Molten - приватен сервер

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Невидов тема за Molten серверот па ме интересира дали има некој таму што игра?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.229
Невидов тема за Molten серверот па ме интересира дали има некој таму што игра?
Јас играв кратко време на Molten пред неколку месеци а се пуштив и пред некоја недела. Не е лош серверот, впрочем одличен е. Нема багови, нема лагирања, посебно ако си на Frostwall или така нешто што беше. Сеа за логирање малце потешко преку ден т.е. сабајле и после полноќ може да се логираш без чекање. Конечен впечаток - многу добар. :)
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Frostwolf
Alliance
Gnome Warlock - 80 Име: Lovebringer
Draenei Hunter - 80 Име: Arrowlust

Одличен сервер, најдобар до сега по функционалност што сум видел покрај ритејл
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
84
Поени од реакции
16
Јас знам за Molten серверот мн одамна...можда 1-2-3 години...не е битно....од секад бил најдобар сервер од приватните сервери без багови,со сите можни истанци и кај кујзнае уште што ама никад нејќев да играм на Molten иако имаше све и мн мн луѓе зашто немаа сервер со 1х левелирање не само левелирање све да е 1х....имаа 10х,12х и кај знам јас уште некој...и сега во Јули кога го направија 1х - Lordaeron почнав да играм и играм таму... :) играм Хорда...сега сум 20 lvl т.е почнав уште од летото во Јули и фатив 20ти и сега пред 2-3 дена пак почнав :)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
4
играм на серверов зверски е! единствена мана на серверов е тоа што има многу донори.. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.690
Поени од реакции
15.674
Frostwolf

Warlock - DeviAngell
Priest - DeviAngel
hunter - NeZnam
 
С

сашенко

Гостин
Кога играв пред година ипол играв на тој и одличен е
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Играм на molten deathwing

Пред некој ден почнав шаман Staford 51lvl моментално.

И имам 2-3 хероја што ми ги дадоа другарите што ги играа ,ама се откажаа

Rogue Vidraa -full
Rogue Rapec
Hunter Vujce

Се на се одличен сервер , ептен сум задоволен !
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Почнав пред некој ден, одличен сервер, 1 % багови, изненадувачки.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.690
Поени од реакции
15.674
^ Bug има само со combat модот некогаш знај да ме извади од такт... ајде ако има некој ан фроствлов да напрајме гилд " Kajgana " =)
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
54
почна да функционира Greymane Cataclysm серверот на molten ?
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
22
Поени од реакции
2
kako mozham od 4.3.2 patch da go spushtam na 4.2.0 ili 4.0.6a zsh na greymane sega nemozhit da se igrat so 4.3.2 a blizard go napraja avtomatski samo da se updatirat na 4.3.2 ae mala pomosh ve molam :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.855
Поени од реакции
1.228
а некој да каже што се треба да симнам за да можам да играм на приватниов? немам ништо симнато ни инсталирано.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
13
Поени од реакции
1
Играм на Frostwolf x3 нема многу багови ms иде докрај 150-200 што значи нема никакво Лагирање.

Paladin Retribution 80lvl
Name Ransta
Death Knight Unholy 66lvl
Name Nirvan
т.е Пoмагам на почетници :P:pos:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.690
Поени од реакции
15.674
Играм на Frostwolf x3 нема многу багови ms иде докрај 150-200 што значи нема никакво Лагирање.

Paladin Retribution 80lvl
Name Ransta
Death Knight Unholy 66lvl
Name Nirvan
т.е Пoмагам на почетници :P:pos:
А да те шлапнам еднаш со Warlockot :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom