NBA Finals 2012

Кој ќе биде шампион во НБА за 2012


  • Вкупно гласачи
    229
  • Гласањето е завршено на .
N

Nicky Santoro

Гостин
Исто и Платини местеше да биде Барса-Реал во ЛШ финале...
Па дека рекол платини сака такво финале незначи дека така ќе биди.
Нема врска не мешај фудбал со НБА.
ДАЛИ ОКЛАХОМА НЕ БЕА ПОМАГАНИ ОД СУДИИТЕ?
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
267
Поени од реакции
500
неутрален сум, навивам за Блејзерс, и специјално поради тебе пуштив пак лигапасот и по 4-5 пати ги прегледав “грабежите“

на 9.10 до крај, Данкан му иде на Фишер со рамо, Ибака нема врска со случкава

8.19, во наааајмала рака изгледаше како 50-50, а според мене беше фаул во напад

6.56, добро знаеш дека и најмал контакт врз шутерската рака во моментот на исфрлање на топката е фаул, на снимката не може со сигурност да се каже дали имаше контакт, а Џинобили кој го направи фаулот не се бунеше

5.52, Џинобили ни од далеку не беше наместен, беше во движење и му влета на Харден

2.46, Паркер минимално го бутна со левата рака по грбот, според мене не требаше да има плус еден, иако после го утна Вестбрук слободното

За техничката на Џексон

Оклахома си е заслужено во финале, точка.
во поглед на твојата неутралност, гледам си гласал за OKC кој ќе освои титула во анкетата пред месец дена..........и обично "фановите" си гласаат за своите тимови, без разлика дали има шанса да освојат, макар и биле загреови, нема ништо лошо тука............ама дека си неутрален..........ај

пред да го напишам текстот и јас ги прегледав 10 пати сите овие сцени и не ги пишав случајно, а ти во ништо не ме убеди или да ми докажеш спротивното !

какво рамо, Фишер му е до курот на Данкан, а и Данкан по одлуката се смее, фишер предходно се лизна и после со цел да го стигне својот човек (паркер) се лупна у Данкан а Ибака дека го потурнува се гледа убооо

на 8.19 50-50 и може да се суди и обратното, ама не случајно судат за ОКC и минус 2 поени за Спарс.......баш и Стеве Кер и Марв Алберт коментираа дека е појке во корист на Спарс и сумљива одлука, ама беше обратното !

6.56 викаш и сам не може да се види, е тогаш значи нема фаул, јас не знам што се буниш, а Џинобили што требаше да се тепа за одлуката, може да го јаде само дополнително!

5.52 Џинобили му налетал на брадава ??!!!!! и двајцата беа во движење, колизија, само брадава подобро изглуми, брадата го заборави Ленард !

2.46 кај ја гледаш ракава стварно не знам??!!!! Вестбрук е таков енергичен многу скочен играч, ко скачка е.............стално рипа ко ненормален, тука изгуби рамнотежа и плесна на земја, replay давааа од многу агли.........рака нигде нема сериозна за така да го кутне Вестбрук....ке повторам оваа е ептен смешна одлука.......АПЛА

само ситуацијата кога Вестбрук како Хонда кога се лизна .............и тука некој да не дувал од публиката или од промаата

УБАВО ТИ ПИША ЧЛЕНОТ "РИСТО-ПОП" =НЕ БИДИ СМЕШЕН =НИЕДЕН ТРЕНЕР ВО НБА НИКОГАШ НЕМА ДА ОБВИНИ НА ПРЕС СУДЕЊЕ ИЛИ ТЕНДЕНЦИОЗНИ ОДЛУКИ КАКО ПРИЧИНА ЗА ПОРАЗ, ТАМАН РАБОТА, А НЕ ПА ПОПОВИЧ ДА СЕ БЛАМИРА, АКО НИШТО ДРУГО СПАРС ИМААТ ОВАА ГАРНИТУРА ЕДНо КИЛО ТИТУЛИ, СОСЕМА НОРМАЛНО Е НА КРАЈОТ ПО ПОРАЗОТ ДА ПРИФАТАТ ДИПЛОМАТСКИ ДЕКА ВИНАТА Е КАЈ САМИОТ ТИМ И ДА ЈА СВИТКААТ ОПАШКАТА, НА СЕКОЈ ТРЕНЕР ТОА МУ ПРЕОСТАНУВА НА КРАЈ, да го ......................АКО СЕ БУНИ ДА НЕ ке ЈА ПОНИШТАТ УТАКМИЦАТА:pos: , НЕ ! САМО КЛОВН КЕ БИДЕ!

А И ШТЕРН МНОГУ МНОГУ ЗБОРУВАЊЕ НЕ САКА !

ЈАС Им ПРЕПОРАЧУВАМ НА СИТЕ ДА ОДВОЈАТ ВРЕМЕ ЗА ПОСЛЕДНАТА ЧЕТВРТИНА И ДА СЕ УВЕРАТ ЗА СИТЕ ГЛУПОСТИ КОИ СЕ НАПРАВИЈА

да, OKC се во финале, ама не заслужено и со поштена игра !

види ги само критиките тука (од цел свет !)
http://hangtime.blogs.nba.com/2012/06/07/poof-ginobili-and-parker-disappear/?ls=iref:nbahpt1
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Чист минд фак им направјиа судиите на Сан Антонио вчера. Во 4 четвртина ги утепаа,во клучни моменти судеа за Оклахома.
Вечер Бостон ќе ги исплеска на Мајами,барем така мислам ако ја повторат играта од прошлата уткамица во гости,комотно ќе ги добијат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во 2010 финалето во 7 утакмица судиите му направија секс он де бич на Бостон па никому ништо вие за оваа утакмица се буните??..тое се знае дека во овие натпревари судиите на домаќинот му се наклонети
 
G

grande-juve

Гостин
@trt123trt
Па и ти не ме убеди дека ОКС е во финале заради судиите. Гласав за Оклахома затоа што прашањето е кој ќе биде шампион, не за кого навиваш. Оклахома се ривалски тим на моите Портланд. А за коментари од страна на тренер за судиски одлуки не сум смешен, напишав пример и погоре, баш кога играа ПОР-ОКС
"I didn't think it was goaltending. It was a good block. That game should have been over."
-- Portland head coach Nate McMillan on Aldridge's block, which was obviously clean upon review. Ова е од прес. После таа одлука се отиде во ОТ и Портланд изгубија.

Очигледно истите работи различно ги гледаме.
Остај го Фишер, гледај го Данкан, со рамо свртен се движи накај Фишер, друго, ако е 50-50 не е пљачка, трето, ако не се гледа убаво на тв не значи дека имало/немало фаул, ти и тоа го преставуваш како пљачка, а за АПЛА смешната одлука, и јас напишав дека не би судел фаул, поважно е што од тој фаул ОКЦ не постигна поени, иако според мене имаше незначаен контакт

 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Во 2010 финалето во 7 утакмица судиите му направија секс он де бич на Бостон па никому ништо вие за оваа утакмица се буните??..тое се знае дека во овие натпревари судиите на домаќинот му се наклонети
Не се буниме,ама и не се правиме слепи. Ако е така значи вечер Бостон сигурна победа има,ако одиме според тоа непишано правило дека судиите ќе бидат наклонети за домаќинот.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Вечер судиите ќе бидат наклонети за мајами!
Како бе џони да не се буниме, зш гледаш нба ко така? во второто полувреме уште боксови фалеше од оклахома и да не се досудат да се посерам јас во нбата.Ако немаа ОКС помош од судии
ќе загубеа минимум со 10 разлика
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
267
Поени од реакции
500
@trt123trt
Па и ти не ме убеди дека ОКС е во финале заради судиите. Гласав за Оклахома затоа што прашањето е кој ќе биде шампион, не за кого навиваш. Оклахома се ривалски тим на моите Портланд. А за коментари од страна на тренер за судиски одлуки не сум смешен, напишав пример и погоре, баш кога играа ПОР-ОКС
"I didn't think it was goaltending. It was a good block. That game should have been over."
-- Portland head coach Nate McMillan on Aldridge's block, which was obviously clean upon review. Ова е од прес. После таа одлука се отиде во ОТ и Портланд изгубија.

Очигледно истите работи различно ги гледаме.
Остај го Фишер, гледај го Данкан, со рамо свртен се движи накај Фишер, друго, ако е 50-50 не е пљачка, трето, ако не се гледа убаво на тв не значи дека имало/немало фаул, ти и тоа го преставуваш како пљачка, а за АПЛА смешната одлука, и јас напишав дека не би судел фаул, поважно е што од тој фаул ОКЦ не постигна поени, иако според мене имаше незначаен контакт
бројките не лажат никогаш !

Фактот што, OKC на крајот имаа 13 изведени повеќе слободни фрлања од Спарс и пред се дури 14 (од вкупно 31) им беа досудени во последната четвртина, а со оглед дека утакмицата на 3 мин пред крај беше само 2 разлика, кажува многу......ако тоа не те убеди не знам што ( и на крај краева инает не можам да убедам до утре сабајле!)

како тоа тимот кој губи 15 на полувреме, ја добива утакмицата на крајот, само кога ќе видиш истиот тој имал дури 13 слободни фрлање повеќе ( а всушност OKC демек ја "стегнале" играта ) и најбитно дури половината од тие слободни досудени во последната четвртина..........АБЕ НЕ СМЕ НЕНОРМАЛНИ БЕ ИЛИ СЛЕПИ ИЛИ ГЛУПИ........нба за жал со години не прави !

како да го остаам фишер, кога на данкан му судат токму фаул над фишер !

јас не знам што се мачиш да ставаш слики, кога од сликата се гледа дека Паркер ја држи раката на гзо на Вестбрук ама не го бутна најбитно, а вестбрук сепак судиите му досудија +1, остај ти што промашил (важно судиите му дадоа гратис плус шут, што е сигурно сигурно е= е сега уште ако може место него да пуцаат и да погодат)

ВО ПОСЛЕДНАТА ЧЕТВРТИНА , ОКЦ НЕМАА АМА ЕДНА ОДИГРАНА АКЦИЈА, САМО 3 ТРОЈКИ НА ФИШЕР, БРАДАТА И ДУРАНТ, ДРУГОВО БЕШЕ СЛОБОДНИ ФРЛАЊА И СИТУАЦИИ 2+1.....ТОА Е, секој напад чепни ги фаул, дигни се на шут фаул (+1) !

ти можеш до утре сабајле да ме убедуваш ова она ама вака ама така.............прикаски

факт е дека од лошово судење , сериозно беа оштетени СПАРС а не OKC !
 
G

grande-juve

Гостин
Немам ни намера да те убедувам, само си кажувам мислења дека ОКС се заслужено во финале.
И за крај, прво, повнимателно читај, 2-3 пати реков дека тоа со Паркер врз Вестбрук не требаше да биде фаул, иако имаше ситен контакт, и второ, и поголеми разлики од 15 се стигнуваа во овој плејоф за помалку од едно полувреме. Да не зборам за лани кога Рој за 12 минути од -22 против Далас направи пресврт...
И му посакувам среќа вечер на твојот Мајами, ако беше за нив, се помешав од многуте никови :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Дека имаше спорни моменти имаше,ама тоа е више пракса у нба,се греши и за двата тима.А тоа дека судиете им помогнале на окс да ја свртат тоа малу морген,кој им е крив на са што не можеа да задржат 20 поена разлика.Ајде баш да видим вечер што ќе викате.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Честитки за Oклахома и да факт е дека за нијанса добиваат помош од судии домаќините тоа го видовме многу пати значи гостинот мора за нијанса да биде подобар од тоа што треба за да го победи домаќинот.
 
Член од
7 јуни 2012
Мислења
267
Поени од реакции
500
Го тепаат 4 пати по ред тимот, кој пред тоа не знаеше за пораз месец дена, а вие зборувате за судии. Океј(си)(y)
токму тука лежи најголемата мистерија !

The Thunder rallied from 18 down to become the third team in NBA history to win four straight in the conference finals after trailing 2-0

прво ај што се само трет тим во историјата со ваков исход, туку и го прават против тим кој не знаел да загуби и со трет најдобар резултат во историјата од 10 победи по ред у плејоф !

да ја добиеја последнава во стил ко 3-та или барем почисто, секако и мене ке ми беше мерак, со оглед на годините, ке речев браво ОКЦ , секоја чест толку млад тим ги направивте магариња

ама со последнава утакмица се им пропадна у вода со репутацијава (n) и СПАРС со гледачите и мераклиите на НБА се магариња.........тоа е лошото !

срамота е , ем играа дома !

туку тебе НБА ти е интересна само по забивања и ништо друго
 
Член од
1 мај 2012
Мислења
153
Поени од реакции
74
После влезот на ОКЦ во големото финале сега во исток сакам да победат Мајами... Доколку Бостон оди во големото финале мислам дека ОКЦ ќе биде шампион! Инаку до сношти бев за Бостон и САС... Сега сум за Мајами! :D :D :D ама само заради тоа што сакам да гледам добра кошарка!
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Uste placete za spurs?

Sent from my GT540 using Tapatalk 2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom