Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Probal li nekoj tuka da stavi flyme na xiaomi telefon?[DOUBLEPOST=1523986417][/DOUBLEPOST]
Како така па нели за 100-150 eвра имаше подобри, што сега ова телефони од 700-900 евра? :icon_lol:

eh, toa samo kako novost. inaku momentalno za 170e samo meizu pro 6 plus, samo steta so nema pogolema baterija.
https://www.coolicool.com/official-global-version-meizu-pro-6-plus-3d-press-4gb-ram-64gb-rom-samsung-exynos-m1-exynos-8890-20-g-48690?SSAID=986533
 
Последно уредено:
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Од каде го зема ? Ептен му се загреав и ја ама кај нас нигде го нема сакам да го зеам од али експрес не знам колку ке ме акнат царина, ако ме акнат...

Иначе користам Xiaomi mi4 c веќе 2 години, освен батеријата што му рикна па ја сменив друго нема мука, нови телефони мид рејнџери од типот на самсунг ги јаде сеуште за доручек у перформанс. 73.000 скор на антуту вади сеуште...
Ај јас тебе да те прашам од каде ја купи батеријата за ми 4ц? Мојата веќе паѓа на 1,5 сот и почнува да се дуе. А телефонов не ми се менува, знаеш...

Sent from my Mi4c using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Ај јас тебе да те прашам од каде ја купи батеријата за ми 4ц? Мојата веќе паѓа на 1,5 сот и почнува да се дуе. А телефонов не ми се менува, знаеш...

Sent from my Mi4c using Tapatalk
Нарачај од али
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако не е итно може од Али, a иначе има да се изначека. Пред месец дена имам нарачано и очекувам да ја добијам за два месеци. :D
По што не ти се менува телефонот нарачај си две, не се скапи во случај да не цркне па пак да чекаш повеќе време.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Ми се апдејтираше сабајлево телефонот, и никако нејќе да стартуе... ми се појавуе

Main Menu
MI-Recovery 3.0

- Reboot
- Wipe Data
- Connect with MIAssistant

Како да го средим ќе помогне некој? Ми5 ми е ..


идем REBOOT ама нејќе, нејќе да стартуе пак се појавуе исто...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Исклучив апдејти ебате апдејти, конечно со последниов некако се среди батеријава малце, држи неколку саати више у просек, боље вака да не ми ја сјебат наредна недела со друг апдејт.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
Дечки, информација ми треба, дали има кај нас стакло да се најде за Редми Ноте 3 Денес ми тресна телефонот и отиде стаклото. Екранот/тачот е во ред, ама стаклото е целото ко пајажина.
Така ми треба ко не му залепив скрин протектор на времето

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Дечки, информација ми треба, дали има кај нас стакло да се најде за Редми Ноте 3 Денес ми тресна телефонот и отиде стаклото. Екранот/тачот е во ред, ама стаклото е целото ко пајажина.
Така ми треба ко не му залепив скрин протектор на времето

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
samo tacovi imas za 5-6e na ali, ama podobro da si zemes komplet so lcd i ramka za 20tina evra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom