MoneyBookers (официјална тема)

Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Конечно и јас верификував,но прашање ми е дали од стопанска банка таа интернет картичката што е..е само за плаќање и дали може на неа да се префрлат пари?
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
When attempted to verify this credit/debit card, you inserted the incorrect verification amount on 3 occasions. In order to make another attempt to verify this credit/debit card you must make an upload via bank transfer. This is your ONLY option to make another verification attempt.

е изгледа за..ав работа
помош сега :toe:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
КОнечно стигна тоа писмото за верификација на акаунтот . после 2 недели By airmail ч)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ијјјј конечно најдов тема во врска со moneybookers. Луѓе дај ве молам кажете како да верификувам дебитна картичка од Стопанска Банка ( на мајка ми ) никако неможам да го направам тоа а се мачам повеќе од 2 месеци.:smir:
 
Член од
1 август 2005
Мислења
55
Поени од реакции
0
Ијјјј конечно најдов тема во врска со moneybookers. Луѓе дај ве молам кажете како да верификувам дебитна картичка од Стопанска Банка ( на мајка ми ) никако неможам да го направам тоа а се мачам повеќе од 2 месеци.:smir:
Неможеш да верификуваш дебитна картичка од стопанска банка, бидејки користење на дебитните картички на стопанска банка на интернет не е дозволено. Од СБ имаш Visa Internet посебна картичка која можеш да ја користиш на интернет. Проби со дебитна од Тутунска банка таму 100% може.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Неможеш да верификуваш дебитна картичка од стопанска банка, бидејки користење на дебитните картички на стопанска банка на интернет не е дозволено. Од СБ имаш Visa Internet посебна картичка која можеш да ја користиш на интернет. Проби со дебитна од Тутунска банка таму 100% може.
Ах мајката.:smir: Фала на инфо.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Јас да ве информирам стигнаа парите после 5 дена што ги испорачав на Стопанска Банка Интернет Картичката
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Eпа вака сега Пробав да пуштам пари после верифицирање со кодот од пликото кое што ми го пуштија и сега не може бараат да му пуштам пасош од мене а уствари јас неамам?да му пуштам од родител ке ме одблокираат?:vozbud::vozbud:
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Eпа вака сега Пробав да пуштам пари после верифицирање со кодот од пликото кое што ми го пуштија и сега не може бараат да му пуштам пасош од мене а уствари јас неамам?да му пуштам од родител ке ме одблокираат?:vozbud::vozbud:
.Не.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Дали може со Visa Electron од Uni, и колку провизија зимаат за withdraw?

Фала
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Дали може со Visa Electron од Uni, и колку провизија зимаат за withdraw?

Фала
Да, може, провизија што знам нешто минимално е.
Еве ги процентите провизија и статичките суми за праќање и примање:
http://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees

И значи ќе ти дојде некаде 1.9% провизија за со Visa да качиш пари на сметката. Така нешто.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Фала Јаневски, ама прашањето беше колку е провизијата на Uni за подигање пари што би ми ги пратиле преку MoneyBookers. Прочитав дека Тутунска не зимале провизија, па прашувам за да знам дали да направам сметка кај нив, ако се условите подобри.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Фала Јаневски, ама прашањето беше колку е провизијата на Uni за подигање пари што би ми ги пратиле преку MoneyBookers. Прочитав дека Тутунска не зимале провизија, па прашувам за да знам дали да направам сметка кај нив, ако се условите подобри.
Нема провизија ...
ти праќаат МБ парите на сметка ... и одиш си подигаш без провизија ...
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.915
Поени од реакции
1.425
Фала Јаневски, ама прашањето беше колку е провизијата на Uni за подигање пари што би ми ги пратиле преку MoneyBookers. Прочитав дека Тутунска не зимале провизија, па прашувам за да знам дали да направам сметка кај нив, ако се условите подобри.
Нема провизија ...
ти праќаат МБ парите на сметка ... и одиш си подигаш без провизија ...
Точно, нема баш некоја провизија како што знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom