Naruto

Г

Господ

Гостин
Нема нишо да видиш ако глеаш на ТВ.Ако си за симнување или стримање(глеање на нет) ондак пробај со Anime Freak,Narutowire или Narutoget.
А за симнување едно време имаше торенти на dattebayo.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
znachi lujge deneska go pogledav ovaj crtan i me zainteresira ... Programava se vika : ULTRA .. Dali nekoj ke mi kazhe vo koi denovi igra i vo kolku chasot... ? Fala mnogu

Не гледај дабинг верзии бидејќи имаат ужасна тенденција да цензурираат до бесвест.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ami kako gi gledate vie epizodite? jas gi zagledav deneska na ultra , i vidov eden mn opasen igrach eden So tuba na grbot so pesok e , i Naruto i eden so nego sho beshe se uplashija od nego i ako ne dojdeshe eden postar taka chovek sho beshe ovaj ke gi ubieshe... i tuka nesh se zboruvashe deka ima 1 den pred da pochni turnirot.. I ako mozhe da mi kazhete kaj mozhi da gi gledam ovie?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ami kako gi gledate vie epizodite? jas gi zagledav deneska na ultra , i vidov eden mn opasen igrach eden So tuba na grbot so pesok e , i Naruto i eden so nego sho beshe se uplashija od nego i ako ne dojdeshe eden postar taka chovek sho beshe ovaj ke gi ubieshe... i tuka nesh se zboruvashe deka ima 1 den pred da pochni turnirot.. I ako mozhe da mi kazhete kaj mozhi da gi gledam ovie?
:vozbud: одма на почетокоте таа, најубаво е да си ги гледаш на јапонски дуб, некако на со наглиски е срање а верувај дека ќе те бендиса
П.С батката со тубата е баажи звер :pos:
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Кажете му на дечкото до која епизода да гледа од старите серијали да не забега после со филерите џабе да тупи мозок :D ја не се сечам :P
 
Г

Господ

Гостин
ami kako gi gledate vie epizodite? jas gi zagledav deneska na ultra , i vidov eden mn opasen igrach eden So tuba na grbot so pesok e , i Naruto i eden so nego sho beshe se uplashija od nego i ako ne dojdeshe eden postar taka chovek sho beshe ovaj ke gi ubieshe... i tuka nesh se zboruvashe deka ima 1 den pred da pochni turnirot.. I ako mozhe da mi kazhete kaj mozhi da gi gledam ovie?
Гледај на Narutoget.Таму треба да имаш на јапонски со превод на англиски што е многу покул пошто јапонските voice актери се 100 пати боље од англиските.Иначе филерите почињаат од негде 130 епизода и траат до крај НЕ препорачувам да ги глеаш.После 130-140 слободно моеш да се префрлиш на шипуден.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
a od Naruto vkupno 220 epizodi se? I sea taka ja izgledav 220 epizoda ne ne beshe nesh posebno ..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
a od Naruto vkupno 220 epizodi se? I sea taka ja izgledav 220 epizoda ne ne beshe nesh posebno ..
значи вака, наруто гледај ја до 130 епизода, понатаму се онака филер колку да се одалечи мангата малку, значи од 1 епизода до еве 140 епизода гледај, понатаму не е пожелно да гледаш дека дека се само онака натрупани епизоди без никаква значајност во приказната,гледај ја до кај 140 епизода па префрли се на шипуден.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ok ko che dogledam do 130 epizoda ke ti pisham ovde i ke mi dajsh web od toa.. fala inache za pomoshta
 
Г

Господ

Гостин
Мангава е ретардирана.Ќе ја препрочитам пак али надуван можда ќе ми се откријат некои ствари.
 
Г

Господ

Гостин
Не му требало пер...дефинитивно не му требало вакво нешо.Ваљда треба нешо 3Д цвикера или свети билки за да го видиш вистинскиот плот...ова е мувла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom