NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    71

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.274
Поени од реакции
11.823
Супер утакмица. Многу добар потег на Рапторс им е Шродер што го зедоа.

Спурс годинава само плус играње. Знае и Поп дека греота е со ваков млад ростер мора пуцачко баскет да се игра.

Вамбенјама треба само да научи шут со табла да користи. И тешко допирање.
Автоматски споено мислење:

Ауу излезе од кош.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.670
Поени од реакции
3.796
Баш интересна утакмица испадна, не верував дека Торонто можат да се вратат од толку негатива.

Растура братот. Како ја пресечи сега на крај + тајмаут да викниш...

Судиите чорба како по обичај во моменти кога се крши натпревар.
Она на Сијакам не е лична, а исто во следниот напад имаше лична врз Вемби - Портер го истурка.
Секојдневние станува со судиите и нивните лоши одлуки, и со 10 челенџи не можат да се исправат.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.423
Баш интересна утакмица испадна, не верував дека Торонто можат да се вратат од толку негатива.


Секојдневние станува со судиите и нивните лоши одлуки, и со 10 челенџи не можат да се исправат.
Две јаки крила имаат и тоа им задава мака на високите играчи носители на игра кај слични по сила екипи.
Некни на Јанис му направија мака, денес на Вемби. Двајцата под предвидената граница за поени, а од друга страна браво Барнс шо го спомна, тој и Шрудер годинава играат супер.

За плејоф трка само со добра прва постава без некој кој знае колку извикан центар не знам ама за во сезона мислам дека ќе му направат зијан и на послабите екипи и на по некоја појака. Не се воопшто за потценување.

п.с.
Шрудер имаше супер светско, истото го имаше и она епилептичарот Берет од Њујорк. Продолжија двајцата во добра форма на старт од сезона.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.670
Поени од реакции
3.796
Две јаки крила имаат и тоа им задава мака на високите играчи носители на игра кај слични по сила екипи.
Некни на Јанис му направија мака, денес на Вемби. Двајцата под предвидената граница за поени, а од друга страна браво Барнс шо го спомна, тој и Шрудер годинава играат супер.

За плејоф трка само со добра прва постава без некој кој знае колку извикан центар не знам ама за во сезона мислам дека ќе му направат зијан и на послабите екипи и на по некоја појака. Не се воопшто за потценување.

п.с.
Шрудер имаше супер светско, истото го имаше и она епилептичарот Берет од Њујорк. Продолжија двајцата во добра форма на старт од сезона.
Шрудер и Барнс им се најдобри играчи сега на стартот, само не знам дали на сметка на нив Сиакам не е најсјаен, оваа утакмица не го приметив многу. Ама добро сепак се само 5 6 утакмици. И проблем на Торонто е шо немаат клупа.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
937
Поени од реакции
1.413
Изгледа ќе си ги изедам гомната за Денвер дека немале шанси да одбранат титула. :D
Denver ako osvoi titula ovaa sezona ke se obesam na ploshtad vo Skopje. Nema da stignat ni do konferencisko finale.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
937
Поени од реакции
1.413
Kako prvo ligata nema da dozvoli Denver i Jokic povtorno da osvojat titula.
Klipersi se pojaki od Denver ako se sretneme vo Playoff ke mu ja skinime glavata na Nagetsi.
Автоматски споено мислење:

Sea Dzordz i Kavaj ke igraat so lesnotija, Harden ke ja zeme topkata.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.810
Поени од реакции
10.423
Kako prvo ligata nema da dozvoli Denver i Jokic povtorno da osvojat titula.
Klipersi se pojaki od Denver ako se sretneme vo Playoff ke mu ja skinime glavata na Nagetsi.
Автоматски споено мислење:

Sea Dzordz i Kavaj ke igraat so lesnotija, Harden ke ja zeme topkata.
Клиперси брате имаат појак тренер, а до ПО ќе се повреди Џорџ или Каваи + Харден ќе се укака (како и секој ПО во неговата кариера претходно).

И јас сакам навијачки Њујорк да освои и ти го поздравувам ентузијазмот ама тешко ќе им оди со такви лепрозни играчи. Тоа газдата да има малце ум (наместо пари) требаше поинаку да го гради составот... штета за тренерот, тоа ќе кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom