со новава пејачка се ТИЊА!!! Britney-spears-metal.
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Ги слушав порано.. како што кажа некој претходно брзо здосадуваат.
Такви им се песните. Ги засакуваш брзо.. ги слушаш без престан. И по некое време ти здосадуваат. Единствено некои песни ми останале да ги слушам и до сега.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom