Moviespotting 2017

Колку филмови сметате дека може да изгледате во 2017?


  • Вкупно гласачи
    78
Статус
Затворена за нови мислења.

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
3.994
Поени од реакции
708
Пак идам со 100ка пошто три години се за малце ми бега :D. Ако и годинава не успеам да изгледам 100 филма се откажувам од предизвици, ете давам збор.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.778
Ај и јас со 5 ќе почнам, а не сакам и да расипам просек со наредните филмови шо ќе ги гледам, нека се сите 10ки сега :D

1. It’s a Wonderful Life - 10
2. 12 Angry Men - 10
3. WALL·E - 10
4. The Sting - 10
5. Mary and Max - 10

Првата десетка најголема од сите! :love:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.861
Поени од реакции
35.032
Недела дена во 2017, да си направам апдејт на листата:

1. /

0 изгледани филмови во овој убав и празничен период. 0/100 вкупно
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
1.330
Поени од реакции
6.432
G

grande-juve

Гостин
Од оцена 8 и нагоре, силно препорачувам;
7 и 7,5 солидно, добро филмче, и нив ги препорачувам;
6 и 6,5 ок, не е лош, ама ништо посебно;
5,5 и надоле, варијации на разочарување и лошотилак;
(R) - реприза
(К) - глеан во кино

1.What Ever Happened to Baby Jane?- 9 (R) (Филмиште! Луксузно психолошко трилер/хорор возење. Веќе традиционално отварање на филмската година со Бет Дејвис, со една од нејзините најдобро изиграни улоги.. I've written, a letter, to daddy...)
2.Deepwater Horizon- 7,5 (позитивно ме изненади, Сули со мускули, добро акцииче)
3.Christmas in July- 7,5
4.Wendy and Lucy- 7,5
5.Life Is Beautiful- 9,5 (R)
6.La La Land- 8,5 (К)
7.La La Land- 9,5 (R) (К) (уште не ми излегува од глава)
8.O Brother, Where Art Thou?- 7,5 (супер комедииче со убаво музиче, имаше неколку смеења на глас)
9.Susan Slept Here- 7 (не знаев дека е со Деби Рејнолдс, ко изненадување дое.. лесно симпатично ром-комче)
10.The Happiest Day in the Life of Olli Mäki- 7,5
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.507
Што ви значи тоа R кај некои филмови?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Што ви значи тоа R кај некои филмови?
R Rating
Rated R movies mean Restricted, with no one under 17 admitted without an accompanying parent or guardian. This rating is given for strong and frequent language and violence, nudity for sexual purposes and drug abuse.

А во горниов случај кај гранде, си пишува во постот што му значи.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.507
R Rating
Rated R movies mean Restricted, with no one under 17 admitted without an accompanying parent or guardian. This rating is given for strong and frequent language and violence, nudity for sexual purposes and drug abuse.

А во горниов случај кај гранде, си пишува во постот што му значи.
Да тоа видов за гранде, претходното не го знаев а го имав сретнувано на повеќе филмови. :icon_lol:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
7.988
Поени од реакции
7.426
1. The Autopsy of Jane Doe - 6
2. Dr. Strangelove (од Кјубрик) - 8
3. Midnight Special - 5
4. The Wailing - 8
5. We Were Soldiers - 8 (R)
6. Hotel Transylvania - 6
7. Hotel Transylvania 2 - 5
8. Brave - 8
9. Love Actually - 10 (R)
10. Life Is Beautiful - 10 (R)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom