Naruto

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
"it's hiraishin the second stage" што е тоа ??
hirashin е џутсуто на минато за телепортација, нешто најверојатно е втора фаза од тоа.
кога ќе излези чапт. ќе видиме точно

--- надополнето ---

Јас мислам дека маскираниот човек не е Мадара.
Некој.. друг, можеби оној од кој што Мадара беше исплашен кога Кабуто му го покажа она џутсу.
А и плус родителите на Сасуке и Итачи не се дома, нешто се дешава.
ако случајно кишимото реши да го покажи учиха кланот како сојузник на мадара за време на нападот ,ја откажувам мангата жими најмило
на мангастрим имаше најава за задоцнување на 502 чапт поради недостаток на преведувач, :nerv:
најверојатно е и другите да каснат малку
се очекува до утревечер или петок сабајле да биди излезен
си викам на onemanga.com ќе не изненадат со навреме излезен чапт.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Има излезено и 169 епизода на zamunda.net само без превод. :vozbud::tv:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
ако случајно кишимото реши да го покажи учиха кланот како сојузник на мадара за време на нападот ,ја откажувам мангата жими најмило
Не верувам дека учиха е сојузник и не сум сигурен дека мадара стои зад нападот на коноха! Мислам дека кишимото ке ја тера мангата најмалку уште 2 години. :se_ molam :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Не верувам дека учиха е сојузник и не сум сигурен дека мадара стои зад нападот на коноха! Мислам дека кишимото ке ја тера мангата најмалку уште 2 години. :se_ molam :)
a кој можи освне тој да го повика кјуби сред село,???
читај новиот чапт. тоби =мадара 100%
http://mangastream.com/read/naruto/18388702/1
МИНАТО:zver:
:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Се надевам дека Киши вака ќе продолжи да ја тера мангата:vozbud: Не верувам дека Учиха кланот е сојузник:nenene: но Тоби сто посто е Мадара
Имам читано и интервју со Киши на нет, 3 нови члена во Акацики(појјаки и од Деидара, Какузу и Хидан) и еден(или една) од нив ќе биде брат/сестра на Хокагето(нз на кое)
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Мадара трага по моќ многу очигледно, а пријателите и сојузниците му се само пречка на патот кон доминација!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Мадара трага по моќ многу очигледно, а пријателите и сојузниците му се само пречка на патот кон доминација!
очекувајте сега киши да ја заплети приказната и на крајот да не се знае кој е негативец, кој не,сите од кацуку се користат меѓусебе за сопствени цели, сите си работат зад грб.
очекувам да се појават предавници и кај алијансата:toe:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Љубители сте на манга и аниме цртани филмови повелете на сајтов а и на форумот да се дружиме
http://maxxjapan.com/
 
B

Blacks

Гостин
Шо е работата бе излегоа 2 нови епизоди од анимето ама кога Наруто е мал т.е дејството се одвива во текот на Chunin exams, Епизодите се викаат The Fourth's legacy...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Преглупа работа стварно. И то чекав 1 ден да се спуштат со мојот нет..видов само почетокот наруто учеше summoning jutsu и од нервоза ги избришав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom