NBA Сезона 2011/2012

Дали ке започне НБА лигата со натпревари?

 • ДА! Ке се одиграат сите натпревари.

  Гласови: 19 16,8%
 • НЕ! Нема да со одигра ниту еден натпревар.

  Гласови: 24 21,2%
 • ДЕЛУМНО! Ке се играат помалку натпревари од предвидените 82 натпревари за секој тим.

  Гласови: 70 61,9%

 • Вкупно гласачи
  113
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ај малце оф топик ама дали имаш ти 2 грама памет. Имаш меѓу топ 5 мислења на форумов 8.000 + и викаш не ти е приоритет. Па уште и ги исра тие ( меѓу кои си и ти) дека биле ретарди и инвалиди.
А иначе нема што да си ја олеснувам душичката јас дур не земе он прстен е никој и ништо. Крај на муабетот тука.
Не си ми статистичар ти, има луѓе со многу повеќе мислења, за 3 и пол години, можеби 3,4 на ден е просек што е сосема малку.Така е нека биде така, гледај ги прстените...
32 поени засега до 3/4.:cuc:
Инаку Њу Јорк најсрање одбрана у лигава може има.:гомце:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ужасна утакмица од Њу Јорк. Каква недисциплина покажуваат тоа е срамота. Може подобро Милвоки да влезеше барем немаше да изгуби 40 разлика.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Да ти ебам и локаут и све ( за Роуз е ова наменето ), која трагедија е ова за плејофов воопшто а за фановите на Чикаго па да не зборам. мамата !!! МАМАТА !!!! МАМАТА !!!

У пм, напизден до јаја сум, еден од моите поомилени кошаркари со невиден потенцијал да стане она што му стои позади на дрес. FML.
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
256
Поени од реакции
75
Роуз ептен го изеде сезонава, најжално е кога на некој играч му се упоропастува цела кариера ради повреда... Можда е и подобро да паузира сезонава, за да не си заебе кариера.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ах бе Роуз тежок баксуз си:facepalm:
Мајами во финале, прашање е само против кого.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Хамилтон рекол дека не е крив тренерот затоа што 76ките правеле серија на крај на утакмицата и Том пробал да зголеми разлика, со цел да не добијат плус мотивација Фили, демек да не влезеле со позитивен mindset.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
со ваква одбрана, мајами можат метла да им направат на њу јорк
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Е дури сега ништо не правиме во плејофоф, можи ќе го поминиме Фили ама за понатаму, тешко.....Катастрофа е ова што му се случува на Роуз сезонава, ништо одиме понатаму сега сиот товар ќе падне врз C.J. Watson i John Lucas III, стварно сум разочаран од ова што се случи....
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Е дури сега ништо не правиме во плејофоф, можи ќе го поминиме Фили ама за понатаму, тешко.....Катастрофа е ова што му се случува на Роуз сезонава, ништо одиме понатаму сега сиот товар ќе падне врз C.J. Watson i John Lucas III, стварно сум разочаран од ова што се случи....
neznam ...CJ Dostojno go zameni rouz sezonava...a i lucas ne e los....ne e isto ko so rouz...ali nisto cudno pak da stignat finale ... :)
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
256
Поени од реакции
75
Е дури сега ништо не правиме во плејофоф, можи ќе го поминиме Фили ама за понатаму, тешко.....Катастрофа е ова што му се случува на Роуз сезонава, ништо одиме понатаму сега сиот товар ќе падне врз C.J. Watson i John Lucas III, стварно сум разочаран од ова што се случи....
Официјално е дека не игра до крај на сезона?
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
neznam ...CJ Dostojno go zameni rouz sezonava...a i lucas ne e los....ne e isto ko so rouz...ali nisto cudno pak da stignat finale ... :)
Во поени горе-долу го заменија, но играта во одбрана, асистенциите и пред се ОРГАНИЗАЦИЈАТА ВО НАПАДОТ не е иста без Роуз
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.434
Поени од реакции
29.711
Абе има ли на ова форумов фан на Денвер, или само јас сум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom