MOVE - OTT стриминг платформа - MTEL - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Забележав на веб страната на МТЕЛ дека започна нивната нова ИПТВ платформа наречена МОВЕ ТВ.
Имаат 3 пакети и цените се 199,299 и 399 ден месечно зависно кој пакет го одберете, разликата е во тоа што на секој поголем пакет имате можност за повеќе дополнителни уреди но само по еден тв бокс во сите пакети, за втор тв бокс се доплаќа по 99 денари. Максимално можат два тв бокса.
Автоматски споено мислење:

Исто така вклучена е и бесплатна видеотека, враќање 7 дена наназад, паузирање и премотување и сл.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Забележав на веб страната на МТЕЛ дека започна нивната нова ИПТВ платформа наречена МОВЕ ТВ.
Имаат 3 пакети и цените се 199,299 и 399 ден месечно зависно кој пакет го одберете, разликата е во тоа што на секој поголем пакет имате можност за повеќе дополнителни уреди но само по еден тв бокс во сите пакети, за втор тв бокс се доплаќа по 99 денари. Максимално можат два тв бокса.
Автоматски споено мислење:

Исто така вклучена е и бесплатна видеотека, враќање 7 дена наназад, паузирање и премотување и сл.
Автоматски споено мислење:

Hm....?daj plasticno podkazi nesto, ova iptv na neotel so odese na android ??
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Hm....?daj plasticno podkazi nesto, ova iptv na neotel so odese na android ??
А кои се тие 200 канали? Нема никаде листа
Ќе ја добиеме и листата најверојатно не е сеуште се средено, важно се видливи пакетите и се пристапни не се скапи воопшто
Автоматски споено мислење:

Hm....?daj plasticno podkazi nesto, ova iptv na neotel so odese na android ??
провери на јутјуб го имаш истиов сервис во црна гора
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Listata belgrad vucic ja pravi za izbori sledni.....
А што, А1 или телеком да не се подобри? Во најефтиниот пакет имаш бедни 40-50 канали од кои 2/3 се некои глупости што никој не ги гледа
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
116
Поени од реакции
106
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
А што, А1 или телеком да не се подобри? Во најефтиниот пакет имаш бедни 40-50 канали од кои 2/3 се некои глупости што никој не ги гледа
ne vikam toa,vikam deka ni a1 ni telekom nudi vakvo nesto so mn,povejke kanali....ama jas
Za 2500mkd,12.meseci imam od optima telekom HR,lista iptv sto ja gledam sekade na 2 uredi vo isto vreme....toa e 210mkd mesecno lista koja e podredeno se po temi i na koja ima apsolutno se nee od ali i slicni listi koi od 24h, pola od kalanlite ili se zamrznati ili seckaat ili ne rabotat ....nema arapski/aziskinkanali see od eu+usa/avstralija.
Автоматски споено мислење:

Еве ја листата за сите пакети
24meseci dogovor .? za 199mkd, za samostojna usluga koja e preku internet....malce e skepticno...
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.051
Поени од реакции
1.307
Еве ја листата за сите пакети
За 400 денари со HBO вклучено ова го немало никогаш. Во принцип супер понуда само за да ова биде прифатено мора да го понудат интернетот од Неотел и нови пакети за мобилна пошто се слаби
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
За 400 денари со HBO вклучено ова го немало никогаш. Во принцип супер понуда само за да ова биде прифатено мора да го понудат интернетот од Неотел и нови пакети за мобилна пошто се слаби
Druze ne hbo, imam se za 210mkd,
Ova mtel treba vo 3play/4play paket da go nudi so ovaa tv/net/mobilna za da ima korisnici vaka samo za Tv,koja e preku iptv ti treba da plajkas dr,internet samo za toa ...
Inaku kaj mene bilo od united media groop....
Автоматски споено мислење:

Druze ne hbo, imam se za 210mkd,
Ova mtel treba vo 3play/4play paket da go nudi so ovaa tv/net/mobilna za da ima korisnici vaka samo za Tv,koja e preku iptv ti treba da plajkas dr,internet samo za toa ...
Inaku kaj mene bilo od united media groop....
Da ne ja tupam temata e za Mtel, ama.bez 3play paket dzabe e se...!
 

Attachments

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.606
Поени од реакции
16.592
Druze ne hbo, imam se za 210mkd,
Ova mtel treba vo 3play/4play paket da go nudi so ovaa tv/net/mobilna za da ima korisnici vaka samo za Tv,koja e preku iptv ti treba da plajkas dr,internet samo za toa ...
Inaku kaj mene bilo od united media groop....
Автоматски споено мислење:


Da ne ja tupam temata e za Mtel, ama.bez 3play paket dzabe e se...!
Ги има Арените сите и Спортклуб? Има српски канали? За татко ми прашувам, тој повеќе гледа РТС 1.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.435
Поени од реакции
3.790
Ги има Арените сите и Спортклуб? Има српски канали? За татко ми прашувам, тој повеќе гледа РТС 1.
Abe se sto sakas za 2 godini 2/3 problemi koi bea najaveni koga ja otvaras app,dali na tv dali na mobilen imase najava deka 2/3h, se pravi upgrade/promena na dns,i slicno ....stom imas 10/15mbps net tera 24/7
Автоматски споено мислење:

Abe se sto sakas za 2 godini 2/3 problemi koi bea najaveni koga ja otvaras app,dali na tv dali na mobilen imase najava deka 2/3h, se pravi upgrade/promena na dns,i slicno ....stom imas 10/15mbps net tera 24/7
Btw, vo Makedonskiot folder kanalite se so MK,prevod Screenshot_2023-11-01-00-32-31-716_com.nathnetwork.infinitypro.jpg
Автоматски споено мислење:

Abe se sto sakas za 2 godini 2/3 problemi koi bea najaveni koga ja otvaras app,dali na tv dali na mobilen imase najava deka 2/3h, se pravi upgrade/promena na dns,i slicno ....stom imas 10/15mbps net tera 24/7
Автоматски споено мислење:


Btw, vo Makedonskiot folder kanalite se so MK,prevod Screenshot_2023-11-01-00-32-31-716_com.nathnetwork.infinitypro.jpg
ExYu sport 100kanali, na sport klub ima i MK, audio na makedonska liga
Автоматски споено мислење:

I kese zamaram so mtel za 200mkd 200kanali,na sto ke gi gledam ke plajkam na a1/telekom internet aTelekabel ??

Nema vrska sekoj so svoite presmetki....
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Вака некако изгледа менито на Move TV. Ова е делот видеотека.

Автоматски споено мислење:

Еве ја листата за сите пакети
Понудата канали е повеќе со канали од соседниве држави поранешни ју. Фали MTV, Balkanika, фалат Sport klub, N1, Nova S, Pikaboo ама за тие знаеме сите зошто фалат и зошто никогаш и нема да ги понудат. Но бидејќи е Android ако може да се инсталира Kodi, или додаде некоја IPTV aпликација со канали кај што има Sport klub ќе се надохнади.

Добро е ги има Premier Legue, LFC TV.

Интернетот не знам каков е, дали воопшто е добар за ресиверот и тв каналите да функционираат добро.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom