Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Kako najbrzo da go otklucam i rutiram redmi 4 prime ? Ima miui 9 global. Imam nekoj star miui akaunt ne sum siguren dali so istiot akaunt moze povece telefoni da se otklucat. Da probam flyme da mu turam i gcam :) Epten ja sjebale rabotata so toa zaklucuvanjata, drkanac da go otklucis. Meizuto se rutira za 1 minuta samo so logiranje na flyme account so sto se pojavuva opcija root vo setingsite.
Good luck with that
што е проблемот, не даваат клуч од xiaomi за отклучување на bootloader-от?
 
Член од
7 октомври 2013
Мислења
74
Поени од реакции
26
Здраво,
за обнова можам да избирам помеѓу ми а1 и нокиа 6.1 (2018), ми а1 е со 4гб рам и снапдрагон 625 додека пак нокиа 6.1 е со 3гб но со снапдрагон 630 кој според тестови покажува 25/30% повеќе перформанси за разлика од 625. Изработката Нокиата е далеку подобра дцелиот телефон е од алуминиум и дава филинг на премиум телефон.
Единствено што ме премислува е дуал камера на ми а1 и рамот, па ве молам за ваше мислење.
Благодарам.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Здраво,
за обнова можам да избирам помеѓу ми а1 и нокиа 6.1 (2018), ми а1 е со 4гб рам и снапдрагон 625 додека пак нокиа 6.1 е со 3гб но со снапдрагон 630 кој според тестови покажува 25/30% повеќе перформанси за разлика од 625. Изработката Нокиата е далеку подобра дцелиот телефон е од алуминиум и дава филинг на премиум телефон.
Единствено што ме премислува е дуал камера на ми а1 и рамот, па ве молам за ваше мислење.
Благодарам.
Почекај А2

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Здраво,
за обнова можам да избирам помеѓу ми а1 и нокиа 6.1 (2018), ми а1 е со 4гб рам и снапдрагон 625 додека пак нокиа 6.1 е со 3гб но со снапдрагон 630 кој според тестови покажува 25/30% повеќе перформанси за разлика од 625. Изработката Нокиата е далеку подобра дцелиот телефон е од алуминиум и дава филинг на премиум телефон.
Единствено што ме премислува е дуал камера на ми а1 и рамот, па ве молам за ваше мислење.
Благодарам.
Тоа дуал камера ти е само маркетинг трик. Тоа со дуал има еден ефект пример го ставаш фокусот на некој објект и одстрана е како заматено, ја го имам истото на ноте 4 а има само една камера.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Имам Xiaomi MI 4c телефон со USB C приклучок. Дали може некаде да купам адаптерче за да можам да го полнам телефонов со полнач што има обичен микро USB приклучок?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Eden poznat mi spomna deka na Xiaomi Redmi Note 5A so 2GB ram i Android 7 ke koce demek androido 7 e dosta nov i aplikaciite ke go zafanat ramo.
Sho ke kazete? Dovolno li se 2 GB ram na vaj model?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Дечки ајде едно прашање, знам тука споделувавте линкови од некоја продавница на АлиЕкспрес од која бевте задоволни, ќе може некој да ја сподели сакам да нарачам Mi Band 3
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Дечки ајде едно прашање, знам тука споделувавте линкови од некоја продавница на АлиЕкспрес од која бевте задоволни, ќе може некој да ја сподели сакам да нарачам Mi Band 3
Hong Kong Goldway

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Hong Kong Goldway

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Да не имаш случајно искуство со GEARBEST? Чисто ме интересира мислење за нив, тука еден колега нарача од неа Mi Band 2 и пратката му стигна ѕа помалку од 2 недели, па незнам дали да идам преку иако се некој долар поскапи?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Да не имаш случајно искуство со GEARBEST? Чисто ме интересира мислење за нив, тука еден колега нарача од неа Mi Band 2 и пратката му стигна ѕа помалку од 2 недели, па незнам дали да идам преку иако се некој долар поскапи?
Од GEARBEST не сум купувал до сега,пар телефони што сум ги купил од HONG KONG GOLDWAY све си било ок и за брзо време стигале...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom