MTV или VH1

Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
MTV furaat pop/rock komercijala VH1 poveke clasika veke provereni pop/rock hitovi + cantri.ja i dvata gi gledam ali procentualno izglea poise gi druzam MTV.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
22
Поени од реакции
0
Исто. МНогу си ги поштувам Friday Rock Jukebox, и Friday Rocks. Таму се цени онаа вистинска музика, самите зачетоци, а и ми се свиѓа што е толку кон rock музиката ориентирана. Таму не се пушта нешто излитено како Tokyo Hotel, или Lollipop. Бљак.
А MTV премина во комерцијала. Постојано некои емисии, награди, Tac Tik Show... А посебно ова MTV Adria е право с*ање од канал.

токму така. :)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
211
Поени од реакции
23
MTV?? ama koj , naprimer adria e odlicna isto i francuskoto a ostanatite se shit , a za VH1 sekoja cest , pratete gi malce pokasno vo nokta posebno koga im se izdanijata na Chill out i moeto omileno FLIPSIDE , nema da veruvash deka tie bandovi imaat spot za odredena pesna , se slucuvaat neshta
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
MTV?? ama koj , naprimer adria e odlicna isto i francuskoto a ostanatite se shit , a za VH1 sekoja cest , pratete gi malce pokasno vo nokta posebno koga im se izdanijata na Chill out i moeto omileno FLIPSIDE , nema da veruvash deka tie bandovi imaat spot za odredena pesna , se slucuvaat neshta
Чил Аут е одлично.Секоја вечер гледам.Баш добра музика пуштаат тогаш.
 

Чингелајче =]

Баба бега xD
Член од
13 јануари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
VH1 дефинитивно....Порано MTV беше добар музички канал,али сеа почнаа да пуштат секакви срања
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
47
Поени од реакции
2
VH1 дават многу подобра музика од MTV, постари хитој и се то, на MTV се дешават да им се згрешит да дает нешо убо , ама воглавно е безвеза
 

RayHerb

Пајнепл Експрес...
Член од
17 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
2
MTV али не Адриа. МTV Adria е стварно нај ѕсраното МТV...!! Ја си го сакам највише германското MTV...!!:salut:
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Зар треба да се мислиме?
Не знам како со глупостите емтиви-то уште опстојува. Очигледно држат вода бесмислените реклами, водители,ки најдени на пат (со исклучоци),сеирџиски емисии.
Колку музиката некогаш тука е ставена во заден план. И колку некат молиш бога да слушнеш џез,класика..ма нема бре то! Поише од пола - бљувотини. (зборам за дамнешни впечатоци,иако не верувам дека многу е сменето.)
За VH1..музика,музика и само музика.Знаат да зезнат и они со по некоја глупост,али то ваљда зашо зимаат у предвид дека секаков тип на луѓе следат. Битно нудат квалитетна музика во 85% од случаите..секако тука пак се почитува разновидноста во вкусовите.
Како и да е на mtv нема да наидеш на Tori Amos day,Peter Gabriel или боже сачувај Cradle of Filth.
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
66
Поени од реакции
7
Па ни едната ни другата...
Т.е. МТV воопшто не пуштам а VH1 си ги пуштам во петоци кога сум лошо расположен да си се фурам со рокче малце..
VH1 пуштам и кога ќе налетам на Sodom,Cradle of filth и др...
\m/МЕТАЛ РУЛЕЗ\m/
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Normalno VH1 samo tamu pustaat malce rok4e a ne MTV Britney mi ja davaat po 150 pati na den:tapp:(MTV samo postuem koga ima Top 10 at Ten):pos2::pos2:

VH1 definitivno samo tamu pustaat rock od 80'godini:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom