NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    67
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.479
Поени од реакции
9.313
Оставете го @Генерал треба да се израдува малку :),ама тука не треба да застанат им треба уште некој играч ако сакаат да направат нешто.
Следен Сиакам по мене иде на трејд ,мое мислење иде во Милвоки ,таман ќе им легне на Лилард и Гркот.
Брат, Нова Година за мене е денес!!!! Ми се напрај и денот и годината и се'.
Премногу ми е криво за Квикли (премногу) ама од др страна пре пре пре мило ми е за ОЏ и за тоа што се куртуливме конечно од лепрозниот Берет.

За жал, Рендал премногу работи (секогаш е во топ форма физички), а и омилен е кај Тибодо, сигурно е и кај управата во некој дел и нема да го трејдаат АМА со ОЏ добија такво елитно крило кое можи да игра одбрана на највисоко можно ниво.
Сега го имаш него во одбрана, го имаш Харт кој можи да чува некој плеј и го имаш Мич Робинсон (добро најверојатно ебана е сезоната за него ама се надеваме ќе дојди во ПО назад во тимот, зависи, рано е да се прогнозира) и Рендал колку толку.

Му треба сега некој скорер од позиција 2 или кога би имале мадиња, дај го Рендал + Грајмс + Фурние (ако сака на овој некој да му го превземи договорот, можда има и таква будала) и трејдај за некој од типот на Сиакам.

Чекај Фила да пропадни во ПО (мали шансите се), па нуди уште играчи + покрај овие 3, дај ги и пикојте (сите ако треба) за Ембиид... шо знам, земи барај таму во Феникс шо има 200 тимој сменато и лажи го на приказната види шо одбрана јака имаме и дојди ни ти со Брансон и ОЏ да лапните титула (па шо, не малку се има прелажано да игра со шамани и со брадоњи...), сврти телефон во Вориорс, ти треба расен шутер... можда некој е улав Клеј да го дај, Мичел од Кливленд ќе биди ИЛИ ИЛИ да го бараш пошто е преситен и малечок со Брансон да игра...ама е скорер. Зајон?

Копилето е ненаситно, фука како будала, склон ради то на повреди... во 6 години (од кои 3 поминаа од договорот) ова му е врвот? Ќе му дојди паметот ако игра за Никси? Понуди му договор или оваа килажа и овие бројќи на терен + толку наптревари да изиграш или ДУПЛО помала плата. Зошто да не? Го плаќаш, мора да има одговорност за пари земање.

Јави се во Јута, види Марканен шо прај, шо иднина гледа во тој тим... едноставно телефоните врака и врти.
ОЏ сигурно ќе оди на 120+ милиони на лето, не знам другите како ќе ги вклопат ама мора да избилдаат уште еден јак трејд.

Никако нема да ми се свиѓа Зајон од Пеликаните или Таунс од Минесота во Њујорк ради шо и двата немаат карактер ама мора да бараат уште еден и ќе имаат состав уште годинава да играат во ПО, можда нема финале на исток ама полуфинале сигурно, а финале со огромни огрооомни шанси.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.735
Поени од реакции
3.031
Mrtov tim da ti bile Miami.. Bas sea gi gledam, ili daj mu ja na Adebayo pod kos pa ovoj nesto da napravi ili Hero ke sutne.. nema ni akcija asalna ni butur..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.808
Поени од реакции
8.972
Каков криминал тројката на Брон за нерешено на 2 секунди до крај:pos: Па уште немале доволно докази да ја сменат одлуката од 2ка у 3ка.

Окккк (y)
IMG_1561.jpeg
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.633
Поени од реакции
4.735

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Оставете го @Генерал треба да се израдува малку :),ама тука не треба да застанат им треба уште некој играч ако сакаат да направат нешто.
Следен Сиакам по мене иде на трејд ,мое мислење иде во Милвоки ,таман ќе им легне на Лилард и Гркот.
За кого во Милвоки? Скиам е одличен тимски играч.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.633
Поени од реакции
4.735
Не е ни битно, ниту поента на муабетот тоа. Вака судиите се погрижија да изгубат сигурно. :)
Гледај сега, кога ќе го видиш убаво видеото на крај се гледа дека гази малку на линија:)
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
359
Поени од реакции
729
Гледај сега, кога ќе го видиш убаво видеото на крај се гледа дека гази малку на линија:)
bas na videovo se gleda deka e 3ka. Vaka izgleda deka gazi so prvata kamera ama so slednata kamera koga zumira se e cisto.
 
Член од
22 октомври 2020
Мислења
47
Поени од реакции
70
Najgolema prevara od igrac BEN SIMONS kako se zaebaa Bruklin 40 milioni mu zema a nema izigrano ni 3 utakmici,dzabe celo leto se spremase
 

Kajgana Shop

На врв Bottom