Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
imam mi 4 c od set tek pa mi treba pomos prvo okolu baterijata ,vikaa deka drzel dosta baterija koa kje vidam na toa sto ja cica baterijata najmnogu mi dava ekranot ,so lugje so praev muabet vikaat toa e taka bidejki ekranot e full hd i toa mnogu ja troselo baterijata.e sea imam i vtor problem se si e brzo si funkcionira no se desava na fb instagram kao reklami mi doagja nekoj kao od ali ekspres i nekat zakocue kao eror mava aj ako znae nekoj neka pomogne fala i srekni praznici
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Неофицијален ром којзнае кој Кинез го има правено и е полн со попапи на Али експрес и други глупости. Значи смени го, софтверски проблем. Батеријата е 3080mAh и не очекувај да е како на RN3P, Редми 3s и др.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
imam mi 4 c od set tek pa mi treba pomos prvo okolu baterijata ,vikaa deka drzel dosta baterija koa kje vidam na toa sto ja cica baterijata najmnogu mi dava ekranot ,so lugje so praev muabet vikaat toa e taka bidejki ekranot e full hd i toa mnogu ja troselo baterijata.e sea imam i vtor problem se si e brzo si funkcionira no se desava na fb instagram kao reklami mi doagja nekoj kao od ali ekspres i nekat zakocue kao eror mava aj ako znae nekoj neka pomogne fala i srekni praznici
Колку ти држи батеријата?

И пиши која верзија ти е софтверот.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
miui 8.0.16.0 inace[DOUBLEPOST=1483551514][/DOUBLEPOST]
Неофицијален ром којзнае кој Кинез го има правено и е полн со попапи на Али експрес и други глупости. Значи смени го, софтверски проблем. Батеријата е 3080mAh и не очекувај да е како на RN3P, Редми 3s и др.
da vo pravo si ali ekspres reklami celo vreme mi izlaga ,inace od set tek pred mesec go zemav garancija imam dve godini .vo garancijata vlaga softverski problem i kje treba u hi store li da go smenam softverot fala mnogu i forza milan sezonava sme dobri so mladive heh[DOUBLEPOST=1483552477][/DOUBLEPOST]
Колку ти држи батеријата?

И пиши која верзија ти е софтверот.
softverot mi e android version 5.1.1 LMY47V Ova e toa ili drug podatok treba da ti kazam
 
Последно уредено:
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Има некој користено Xiaomi Redmi Pro ? Да сподели искуство во смисла на квалитет на камера, батерија, дизајн и сл.?

Телефонот е со цена 14.500 ден па се прашувам дали вреди да се инвестира толкава пара за овој/кинески модел, или се наоѓа нешо боље за таа сума на пазарот?
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Има некој користено Xiaomi Redmi Pro ? Да сподели искуство во смисла на квалитет на камера, батерија, дизајн и сл.?

Телефонот е со цена 14.500 ден па се прашувам дали вреди да се инвестира толкава пара за овој/кинески модел, или се наоѓа нешо боље за таа сума на пазарот?
Zimaaaj so dvete race. Go imam vekje 6 meseci i PREZADOVOLEN SUM !!! Otklucuvanjeto e epten brzo, samiot telefon leta, zadnata kamera e normalna (ne e kako na s7 ili iphone) ali za taa cena e super dodeka prednata e extra. Brzinata na telefonot e izvonredna. Gaka da sigurno NEMA da zazalis !
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Zimaaaj so dvete race. Go imam vekje 6 meseci i PREZADOVOLEN SUM !!! Otklucuvanjeto e epten brzo, samiot telefon leta, zadnata kamera e normalna (ne e kako na s7 ili iphone) ali za taa cena e super dodeka prednata e extra. Brzinata na telefonot e izvonredna. Gaka da sigurno NEMA da zazalis !
Супер. Full метал боди е или има пластични делови по него ? И од кој дистрибутер го зема?
 
Член од
8 април 2008
Мислења
41
Поени од реакции
10
Zimaaaj so dvete race. Go imam vekje 6 meseci i PREZADOVOLEN SUM !!! Otklucuvanjeto e epten brzo, samiot telefon leta, zadnata kamera e normalna (ne e kako na s7 ili iphone) ali za taa cena e super dodeka prednata e extra. Brzinata na telefonot e izvonredna. Gaka da sigurno NEMA da zazalis !
СО оглед дека е Медиатек чипсет, како си задоволен, како одат апдејтите до сега чим го имаш 6 месеци? Батеријата сигурно е бомба?
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
Ме интересира од каде е подобро да купам телфон Xiaomi од АМЦ АНХОЧ СЕТЕК или од станицата hi.com.mk или пак доколку имаат некоја нивна продавница и која е разликата ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ме интересира од каде е подобро да купам телфон Xiaomi од АМЦ АНХОЧ СЕТЕК или од станицата hi.com.mk или пак доколку имаат некоја нивна продавница и која е разликата ?
Според тоа што му се случи на другар, од СЕТЕК јас не би земал. За AMC и Anhoch не знам, доколку има некој искуство нека сподели. Јас лично највеќе би им верувал на hi.com.mk.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Ме интересира од каде е подобро да купам телфон Xiaomi од АМЦ АНХОЧ СЕТЕК или од станицата hi.com.mk или пак доколку имаат некоја нивна продавница и која е разликата ?
од сетек не би ти препорачал да земаш, еднаш кога земав таблет пробаат да ми тутнат користен и вратен ради некој проблем.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тие коментари "Од Сетек не ти преопрачувам јас се заебав со ова она, а од АМЦ ни пенкало не се зема." Секој со свое искуство и добро е кога постојат повеќе опции за купување.

Прва опција ти е Хај, добиваш телефон кој веќе има среден софтвер, имаш и поддршка и до дома ќе ти го донесат.
Сетек и Анхоч е втора опција во случај ако ти се брза или ако во Хај го нема моделот и бојата што ја сакаш. Еве RN3P веќе го немаат и нема ни да го добијат.
Е сега овој имал проблем со батеријата оној имал со попапи, значи веќе е пишано до софтверот е. Однесите го и ќе ви го средат или сами дома со помош на туториали од интернет.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Супер. Full метал боди е или има пластични делови по него ? И од кој дистрибутер го зема?
Da full metal e i extra e. Kontaktiraj so @the_maker i kje ti dade extra cena.
СО оглед дека е Медиатек чипсет, како си задоволен, како одат апдејтите до сега чим го имаш 6 месеци? Батеријата сигурно е бомба?
Ima redovni apdejti, brz e premnogu i stom zenata mi kisne na nego po cel den i drzi dva dena mozam da kazam deka e atomska bomba ;)
Ме интересира од каде е подобро да купам телфон Xiaomi од АМЦ АНХОЧ СЕТЕК или од станицата hi.com.mk или пак доколку имаат некоја нивна продавница и која е разликата ?
Jas bi ti preporacal od hi da si zemes. Sepak se direktni uvoznici i zastapnici. Moja preporaka ti e da kontaktiras so @the_maker i da si se dogovoris.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom