Naruto

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Кабуто ја скина Анко гат , добар чаптер :vozbud:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
И почнаа тепачките.Башка и почнаа да умираат. Ќе биде јако од сега натака. Одвај чекам и Kakashi да почне да се тепа. Еј замислете си на крај доаѓаат Naruto и Killer Bee и сами ги тепаат тие 100 000 Zetsu :vozbud:
 
Г

Господ

Гостин
I am satisfied!
Којзнае уште колку chapters додека наруто ги испита сите курови на островот(желка)...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
значи идејава ја поштовам на киши, наместо 1 на 1 битки да има тим против тим, а и црнчето јако изгледаше
лудници :vozbud:
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Добро ќе биде, а мислам дека ќе има и доста умирања. Абе а што ја нема оваа Меи Теруми. Нели Гара ја води војската, а Тсунаде, Оноки и А останаа да гледаат од терасата.
 
P

PewDiePie

Гостин
Добар чаптер,а борбите 1 на 1 сигурно ќе следуваат после,на пример Асума и Шикамару сигурно ќе се тепаат 1 на 1 и ќе биде јако ! :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Fūjin Raijin (風神雷神, Thunder God and Wind God) hits Sasori and Deidara.
Kankurō: Black Secret Technique— Deidara and Sasori are taken inside of Kankurō's puppets (Black Ant and Crow
Deidara: ****! This way, I'll have to use suicide bombing quickly! I believe showing the world my Ultimate Art so often is rather unsophisticated, but I guess I'm left no choice...hm
Deidara is about to open the mouth on his chest, when a Raiton starts flowing [through him].
Deidara: Raiton?!
Kankurō: Kiki Sanpatsu! (危々三発, Danger Triple Shot)
A poison-laced roped shoots out of Scorpion's [Sasori puppet?] abdomen and wraps around the puppets that hold Deidara and Sasori.
Kankurō: Well done Omoi! From here on, i'll continuously keep those two bound with my Puppet Technique! You do something about Sai's elder brother!!
Omoi: Got it!
Sai: I understand... back when we were in Root, I had to fight my elder brother... I have to do what I didn't do at that time...
Shin: Please do not hate me...
The picture book with Sai and Shin holding hands is...
Shin gradually crumbles. I finally saw the picture I wanted to see...
It seems the
It seems the picture of you is unravvelling the bindings of your soul...
A tear falls from Sai's eye.
Shin crumbles: Thank you...
Sasori inside the puppet: What is this...? I'm not getting any respose from the threads...
Kankurō: Sasori... You're strong because you have a soul. Once, because you wanted to become a puppet, you tried to erase your soul, but you didn't succeed.
I understand that within the puppets you created dwell souls that never rot.
But now, you are the real thing, flesh and blood degraded to being a puppet. Just an ordinary puppet...
Sasori closes his eyes as he listens.
Kankurō: You're were first-class shinobi when it comes to manipulating puppets. Now you're nothing more than a low-life being manipulated by someone else.

Battle of the Souls... The conclusion of the battle between the suprise attack squads!!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
одличен чаптер, ова и се очекууваше, алијансава кини :vozbud:
оценка 8/10 заради братот на саи кој некако ми беше просек
лесно се справија ама имаа многу инфо за сасори и деидара, плус сасори беше без куклите негови па затоа беа под просек
Shinobi 1:0 madara's army
LETS GOOOOOOOOOOOOO!!! :je:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
so da se izjasnam be guptin glup e filmo 1/10
аб убав, кој курац бараш да коментираш а немаш ни 10 % видено, ова е за некој кој е заинтересиран за анимето и мангата ако те интересира нешто прашај со задовоство ќе ти објаснам, ако не бркај патлак
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Добар чаптер. Интересно ова со тепачкиве во тимови. Ама некој да ми каже од кај го најдовте спојлерот. Се утепав барање а и нејќеше да ми ја отвори www.mangaspoiler.com ( а и некои други ) и морав да чекам да излезе на www.mangastream.com .
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
на www.forum.onemanga.com
на овај форум има одреден подфорум за наруто, блич и one piece,
има секакви теми зџа дискутирање, и отприлика вторник среда излегуваат спојлери за чаптерите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom