Nick Cave

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Од True Detective втора сезона. Се надевав на подолга песничка од две минути и кусур, минута и нешто имаше само во серијата, ама добро е и вака.

Нека оди вака како медија, за да ја видите сликата. :D

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Имаа концерт на НВО пред неколку месеци.

Не ми се допаѓа неговиот глас колку што ми се допаѓа неговата поезија. Дури и љубовните песни му се мрачни и депресивни.


Секако дека оваа ми е омилена:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.227
Поени од реакции
78.810
Од True Detective втора сезона. Се надевав на подолга песничка од две минути и кусур, минута и нешто имаше само во серијата, ама добро е и вака.

Нека оди вака како медија, за да ја видите сликата. :D

Ептен оф-топик, -
Татко ми беше дел од тајфата на Јордан Грабулоски и го праеше споменикот. (не зборам за градежните работи)
 
  • Вау
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.644
FEW ARTISTS HAVE ENCOMPASSED THE PROFOUND BREADTH OF HUMAN EMOTION QUITE LIKE NICK CAVE AND HIS BAD SEEDS. MENACING, INTROSPECTIVE, MOURNFUL, SCATHING AND OFTEN-TIMES VERGING ON THE SPIRITUAL, THEY HAVE ONE OF THE MOST MAJESTIC, IMMERSIVE BACK CATALOGS IN THE HISTORY OF POP MUSIC. AS A CERTIFIED AUTEUR, NICK CAVE MIGHT NOT BE A SECRET ALL THAT WELL KEPT ANYMORE, HIS MYSTIQUE AND MAGNETISM SEEM TO ONLY GROW WITH AGE.

12 juni, kupeni karti za best kept secret.

Uste da mi ja ispee mojata i moze da si gi secam venite i da prestanam da postojam na lice mesto. Dovolno e mislam.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.644
Ne pisav impresii

Na zajdisonce go slusav bidejki vo 11 se stemnuva, festivalot bese u sred shuma a scenata od ednata strana iskacase na voda.

Core memory instant :love:

Ne znam od kaj ja vadi energijata ama iconic potezi, skokanje, derenje, lezenje vrz publika... Rokenrol do jaja. Korpata u koja plukase Warren Ellis vika nekoj den ke ide na aukcija, drug od publika se dere 20 evra! Ja zima, se simniva, mu zima kesot i mu ja dava korpata. Go dade mikrofonot u publika i 10 dusi mu go drzat u vis kako raising the flag of iwo jima dodeka on pee e scena koja za mene go betonira kako bog.

Peese hitovi, od novot Ghosteen dve ako ne i tri ispea ama od tie waiting for you ja raznese.

IMG-20220614-WA0048.jpg


Starosna granica u publika 60+ hahaha ama ne tolku loso kako na Dead Can Dance prosli mesec. Ako ne ja odnesam zenata sledno na trans i ekstazi ke fane da butka kolice ko babive so pazarlukot.

Izvonreden. Zemav day off na 13ti za da se stabiliziram. Me otvori, okezen 2 saati, kaj i da bese ke pocnav da... veruvam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom