NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    69

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
436
Поени од реакции
1.463
Ги стигна уморот и кратка клупа, тоа е.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.671
Изгледа Индијана заборавија против кого играат и дека многу курч не ќе е на арно, не е ова Милвоки од годинава.

Навистина премногу повреди имаме и премногу километража на клучни играчи ама инаетот ако им проработи следната ќе ги дрецнат од земја во Гарденот.

Се очекуваше тесна серија, Мич свесно го изгубија во серијата со Фила пошто ако не го вратеја од повреда (играше повреден) немаше кој да парира на тоа мајмунот камерунски кој го повреди.
Сега се на пат истата грешка со ОЏ да ја направат. Сакаат да го враќаат во игра, но тој не е ни далеку од спремен, мислам дека до крај на серија мора да го чуваат надвор од тимот - без разлика што изјавува Тибодо.

Ако поминат без него поминат, доколку не, толку беше силата. Следната година повеќе.

Цената ако е подолготрајна повреда на ОЏ, Мич сјебан на неодредено и можеби повреда последователна која ќе го кошта дел од кариера, Брансон игра на ивица и ризикува нешто посериозно. Боги е веќе аут, за Рендал дури септември е преоптимистична прогноза... така да, не вреди ризикот.

Долг е патот до финале на исток, а потоа до уште едно финале. Во ваква ситуација, без доволно играчи прашање е дали вреди да се брка нешто што и онака ќе го изгубат со толку повредени клучни играчи.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
436
Поени од реакции
1.463
Ја сум убеден дека Никси со фул состав ги поминуваат без проблем Индијана.
Индијана исто како и ОКЦ ми се екипа што е исфорсирана од редит луѓенца, кога и да ги гледам ништо посебно не ми се.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.017
Поени од реакции
84.565
Серииште.

Реков, ова ми се топ 3 фаворити за титула (+Бостон), ама до душа што повеќе гледам од плејофов тоа сфаќам дека ова можда е најинтересен плејоф уште од 2000s можда... (со исклучок на некои тука-таму)

Вака на хартија, се некако мириса на Бостон-Денвер/Минесота финале, ептен битни две победи се ова на Минесота, не знам сега психички како ќе се средат Волциве после ова....
Ќе се осмелам да кажам ако Денвер тепа гејм 5 ваљда тепат и шестката
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.333
Поени од реакции
42.147
Gober od top tekma, zadnji 5 min busheshe dno furiozno, u Kina iskoci oblean so nafta i magma.

Mnogu inteligentna ekipa Denver, i psihicki mnogu stabilna, statisticki Jokic izgazi i u clutch momentite dostavi, ali Gordon e motherfuckerot, na dvete strani od terenot fantasticen narocito koga Jokic rano napravi 4 licni u treta i dolgo vreme bese nadvor, 11 od 12 pogodi, fenomenalna partija.

Marej se razbudi na fantasicen nacin na kraj od vtora i prodolzi kaj zastana tuka sto isto taka bese klucno za konstantoto odrzuvanje na prednosta. Kako i da e 2 minus i 2 gostuvanja, i se adaptiraa babanite na ona sto go igra Minesota, na kraj kraeva, zatoa se i aktuelni prvaci ali nisto uste tuka ne e gotovo.

Drugo, ilz resi zasekogas da si ide od forumov i denver izgubi 2, doe da se siti, izramnija. Ednostavno ozhnea koga i najmnogu trebase.

Edvards uste ednas, mj partija ali drugarite ne dostavija, kako i da e uzivanje e da se gleda ovoj igrac, steta ova ne e finale na zapadot.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.017
Поени од реакции
84.565
Иначе мора да кажам дека баш ми се свиѓа и Никс-Пејсерс серијава, ми фалеа вакви серии во ваква фаза, ќе биде пекол, ќе остават се на терен кој и да ќе влезат во ЕЦФ, фала богу како Репторс фан би ми било ептен мерак Сиакам или ОГ да стигнат до крај, ама не знам мислам и двеве екипи ваљда би изгореле против здрави Селтикс во бестоф7
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.805
Поени од реакции
3.155
Бреееееј сега гледам што погодил Мареј на истек на прво.. :cuc:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.333
Поени од реакции
42.147
Toa mozda i bese klucen moment da se ugasat Minesota, imaa posleden napad u prvo poluvreme, izgubija topka, Jokic dade QB pas do Porter koj zakuca, ostana sekunda ipol do kraj, izveduvaat so dolg pas, direktno u Marej, sutira od pola teren, pogoduva trojka.
Da gubis double digit vo prvo, i da primis 5 poeni a imas posleden napad e premnogu za vakva tekma, realno do posledni 5 min, Denver odrzuvaa vodstvo nad 10 razlika i imaa kontrola vrz natprevarot, duri i koga Jokic presede golem del od treta na klupa.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.777
Поени од реакции
13.054
Toa mozda i bese klucen moment da se ugasat Minesota, imaa posleden napad u prvo poluvreme, izgubija topka, Jokic dade QB pas do Porter koj zakuca, ostana sekunda ipol do kraj, izveduvaat so dolg pas, direktno u Marej, sutira od pola teren, pogoduva trojka.
Da gubis double digit vo prvo, i da primis 5 poeni a imas posleden napad e premnogu za vakva tekma, realno do posledni 5 min, Denver odrzuvaa vodstvo nad 10 razlika i imaa kontrola vrz natprevarot, duri i koga Jokic presede golem del od treta na klupa.
Не само тоа, и второ полувреме почна со напад на денвер од кои реализираа 2 поени. Фактички за некои 20 секунди реален гејм тајм, денвер им направи 7-0.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
468
Поени од реакции
820
Pamtan pred nekolku godini Butler koga si zamina od Minnesota ima ja izvadi dusata na KTA i Wiggins deka se picki so 0 mentalitet....taka i ANT ke se oseka, za nekoe vreme, koga treba podrska dobiva 0 od KTA i defanzivecot od 300 m so 11.3 poena prosek...
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
806
Поени од реакции
1.231
Gobert kolku sto e dobar vo odbrana tolku e losh vo napad... drvo
Автоматски споено мислење:

Ke reshavaat vo Game 7 ako dobijat Denver stvarno sum maler
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom