NBA Сезона 2011/2012

Дали ке започне НБА лигата со натпревари?

 • ДА! Ке се одиграат сите натпревари.

  Гласови: 19 16,8%
 • НЕ! Нема да со одигра ниту еден натпревар.

  Гласови: 24 21,2%
 • ДЕЛУМНО! Ке се играат помалку натпревари од предвидените 82 натпревари за секој тим.

  Гласови: 70 61,9%

 • Вкупно гласачи
  113

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
http://www.nba.com/2012/news/05/01/chandler-defensive.ap/index.html

Тајсон Чендлер избран за најдобар дефанзивен играч во лигата.
Ја све мислев Бајнам ќе биде. За Хауард не се надевав толку ради повредата. Ова малце ме изненади али нема везе.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
http://www.nba.com/2012/news/05/01/chandler-defensive.ap/index.html

Тајсон Чендлер избран за најдобар дефанзивен играч во лигата.
Ја све мислев Бајнам ќе биде. За Хауард не се надевав толку ради повредата. Ова малце ме изненади али нема везе.
Борбата беше меѓу Ибака,Леброн и Чендлер.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Добро бе што се случува со Орландо..дотолку се неписмени што неможат ниту 90 коша на домашен терен да дадат..разбирам дека неможат без Хауард ама една птица не ја прави пролета...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Добро бе што се случува со Орландо..дотолку се неписмени што неможат ниту 90 коша на домашен терен да дадат..разбирам дека неможат без Хауард ама една птица не ја прави пролета...
it's not a bird it's not a plane, it's Superman! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom