Moby

  • Креатор на темата StormRage
  • Време на започнување

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
И те како заслужува повеќе страни темава.

Моби :cuc:

https://soundcloud.com/moby/everything-that-rises/recommended
Никој го нема постирано целиот албум во темава па еве на линков можете да ја чуете Everything that rises плус наредени ви се и следните траки од албумот бидејќи Моби е баш добар па бесплатно ги има споделено сите песни на неговиот SoundCloud акаунт
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
I closed my eyes and closed myself
And closed my world and never open up to anything :sleep:

I had to close down everything
I had to close down my mind
Too many things could cut me
Too much can make me blind
I've seen so much in so many places
So many heartaches, so many faces
So many dirty things
You couldn't even believe

:place:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.431
Поени од реакции
4.020
Еден од подобрите ликови на музичката сцена. Го обожавам.
Лезбиан лезбиан ајем јо мамаааа :D
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
strasno dobra prerabotka na spored mene najdobrata pesna od Joy Division
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е сменет е

ПА НОРМАЛНО Е ДА СЕ МЕЊА ЧОВЕК СО ТЕК НА ВРЕМЕ! ЕТЕ И ВИШЕ СО ГОДИНИ ПОИШЕ СЕ ЗАНИМА СО ВЕГАНСТВО И ЉУБОВ КОН ЖИВОТНИ НЕГО СО МУЗИКАТА [DOUBLEPOST=1520612897][/DOUBLEPOST]и јас нешто да ставам од омилениот моби <3 :)





 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom