NBA Сезона 2011/2012

Дали ке започне НБА лигата со натпревари?

 • ДА! Ке се одиграат сите натпревари.

  Гласови: 19 16,8%
 • НЕ! Нема да со одигра ниту еден натпревар.

  Гласови: 24 21,2%
 • ДЕЛУМНО! Ке се играат помалку натпревари од предвидените 82 натпревари за секој тим.

  Гласови: 70 61,9%

 • Вкупно гласачи
  113

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Лелелеле копиле едно циганско крв да сереп глумица тешка си. Па уште и со тие фаците како не се замарам лабав сум, а едно рамо доби и неможеше да се совземеш. Како ќе плачеш допрва тек тогаш ќе биде смешно. Чекај да дојде 4та четвртина па ќе те бараме. Говно
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Лелелеле копиле едно циганско крв да сереп глумица тешка си. Па уште и со тие фаците како не се замарам лабав сум, а едно рамо доби и неможеше да се совземеш. Како ќе плачеш допрва тек тогаш ќе биде смешно. Чекај да дојде 4та четвртина па ќе те бараме. Говно
Па ќе го бараш, затоа што ќе си го лади на клупа. Нема шанси да стигне Њу Јорк во второ.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Па ќе го бараш, затоа што ќе си го лади на клупа. Нема шанси да стигне Њу Јорк во второ.
Оваа може не, ќе го видиме кога ќе згусти дали вака ќе се понаша. Или со таа плачлива фаца ќе се мкне по терен.
 
Q

qazwsxedc

Гостин
може некој да ми каже колку поени има вејд,не можам да гледам у курац.
 

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
1-0 за Мајами. Со ваква игра Њу Јорк не ги стигнува во никој случај. Eнтони слабо.
Добар Џејмс. Само да не глуми многу многу.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Оваа може не, ќе го видиме кога ќе згусти дали вака ќе се понаша. Или со таа плачлива фаца ќе се мкне по терен.
Ајде бе носисе, не ќе ги трпиме тебе и таквите како тебе овде да лечиш комплекси. Преку таквото ми е од хејтање за глупости, гледај што прави човекот, а за 4/4 изгледај ги последните натпревари не знам сега со кого беа, кога имаше 17 поени баш во последна.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ајде бе носисе, не ќе ги трпиме тебе и таквите како тебе овде да лечиш комплекси. Преку таквото ми е од хејтање за глупости, гледај што прави човекот, а за 4/4 изгледај ги последните натпревари не знам сега со кого беа, кога имаше 17 поени баш во последна.
Не па тебе ќе те читам со 1 мислење цела сезона, во темава, Мајами дали 2 пати си ги гледал а за другите да не праам муабет. Па уште и некои навивачи ми глумите тука иди бе таму незнаеш Мајами последните 2 утакмици како изиграл. Си глеам и си коментирам а ти комотно можеш да си читаш други работи.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Не знам што зборувате глупости против него, кога даде 23 коша за едно полувреме. Едноставно ги изгази Никс. Реков, не му требаше толку да се витка на терен, иако доби јак удар. Крај краева, судијата свиреше фаул, а не он.
Глупостиве дека нема прстен ми се уште посмешни, па човекот има само 26 години, еден Џордан првиот го има освено на 28 години...
Најдобар е моментално, deal with it.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
30 разлика :facepalm: стварно очекував појак отпор од ова ам тоа е едноставно одбраната на мајами не им дава да си ја играат нивната игра добро ги затвораат на шут за три плус мело тешко игра тешко дека може да се вратат
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Роуз аут до крај на плејоф.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.626
Поени од реакции
10.340
torn ACL and MCL

Не само ова сезона туку и другата можи да пропушти а и да има големи проблеми низ кариерата. Сериозна работа е ова.

А еве и Шамперт го поеба коленото, ден на повреди е ова...
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
D Rose со две страшни повреди. Скинати и предниот вкрстен лигамент и страничниот менискус. Штета за дечкото и од спорски аспект но и како човек.

Мајами во финале дефинитивно
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Каков имбецил си ти чудо едно. Ај иди прати други теми глеам 100000000 мислења имаш така да сигурно имаш поинтересно нешто таму да напишеш. Пошо тука нели небитни утакмици има не те занима тебе. Ај нека заврши Мајами па да се спасиме.
Кај беше муабетот кај го однесе ама ајде се надевам ќе има лоша утакмица кралот па да може да си ја олесниш душичката...инаку секако дека нема овде да киснам, не ми е приоритет НБА и форум во животот, 24/7 овде киснат само ретарди и инвалиди.;)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Кај беше муабетот кај го однесе ама ајде се надевам ќе има лоша утакмица кралот па да може да си ја олесниш душичката...инаку секако дека нема овде да киснам, не ми е приоритет НБА и форум во животот, 24/7 овде киснат само ретарди и инвалиди.;)
Ај малце оф топик ама дали имаш ти 2 грама памет. Имаш меѓу топ 5 мислења на форумов 8.000 + и викаш не ти е приоритет. Па уште и ги исра тие ( меѓу кои си и ти) дека биле ретарди и инвалиди.
А иначе нема што да си ја олеснувам душичката јас дур не земе он прстен е никој и ништо. Крај на муабетот тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom