NBA сезона 2009/2010

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Петок ќе одам како зомби нашколо :):):)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Вечната борба продолжува Л.А. Лејкерс - Бостон Селтикс :) Ама мислам дека сега Л.А. ќе се одмаздат за пред 2 години,Коби нема да си дозволи повторно да изгуби од Бостон.. А и поквалитетни се каде каде Л.А. Шампиони :)

--- надополнето ---

Џордан-Коби.... дали сеуште држи вода споредбата... За мене Коби е број 1 на сите времиња... ЦАР :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Демет, арно вика Перфекто, Коби игра како опседнат цел плејоф, спушта вилици на противнички фанови како никој друг :)

Финалево поочекувано здравје, Бостон е единствената екипа која може да ги победи ЛА 4 пати и обратно, едвај чекам да почне.

И да отвори некој шо не го мрзе посебна тема за финалето не би било лошо :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
NBA FINALE-LAKERS-BOSTON pocetok JUNE 3 od 3:00 na ABC,se igra 2-3-2.

Koj sutevi gi pogodi KOBE ne e mozno,naj golemoto FINALE vo ISTORIJATA
na NBA ili prava DINASTIJA.
Nemase vo FINALEVO, SUNS osven GAME 5, nitu "D" od DEFFENS,toa e SUNS,RESPECT za niv,nikogas timot ne igral odbrana,i od vremeto na
MIKE D'ANTONI,od koga e ALVIN GENTRY,igraat daleku podobra odbrana,
od prilika toj e stilot,na SUNS,bravo za GENTRY 1 cela sezona i go donese
SUNS vo FINALE.
Naj krivo mi e za NASH,covekot placese vo soblekuvalnite,a na konferencija
mu dojdoa 2 te prekrasni kerkicki,kolku da ja nadmine bolkata.
Ke ima SUNS polni race rabota posebno so zadrzuvanjeto na AMAR'E,
jas licno sakam da ostane ali ke vidime po 1 JULY.
Koga go prasaa GENTRY koj e podobar KOBE ili JORDAN,kaza deka koga
ke bil trener na CHARLOTTE,togas mozel da kaze,KOBE sega THE BEST.
Pocnuva FINALE na 3 JUNE,LAKERS-BOSTON,sega ke bide vistinski pekol
vo odbrana,BOSTON e daleku od SUNS,vo ODBRANA toa ke bide VOJNA.
1.RONDO-FISHER po posicii,nema ni gram sansa za FIS,duelot e za BOS
2.R.ALLEN-KOBE tuka MAMBA caruva,sutot na ALLEN e ubistven za L.A.L
3.PIERCE-ARTEST strasen duel,ke moze li da se zapre P.P.uffff za BOS
4.GARNETT-GASOL voa e prava vojna,mala prednost na GASOL ili L.A.L
5.PERKINS-BYNUM,pomina nis SHAG i HOWARD,ma nijansa plus za BOS.
KLUPITE na LAKERS i BOSTON:
T.ALLEN-VUJACIC so cista 10 duel za ALLEN,odlicen playoff za nego BOS
WALLACE-ODOM senadevam deka ke pogodi WAL nesto,ODOM 100%LA
GLEN DAVIS,NATE ROBINSON,MICHAEL FINLEY,se nadevam od podrska.
JORDAN FARMAR,SHANNON BROWN,LUKE WALTON se e od pomos.
Kako i da e sansite za TITULA na 2-ta tima se 50-50,ja se nadevam i
normalno sakam da osvoi BOSTON,se na se edno STARO RIVALSTVO.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Ако вака продолжат Езерџииве,секој утакмица да пропуштаат водство од +14,Бостон комотно првак.Гасол како свиснат вчера..Артест одличен,Коби- нема збор шо можам да го напишам од тастатурава...Фала богу шо завршија порано,кој ќе гледаше Словенечко УФЦ во 7-та утакмица:)
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Лејкерси ја продолжуваат апсолутната доминација на Западот. Како да чекаа Бостон да ја заврши серијата за да го сторат истото и тие:). Во секој случај не очекува одлично финале помеѓу вечните ривали. Јас лично типувам на Бостон, но како и да е мислам дека серијата нема да заврши со помалку од 6 меча.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Вујачич и Драгич се сељачишта, се најдоа двајца Словенци во финале на конференција и наместо заедно да прослават и да си подадат рака, цел дуел се кошкаа.

Инаку Феникс изигра одличен плејоф, но не беа на ниво во одбрана за да поминат крај шампионот. Грент Хил изигра добар плејоф, но го немаше никаде во финалето, а и под кошевите покрај Амаре немаа друг константен играч. Најдобар потег сезонава им беше носењето на Ричардсон. Доколку за наредна сезона се обезбедат со уште еден добар висок играч и евентуално некое крило плус, повторно ќе бидат во борба за највисок пласман.
И не знам зошто Барбоса сезонава не добиваше голема минутажа, еден од играчите кои секогаш го крева ритамот на тимот.

Орландо покрај Хауард во серијата со Бостон немаше друг константен играч, ете да го додадеме и Нелсон. Картер разочара, Луис целосно потфрли, но ако се задржи костурот, со уште еден играч кој би бил постојана поддршка за Двајт, повторно може и наредна година да бидат до крај конкурентни.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Со среќа нека им е на финалистите,ќе гледаме Супер Финале...И Бостон и Лејкерс покажаа до сеа најдобри игри...Па нека победи подобриот..само ме интересира дали ќе ги даваат сите натпревари на мтв 1 ? прехлани незнам која тв мислам дека сите ги даваа..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.829
Поени од реакции
6.830
Иако Феникс отпадна јас сум презадоволен со нивниот настап годинава али против Коби е скоро невозможно да се игра. Сега во финалето не навивам за никој посебно али шо знам некако ми оди поќе накај Селтикс оти онака убаво ги скршија Кливленд и фалениот “Крал Џејмс“.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Со среќа нека им е на финалистите,ќе гледаме Супер Финале...И Бостон и Лејкерс покажаа до сеа најдобри игри...Па нека победи подобриот..само ме интересира дали ќе ги даваат сите натпревари на мтв 1 ? прехлани незнам која тв мислам дека сите ги даваа..
Епа уште да не ги даваат сите утакмици можат слободно да се обесат :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom