Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддрашка !

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од the_maker, 23 октомври 2014.

 1. Bubache

  Bubache

  Член од:
  27 октомври 2015
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  49
  јас нарачав пред една година од али, сега незнам дали испорачуваат
   
 2. Username1

  Username1 шо е бе?

  Член од:
  2 март 2012
  Мислења:
  567
  Допаѓања:
  505
  Дечки, аксесоари за Mi Max? Футроли полначи? Каде може да се најде?
   
 3. kirev

  kirev

  Член од:
  20 октомври 2005
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  113
  Во ГТЦ има еден дуќан со голем избор, не знам како се вика дигико.мобиле или така нешто
   
  На Username1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.550
  Допаѓања:
  1.606
  овие стварно не знаат кај тераат
  https://denar.mk/202308/avtobiz/xiaomi-vleguva-na-pazarot-na-avtomobili
  почнаа со секакви електронски уреди и дрангулии, па почнаа после се и сешто, па дури и крпи да прават (брендираат)
  а сега и автомобили ќе прават

  а ако телефоните им паднаа на квалитет, сите се жалат. а на нив гајле им е, не ги есапат корисниците
   
 5. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.165
  Допаѓања:
  9.185
  Note 7 обичниот и тоа, 17 илјади скоро:pos: про верзијата сигурно 30к ќе го продаваат:icon_lol:
   
 6. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.632
  Допаѓања:
  32.154
  Ќе му падне цената веќе за 220 евра го продаваат 4/64 и после некој месец кога ќе се стабилизира треба да биде 180 евра тој модел.
  Про 6/128 300 евра и да дојде до 250 евра.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 7. Македонеро

  Македонеро Домаќин

  Член од:
  15 декември 2008
  Мислења:
  2.985
  Допаѓања:
  1.179
  Про верзијата е наменета за азиски пазар и во Европа нема да се продава,освен ако не ја нарачаш на нет.
   
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.165
  Допаѓања:
  9.185
  Можно е, но кога ја видов цената у анхоч за обичниот му му бараат 17 илјадарки а на али е 200 долари.
   
 9. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.685
  Допаѓања:
  4.957
  Во Телеком го продаваат за 15000. Ама ако не ви се брза, нарачајте го за точно 12000 од Алиекспрес. Ќе ви стигне за 40-50 дена.
   
 10. Македонеро

  Македонеро Домаќин

  Член од:
  15 декември 2008
  Мислења:
  2.985
  Допаѓања:
  1.179
  Па за 16-1700 имаш нов а50 самсунг во мобилари а и покото уште малце ќе биде таа цена.
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. valvoline

  valvoline

  Член од:
  30 мај 2012
  Мислења:
  4.905
  Допаѓања:
  2.724
 12. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.632
  Допаѓања:
  32.154
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.632
  Допаѓања:
  32.154
  FB_IMG_1559569955324.jpg FB_IMG_1559569962521.jpg FB_IMG_1559569965701.jpg FB_IMG_1559569970835.jpg
   
  На steff29 и Anon им се допаѓа ова.
 14. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.421
  Допаѓања:
  4.077
 15. alekjov

  alekjov

  Член од:
  8 октомври 2009
  Мислења:
  522
  Допаѓања:
  163
  Се прашувам која е сладната кинеска компанија што „ќе ја загрози националната безбедност на САД“? :)
   
  На steff29 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: